#مهسا_امینی

کریستن ریتر از صحنه افشای حقیقت مرگ جین مارگولیس می‌گوید

این صحنه اهمیت زیادی دارد

مرگ جین مارگولیس

کریستن ریتر اخیرا گفتگویی را با وب سایت The Hollywood Reporter انجام داد و در بخشی از آن درباره صحنه افشای حقیقت پیرامون مرگ جین مارگولیس صحبت کرد.

با نگاهی به لیست بهترین سریال‌های تاریخ تلویزیون با نام‌های متعددی مواجه می‌‌شویم که یکی از آن‌ها Breaking Bad است. محصول مشترک سونی پیکچرز و شبکه AMC حول محور یک معلم شیمی دبیرستان به نام والتر وایت می‌چرخد که سرطان داشته و می‌داند با شغل‌های کنونی‌اش نمی‌تواند آینده عزیزترین اشخاص زندگی‌اش را تضمین کند. به همین دلیل، همراه یکی از شاگردان سابق خود به نام جسی پینکمن مشغول ساخت و فروش شیشه می‌شود. بد نیست بدانید این سریال نه تنها تحسین منتقدان را برانگیخته، بلکه جوایز متعددی را دریافت کرده است.

سریال بریکینگ بد صحنه‌های شوکه‌کننده زیادی را در خود جای داده و یکی از آن‌ها، مرگ جین مارگولیس است. او همسایه و معشوقه جسی پینکمن بود. جین موفق شده بود دست از مصرف مواد مخدر بکشد اما آغاز رابطه‌اش با جسی باعث شد بار دیگر معتاد شود. او در فصل دوم و به خاطر مصرف زیاد هروئین جانش را از دست داد. نکته بسیار مهم این صحنه، حضور والتر وایت است. او قادر بود با چند حرکت کوچک جان جین را نجات دهد اما ترجیح داد یک گوشه ایستاده و مرگ دختر جوان را تماشا کند؛ زیرا عشق او باعث شده بود جسی چندان دل به کار ندهد.

کریستن ریتر (Krysten Ritter) به تازگی مصاحبه‎‌ای را با وب سایت The Hollywood Reporter انجام داد و مطابق انتظار، بحث‌های زیادی به میان کشیده شد. یکی از آن‌ها، صحنه افشای حقیقت پیرامون مرگ جین مارگولیس است. در صورتی که حافظه‌تان یاری نمی‌کند، والتر وایت در صحنه مزبور برای جسی پینکمن فاش می‌کند حین خفه شدن جین در اتاق حضور داشته و می‌توانست او را نجات دهد اما این کار را نکرد. ریتر درباره احساساتش حین تماشای این صحنه گفت:

اگر درست یادم باشد، حین تماشای این صحنه ایستاده بودم و واقعا مرا ناراحت کرد. کل سریال از جمله خط داستانی جین شدیدا روی من تاثیر گذاشتند.

این حقیقت که جین حضور موثری در داستان داشت و در آن صحنه مهم [افشای حقیقت پیرامون مرگ جین] به او اشاره شد، حس قدرت در من به وجود آورد.

هنرپیشه آمریکایی در ادامه گفتگوی خود به فیلمبرداری صحنه مرگ جین مارگولیس اشاره و آن را تجربه‌ای سنگین برای خودش و دست‌اندرکاران حاضر در محل ضبط توصیف کرد. برایان کرانستون (Bryan Cranston) بازیگر نقش والتر وایت در یکی از مصاحبه‌های قدیمی خود جملات مشابهی را به زبان آورد. او گفته بود صحنه مرگ جین یکی از آن تجربه‌هایی است که همچنان به صورت کاملا واضح در خاطرش هست.

مرگ جین مارگولیس یکی از مهمترین اتفاقات سریال برکینگ بد بود و زندگی جسی پینکمن را به صورت کامل تحت تاثیر خود قرار داد. از همین رو، طرفداران برای فاش شدن حقیقت توسط والتر وایت لحظه‌شماری می‌کردند. البته تمامی این‌ها را باید به پای عملکرد عالی کریستن ریتر نوشت. در صورتی که او نمی‌توانست به خوبی دختر جوان را به تصویر بکشد، احتمالا مخاطبان نمی‌توانستند با کاراکتر مزبور و نقشش در زندگی جسی ارتباط برقرار کنند.

بد نیست بدانید ایفای نقش در سریال بریکینگ بد باعث شد کریستن ریتر در مرکز توجه‌ها قرار گرفته و پیشنهادات بهتری نسبت به گذشته دریافت کند.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا