با پایان Better Call Saul هنوز یک معمای بزرگ گاس فرینگ حل نشده است

هنوز رازهای زیادی وجود دارند

معمای بزرگ گاس فرینگ - سریال Better Call Saul

سریال پیش‌درآمد Breaking Bad یعنی Better Call Saul، محصول شبکه ای‌ام‌سی (AMC) مدتی پیش به پایان رسید، اما هنوز یک معمای بزرگ گاس فرینگ (Gus Fring) حل نشده باقی مانده است.

با پایان فصل ششم و آخر سریال Better Call Saul، پرونده جهان Breaking Bad فعلا بسته شده است. این سریال به بررسی پیشینه تعدادی از شخصیت‌های مهمی که پیش از این با آن‌ها در سریال Breaking Bad آشنا شده بودیم، از جمله سال گودمن (Saul Goodman)، مایک ارمنترات (Mike Ehrmantraut)، هکتور سالامانکا (Hector Salamanca) و بسیاری دیگر از شخصیت‌های کلیدی داستان قبلی والتر وایت (Walter White) و جسی پینکمن (Jesse Pinkman) می‌پرداخت. با اینحال،‌ در حالی که این سریال به شکل فوق‌العاده‌ای جهان این مجموعه را گسترش داد، اما هنوز یک راز بزرگ وجود دارد که سازندگان آن را حل‌نشده رها کرده‌اند: چه اتفاقی برای گاس فرینگ در سانتیاگو افتاد؟

در سریال Better Call Saul شاده نگاهی عمیق‌تر به پیشینه گاس فرینگ بودیم و با مواردی مثل چگونه ساخته شدن آزمایشگاه زیرزمینی او که بعدها در آن والتر وایت و جسی و پینکمن به تولید شیشه می‌پدارند، آشنا شدیم. با اینحال معمای بزرگ گاس فرینگ که هنوز حل نشده است، اتفاقاتی است که در سانتیاگو افتاد و هم در سریال Breaking Bad و هم در سریال Better Call Saul به آن اشاره می‌شود. اولین در قسمت هشتم فصل چهارم سریال Breaking Bad که Hermanos نام داشت، به اتفاقات سانتیاگو اشاره شد، قسمتی که در آن شاهد ایجاد دشمنی و رقابت بین گاس فرینگ و رهبر کارتل، دون الادیو (Don Eladio) پس از قتل مکس (Max)، شریک گاس بودیم. زمانی که پیتر شولر (Peter Schuler)، همکار گاس و لالو سالامانکا (Lalo Salamanca)، دشمن نهایی گاس در سریال Better Call Saul به این رویداد اشاره می‌کنند، سرنخ‌های بیشتری را می‌توانیم به دست آوریم. با اینحال مشخص شده است که هیچ اطلاعات ثبت شده و سوابقی از زمانی که گاس فرینگ در شیلی بود، وجود ندارد و به جز مکالمات کوتاه با افرادی مثل شولر، واضح است که گاس تمام تلاش خود را برای محافظت از گذشته خود انجام داده است.

چرا سریال Better Call Saul هرگز به طور کامل داستان پیشینه گاس فرینگ را توضیح نداده است؟

آن چه درباره این معمای بزرگ گاس فرینگ مسلم است این است که گاس در سانتیاگو به مکس کمک کرد تا از محله‌های فقیرنشین خارج شود و در نهایت از شیلی به مکزیک گریخت. این واقعیت که سازندگان سریال Better Call Saul، وینس گیلیگان (Vince Gilligan) و پیتر گولد (Peter Gould) به ساختن رمز و راز از زمانی که گاس در سانتیاگو بود، ادامه داده‌اند، احتمالا به این معنی است که آن‌ها برنامه‌های بزرگتری برای داستان او دارند. با توجه به اینکه آگوستو پینوشه (Augusto Pinochet)، دیکتاتور شیلی در سال ۱۹۸۶، زمانی که عده‌ای قصد کشتن او را داشتند، از این کشور خارج شد، برخی از بینندگان حدس می‌زنند که گاس فرینگ می‌تواند ارتباطی با این شخصیت و یکسری دیگر از وقایع واقعی تاریخی داشته باشد. طرفداران بسیاری هستند که حدس می‌زنند، سازندگان سریال به این دلیل زیاد از گاس فرینگ اطلاعات نمی‌دهند و گذشته او را پنهان می‌کنند تا بعدا بتوانند یک سریال اسپین‌آف جداگانه با محوریت او تولید کنند، شاید هم حتی داستان‌های مربوط به او در یک فیلم مشابه El Camino: A Breaking Bad Movie روایت شوند.

آیا اسپین‌آف گاس فرینگ می‌تواند توضیح دهد که در سانتیاگو چه اتفاقی افتاد؟

جیانکارلو اسپوزیتو (Giancarlo Esposito) بازیگر نقش گاس فرینگ و وینس گیلیگان خلق سریال‌های Breaking Bad و Better Call Saul‌، هر دو به احتمال ساخت یک اسپین‌آف با محوریت گاس فرینگ اشاره کرده‌اند. اسپوزیتو در مصاحبه‌ای که قبلا با رسانه Entertainment Weekly داشت، گفته بود که گولد و گلیگان به او گفته بودند که تا زمانی که یک چیز تمام نشود، تمام نمی‌شود،‌ اما هرگز کسی نمی‌داند که آن چیز تمام شده است یا نه. اگرچه این گفته را نمی‌توان دقیقا تائید رسمی ساخت این اسپین‌آف دانست، اما نشان می‌دهد که حداقل سازندگان به طور جدی به تولید چنین پروژه‌ای فکر می‌کنند.

اشارات به سانتیاگو به قدری جدی هستند که واقعا نمی‌توان نادیده‌شان گرفت و منتظر اسپین‌آف جدید و ادامه داستان نبود. برای بسیاری از بینندگان، گاس فرینگ مسلما به برجسته‌ترین شخصیت جهان Breaking Bad تبدیل شده است و این سوال مخصوصا بعد از پایان Better Call Saul بیشتر کنجکاوی طرفداران را تحریک می‌کند او چگونه توانست امپراتوری عظیم مواد مخدر خود را تاسیس کند. با اینحال در صورت ساخت اسپین‌آف اختصاصی گاس فرینگ می‌توان انتظار داشت که به این سوال و اتفاقات سانتیاگو و همچنین مواردی که تا به حال اشاره‌ای به آن‌ها نشده و خبری ازشان نداریم، پرداخته شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا