استودیوی بانجی و مایکروسافت به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند

پشتیبانی سازندگان همچنان ادامه دارد

استودیوی بانجی

در پی تشدید شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و افزایش تعداد مبتلایان در ایالات متحده آمریکا، استودیوی بانجی (Bungie) و مایکروسافت به منظور پیشگیری و حفظ سلامت کارمندان خود برای مدت کوتاهی تعطیل شدند.

این روزها خبرهای زیادی در خصوص ویروس کرونا و گسترش آن در اقصی نقاط جهان در سراسر فضای مجازی به چشم می‌خورد. ویروسی که بر اساس جدیدترین آمار و ارقام‌ها، بالغ بر صد هزار نفر را آلوده کرده و متاسفانه تاکنون بیش از سه هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری، تا به امروز فعالیت‌های بسیاری از شرکت‌های سرشناس دنیا متوقف شده و چه بسا برخی از نمایشگاه‌ها از جمله Taipei Game Show و MWC نیز برای حفظ سلامت افراد لغو شده‌ است. کوید-۱۹ یا همان کرونا فارغ از تمام ضررهایی که بر اقتصاد جهان وارد کرده، صنعت بازی‌های ویدیویی را نیز تحت تاثیر خود قرار داده و روند زیان بار آن همچنان ادامه دارد، به طوری که اخیرا زمزمه‌هایی مبنی بر تاخیر در عرضه‌ی کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 به گوش می‌رسد.

در این میان، با ورود این ویروس به ایالات متحده آمریکا و جان باختن ده تن از ساکنین شهر سیاتل، استودیوی بانجی چندی پیش طی پیامی رسما از تعطیلی دفاتر خود در این کشور خبر داد. بر اساس گفته‌های این بازی‌ساز، از آنجا که غالب نیروی بانجی در شعبه‌ی سیاتل این استودیو مشغول به فعالیت هستند، این کمپانی در پی اتفاقات اخیر ویروس کرونا و جلوگیری از گسترش سریع آن، شماری از دفاتر خود را تعطیل کرده است. البته، این تعطیلی به معنی توقف کامل فعالیت‌های بانجی نیست و این استودیو با ایجاد زیرساخت‌های لازم برای انجام کارها از راه دور، تمامی افراد خود را موظف کرده تا در خانه‌های خود کلیه‌ی فعالیت‌های مربوطه را پیش ببرند.

بیانیه‌ی بانجی در خصوص تعطیلی برخی از دفاتر خود در ایالات متحده آمریکا به شرح زیر است:

از آنجا که سلامت و ایمنی کارمندان در اولویت‌های اصلی بانجی قرار دارد و از طرفی به خوبی از اهمیت حفظ فعالیت‌های تجاری خود و پشتیبانی از بازی‌ها آگاه هستیم، ما امروز زیرساخت‌های لازم برای انجام کارها به صورت از راه دور را فراهم کرده‌ایم. هدف ما این است که همچنان به خلق و توسعه‌ی جهان مجموعه‌ی Destiny ادامه دهیم.

استودیوی بانجی

با توجه به بیانیه‌ی بانجی، به نظر می‌رسد که تیم سازنده‌ی Destiny علی‌رغم تعطیلی استودیوها، همچنان به پشتیبانی از بازی ادامه خواهند داد و فعالیت این افراد برای مدت محدودی از راه دور انجام خواهد شد. البته، بدیهی است که سرعت روند توسعه‌ی بسته‌های الحاقی، محتوای جدید و به‌روزرسانی‌های اثر Destiny 2 مشابه گذشته و حالت عادی نخواهد بود. با همه این‌ها، بانجی مدعی است که فصل سوم بازی Destiny 2 و محتوای Trials of Osiris بدون هیچ تاخیری، به ترتیب در روزهای ۲۰ و ۲۳ اسفند ماه سال جاری (دهم و سیزدهم ماه مارس) در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت. در ادامه، بانجی رسما اعلام کرد که برنامه‌ی تعطیلی این استودیو و فعالیت کارمندان از راه دور یک تصمیم انعطاف‌پذیر است و در صورتی که شیوع ویروس کرونا در کشور آمریکا به طور کامل متوقف شود، تمامی اعضا با بازگشت به دفاتر دوباره فعالیت‌های خود را مشابه گذشته‌ از سر می‌گیرند.

جدا از بانجی، ردموندی‌ها نیز ساعاتی پیش به دلیل شیوع سریع ویروس کرونا و حفظ سلامت و ایمنی کارمندان، دستور تعطیلی شعبه‌ی سیاتل و سان فرانسیسکو شرکت خود را صادر کردند. کمپانی نامدار مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرد که همه اعضای دو استودیوی مذکور تا تاریخ ششم فروردین ماه سال ۹۹ (۲۵ ماه مارس سال جاری میلادی) تمامی فعالیت‌های لازم را در منازل خود انجام خواهند داد. با توجه به گسترش روز افزون این بیماری و افزایش چشم‌گیر تعداد مبتلایان، هنوز مشخص نیست که این تعطیلی‌ها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا