1%
  • 10/10

سامسونگ کنار کشید؛ پنل آیفون SE 4 را فقط BOE می‌سازد

سامسونگ کنار کشید؛ پنل آیفون SE 4 را فقط BOE می‌سازد ۰ ۰۹ فروردین ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک
BOE آیفون SE 4

اینطور که از گزارشات پیداست، ظاهرا سامسونگ نمی‌خواهد پنل آیفون SE 4 را تولید کند و در نتیجه BOE در تأمین پنل این گوشی تنها خواهد بود.

به گزارش یک منبع داخلی، ظاهرا BOE قرار است در ساخت پنل آیفون SE 4 تنها باشد. چرا که سامسونگ از زنجیره‌ی تأمین این گوشی کنار رفته و این وظیفه را در نهایت BOE بر عهده گرفته است. آیفون SE 4 قرار است پنل OLED با اندازه‌ی 6.1 اینچ داشته باشد.

دلیل اصلی اینکه سامسونگ از این زنجیره کنار رفته، قیمت بسیار پایینی بوده که اپل می‌خواسته بابت هر پنل بپردازد. در نتیجه شرکت کره‌ای تصمیم گرفت این کار را به BOE واگذار کند. شرکتی که معمولا با قیمت پایین‌تر پنل تولید می‌کند.

قیمت پنل آیفون SE 4؛ چه اتفاقی افتاد که BOE سامسونگ را شکست داد؟

در گزارش آمده که آیفون SE 4 قرار است پنل OLED با اندازه‌ی 6.1 اینچ داشته باشد. پنلی که ساخت آن توسط سامسونگ، 30 دلار برای شرکت آمریکایی هزینه داشت. اما اپل می‌خواست بابت هر پنل، 25 دلار بپردازد. طبق گزارشات، این قیمتی که اپل قصد دارد پرداخت کند حتی از قیمت پیشنهادی BOE هم کمتر بوده است.

با کنار رفتن سامسونگ از این رقابت، حالا فقط دو شرکت باقی مانده‌اند که نمایشگر آیفون SE 4 را تولید کنند؛ BOE و Tianma. اما اینطور که پیداست، BOE با ارائه‌ی یک قیمت جذاب به اپل توانسته گوی سبقت را از شرکت Tianma هم برباید تا در تأمین نمایشگر آیفون SE 4 کاملا تنها باشد.

BOE حالا در حالی تولید نمایشگر نماینده‌ی ارزان اپل را بر عهده دارد که پیش از این نتوانست مطابق استانداردهای اپل برای تأمین نمایشگر سری آیفون 15 باشد. اما فناوری پنل SE 4 کمی ضعیف‌تر بوده و در نتیجه در حد توانایی این شرکت چینی هست.

جالب اینجاست که سامسونگ به خاطر حاشیه سود پایین، از همان ابتدا هم تمایلی به تأمین پنل نمایشگر آیفون SE 4 نداشت. وقتی هم که اپل قیمت پیشنهادی خود را ارائه داد، سامسونگ به سرعت گفت و گو را تمام کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments