ساخت Call of Duty 2021 از سوی اکتیویژن تایید شد

هیچ اطلاعاتی از پلتفرم‌های هدف در دسترس نیست

ساخت Call of Duty 2021

شرکت آمریکایی اکتیویژن در جریان کنفراس اخیر خود که با هدف اعلام آمارهای مالی برگزار شد، ساخت Call of Duty 2021 را تایید کرد.

با افزایش محبوبیت کال آو دیوتی در میان کاربران جهانی، اکتیویژن تصمیم گرفت نسخه‌ی جدید این مجموعه را به صورت سالانه به بازار بفرستد. در همین راستا، وظیفه‌ی ساخت را به سه زیرمجموعه‌ی خود یعنی، استودیوهای اینفینیتی وارد، اسلج‌همر گیمز و تری‌آرک سپرد. اگرچه اتخاذ چنین سیاستی با انتقادهای گروهی از کارشناسان و طرفداران مواجه شد اما شرکت آمریکایی با گذشت نزدیک به دو دهه همچنان به آن پایبند است. البته دلیلی هم برای تغییر سیاست‌های خود نداشت؛ زیرا کال آو دیوتی طی سال‌های گذشته روند رو به رشدی داشته و در حال حاضر از کاربران زیادی در سراسر جهان برخوردار است.

اکتیویژن اخیرا کنفرانسی را برگزار کرد تا در آن آمارهای مالی خود را به صورت عمومی منتشر کند. شرکت آمریکایی در جریان جلسه به گمانه‌زنی‌ها پایان داد و ساخت Call of Duty 2021 را تایید کرد. اکتیویژن وارد جزئیات نشد و هیچ گونه اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌ها و علاقه‌مندان قرار نداد تا سوال‌های بسیاری بی‌پاسخ بماند؛ برای مثال، نمی‌دانیم کدام یک از سه استودیو وظیفه‌ی توسعه را بر عهده دارد. همچنین مشخص نیست این بازی برای چه پلتفرم‌هایی عرضه می‌شود. به خصوص اینکه تازه در ابتدای نسل قرار داشته و بسیاری از کاربران انتظار دارند عناوین جدید برای کنسول‌های قدیمی هم منتشر شوند. علاوه بر این‌ها، نمی‌دانیم نامل کامل محصول چه بوده و اتفاقاتش حول محور چه موضوعی می‌چرخد. با این حال، می‌توان حدس‌هایی زد.

اسلج‌همر آخرین بار Call of Duty: WWII محصول سال ۲۰۱۷ میلادی را توسعه داده بود و از آن زمان تاکنون، وظیفه‌ی ساخت هیچ کدام از نسخه‌های کال آو دیوتی را بر عهده نداشته است. علاوه بر این، استودیوی آمریکایی طی ماه‌های گذشته ۱۵۰ کارمند جدید را برای بخش‌های مختلف خود استخدام کرد؛ موضوعی که نشان می‌دهد اسلج‌همر در حال حاضر روی یک پروژه‌ی جدید و بزرگ کار می‌کند. با در نظر گرفتن این موارد، کاربران فضای مجازی گمان می‌کنند اسلج‌همر مشغول توسعه‌ی Call of Duty 2021 است. گروهی از آن‌ها همچنین امیدوار هستند نسخه‌ی جدید دنباله‌ی Call of Duty: Advanced Warfare باشد.

برخلاف Battlefield جدید که شایعه‌های زیادی طی ماه‌های گذشته درباره‌اش منتشر شده، هیچ گونه اطلاعات غیررسمی‌ای از Call of Duty 2021 وجود ندارد. انتظار می‌رود این شرایط تا مه سال جاری میلادی (مصادف با ۱۱ اردیبهشت الی ۱۰ خرداد ۱۴۰۰) ادامه داشته باشد. اکتیویژن معمولا نسخه‌ی جدید را در پنجمین ماه سال رونمایی کرده و سپس در پاییز به بازار می‌فرستد.

اکتیویژن برای معرفی Call of Duty: Black Ops Cold War برنامه‌ی ویژه‌ای داشت و از یوتیوبرها کمک گرفت. باید دید اتفاق مشابهی برای نسخه‌ی جدید رخ می‌دهد یا خیر.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا