#مهسا_امینی

سازندگان بازی Call of Duty 2022 شبانه روز روی طراحی آن کار می‌کنند!

تلاش برای تکرار MW2

بازی Call of Duty 2022

طبق جدیدترین شایعاتی که درباره بازی Call of Duty 2022 منتشر شده، ظاهرا سازندگان قصد دارند تا تلاش و خرج زیادی برای ساخت آن کرده و به عبارتی داستان Modern Warfare 2 را به خوبی نسخه قبلی روایت کنند. اما آیا چنین چیزی امکان‌پذیر خواهد بود؟

بازی Call of Duty 4 در واقع شروع‌کننده سری بود که طرفداران آن را با نام Modern Warfare می‌شناسند و با آن خاطره دارند. این سری در اصل تنها شامل سه می‌شد و بعد از ساخت Modern Warfare 3 دیگر خبری از دنباله آن نشد، هرچند که شایعات بسیاری هم درباره آن وجود داشت. با این وجود هرقدر هم که هر سه عنوان این مجموعه بسیار موفق بودند، اما نکته اینجاست که به گفته بسیاری از طرفداران هیچ وقت Modern Warfare 2 تکرار نشد!

این عنوان که در سال ۲۰۰۹ منتشر شده بود، در واقع یک مجموعه کامل از هرآنچه که از یک شوتر اول شخص می‌خواهید را شامل می‌شد. در آن زمان بخش چند نفره بازی فوق‌العاده محبوب شده و از طرفی داستان بی‌نظیر آن با موسیقی متنی که هانس زیمر (Hans Zimmer) تنظیم کرده بود، بین کاربران به یک ایده‌آل تبدیل شد. از همین جهت نیز بسیاری از طرفداران آن را بهترین Call of Duty و یک تجربه تکرار نشدنی می‌دانند که حتی Modern Warfare 3 هم در اوج موفقیت، نتوانسته بود تا به محبوبیت آن برسد. این در حالی است که بعد از گذشت حدود یک دهه، داستان کاملا ریبوت شده است!

بازی Modern Warfare 2019 در واقع همه چیز را در این سری ریبوت کرد تا داستان یکبار دیگر و از اول شروع شود. کاپیتان پرایس بازگشته و هنوز جوان است، و از طرفی گروه تسک فورس ۱۴۱ هنوز شکل نگرفته تا شاهد شخصیت‌هایی مثل گوست (Ghost) و سوپ (Soap) باشیم. با این حال صحنه پایانی این بازی و همچنین ادامه داستان آن در فصل‌های مختلف و همچنین Warzone به ما نشان داد که چطور هنوز شخصیتی مانند الکس (Alex) زنده است و از طرفی گروه ویژه کاپیتان پرایس ماموریت‌های خود را انجام می‌دهند. ماموریت‌هایی که ادامه روایت آن‌ها به بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 موکول خواهد شد!

ساخته شدن عنوان Modern Warfare 2 با آن سبک پایان دادن به داستان ریبوت اول به نحوی اجتناب‌ناپذیر است، به نحوی که حتی بسیاری از افراد در سال گذشته معتقد بودند که این عنوان در ۲۰۲۱ به جای Call of Duty: Vanguard عرضه خواهد شد! اما نکته اینجاست که این بازی کی و با چه داستانی عرضه خواهد شد. این در حالی است که به گفته بسیاری از کاربرانی که هر ساله اطلاعات بسیاری از عناوین مختلف Call of Duty را لو می‌دهند، بازی امسال قطعا MW2 خواهد بود! در واقع اخیرا یکی از همین کاربران اعلام کرده در گفتگویی که با یکی از عوامل سازنده داشته، ظاهرا اعضای تیم طراحی در استویدو اینفیتیتی وارد (Infinity Ward) شبانه روز در حال کار بوده و در شیفت‌های ۱۴ ساعته مشغول هستند! همچنین یکبار دیگر این کاربر تایید کرد که بازی Call of Duty 2022 قطعا دنباله Modern Warfare خواهد بود.

به هر حال وقتی که داستانی ریبوت می‌شود، یکی از چالش‌های بزرگ آن این است که سازندگان بتوانند روی دست عنوان قبلی زده و موفقیت بزرگ‌تری را نسبت به آن کسب کنند. در حالی که فتح قله موفقیت Modern Warfare 2 سال ۲۰۰۹ هدف بسیار بزرگی به نظر می‌رسد! آیا سازندگان موفق خواهند شد؟


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا