برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بریکینگ بد

۱۰ سریال که بعد از بریکینگ بد (Breaking Bad) باید ببینید

شاهکارهایی از جنس بریکینگ بد

1%
  • 0/10
۱۰ سریال که بعد از بریکینگ بد (Breaking Bad) باید ببینید ۲ ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ معرفی سریال (تلویزیون) کپی لینک

نمی توان انکار کرد که بریکینگ بد (Breaking Bad) یکی از اعتیاد آورترین برنامه‌های تلویزیونی بود که تا به حال دیده‌ایم. این سریال یک داستان بی شرمانه و جسورانه، طنزی سیاه، نویسندگی و بازیگری بی‌عیب و نقصی داشت.

تماشا کردن سریال دیگری پس از برکینگ بد آسان نیست. بعد از تجربه دیدن کامل بریکینگ بد، انتظار ما از جذاب بودن سریال‌ها بالاتر از همیشه است و نمی‌توانیم به دیدن هر سریالی بسنده کنیم. به همین دلیل است که ما ۱۰ سریال را فهرست کرده‌ایم که تا حدودی به بریکینگ بد شبیه هستند و مطمئنیم سطح انتظارتان از یک سریال خوب را حتی بعد از دیدن بریکینگ بد برآورده می‌کند.

.

سریال بهتره با ساول تماس بگیری (Better Call Saul)

تاریخ انتشار اولین قسمت: ‌8 فوریه 2015

امتیاز  IMDb از 10:  8.8

تعداد فصل‌ها: ۶ فصل (تا به حال)

تعداد قسمت‌ها: ۵۲ قسمت (تا به حال)

با این اسپین آف خلاقانه AMC برای مدتی بیشتر در دنیای بریکینگ بد بمانید. در سریال بهتره با ساول تماس بگیری، سال گودمن (Saul Goodman) را شش سال قبل از ملاقات با والتر وایت دنبال می‌کنیم و می‌بینیم که چگونه این وکیل تازه‌کار و کوچک به آرامی کارهای غیرقانونی خود را شروع می‌کند و آنقدر در کارش غرق می‌شود تا اینکه برای برگشتن از این کار خیلی دیر شده است و به همین ترتیب او به یکی از بدنام‌ترین جنایتکاران تلویزیون تبدیل می‌شود.

این سریال طنز زیادی دارد (حداقل خیلی بیشتر از بریکینگ بد)؛ بنابراین اگر عاشق درام بریکینگ بد بودید اما می‌توانستید در طول داستان چند بار بیشتر بخندید، این سریال برای شما عالی است. بدون شک طرفداران بریکینگ بد نمی‌توانند این سریال را از دست بدهند.

سریال اوزارک (Ozark)

تاریخ انتشار اولین قسمت: 21 جولای 2017

امتیاز  IMDb از 10: 8.5

تعداد فصل‌ها: ۴ فصل (تا به حال)

تعداد قسمت‌ها: ۳۹ قسمت (تا به حال)

نزدیکترین سریال به بریکینگ بد در حال حاضر سریال اوزارک است. این سریال چند شباهت مهم به بریکینگ بد دارد؛ برای مثال کارتل در این سریال نیز وجود دارد و کیفیت کلی محیط شما که ما را به خوبی یاد آلبوکرکی، نیومکزیکو و مخمصه‌ای که والتر وایت درست کرده بود می‌اندازد.

در این سریال که به دقت ساخته شده، مارتی بیرد (Marty Byrde) با بازی جیسون بیتمن (Jason Bateman) خود را درگیر یک طرح پولشویی می‌بیند. او خانواده‌اش را به اوزارک، میسوری نقل مکان می‌کند؛ جایی که او و همسرش کار می‌کنند تا بدهی قابل توجه خود را به یک کارتل مواد مخدر مکزیکی پرداخت کنند تا خانواده خود را ایمن نگه دارند. چه چیزی می‌تواند در این داستان اشتباه پیش برود؟!

سریال سوپرانوز (The Sopranos)

تاریخ انتشار اولین قسمت: ‌10  ژانویه 1999

امتیاز  IMDb از 10: 9.2

تعداد فصل‌ها: ۶ فصل (تمام شده)

تعداد قسمت‌ها: ۸۶ قسمت (تمام شده)

اگر سریال با کیفیت همان چیزی است که دنبالش می‌گردید، نباید سریال سوپرانوز را از دست بدهید. این سریال داستان تونی سوپرانو (Tony Soprano) با بازیگری مرحوم جیمز گاندولفینی (James Gandolfini) است، او یک رئیس اوباش است که با مسائل روانی و استرسی اداره‌ی یک امپراتوری جنایتکار دست و پنجه نرم می‌کند.

هر قسمت این سریال مملو از نویسندگی و بازیگری خارق‌العاده است. در واقع، سوپرانوز در اولین نمایش خود در سال 1999 به یکی از مشهورترین برنامه‌های تاریخ تلویزیون تبدیل شد و در طول اجرای خود ۲۱ جایزه امی برنده شد. اکنون نیز همچنان به عنوان یکی از بهترین درام‌های ساخته شده به دلیل توسعه عمیق شخصیت و داستان سرایی همه جانبه مورد استقبال قرار می‌گیرد.

سریال شنود (The Wire)

تاریخ انتشار اولین قسمت: ‌2  ژوئن 2002

امتیاز  IMDb از 10: 9.3

تعداد فصل‌ها: ۵ فصل (تمام شده)

تعداد قسمت‌ها: ۶۰ قسمت (تمام شده)

داستان سریال شنود مانند بریکینگ بد حول محور مواد مخدر می‌چرخد، اما برخلاف والتر وایت و باند آلبوکرکی او، شنود درباره‌ی شخصیت‌های مواد مخدر فهیم خیابانی و مجریان قانونی است که برای سرنگونی آنها تلاش می‌کنند.

ممکن است سریال شنود از دور به اندازه بریکینگ بد جذاب به نظر نرسد، اما اجازه ندهید که شما را از دیدن این سریال منصرف کند. همانطور که بریکینگ بد شما را مجذوب خود کرد، این سریال شاهکاری است که شما را جذب شخصیت‌ها و خط داستانی خود می‌کند که از فصلی به فصل دیگر متفاوت است و هر کدام روی بخش متفاوتی از بالتیمور (بزرگ‌ترین شهر و مرکز فرهنگی ایالت مریلند در کشور آمریکا) تمرکز می‌کند. این سریال درامی است که توسط اکثر طرفداران بریکینگ بد پیشنهاد شده است، پس حتما آن را در لیست تماشای خود قرار دهید!

سریال وید (Weeds)

تاریخ انتشار اولین قسمت: ‌8  آگوست 2005

امتیاز  IMDb از 10: 7.9

تعداد فصل‌ها: ۸ فصل (تمام شده)

تعداد قسمت‌ها: ۱۰۲ قسمت (تمام شده)

علف و بریکینگ بد دو سریال کاملاً متفاوت هستند، اما تفاوت آنها ناشی از نحوه برخوردشان با ژانرشان است. در بریکینگ بد، شما والتر وایت را دارید که هر کاری که می‌تواند انجام می‌دهد تا خانواده‌اش را از بار مالی دور نگه دارد و این درام در زمان واقعی با خشونت فراوان اتفاق می‌افتد تا همه چیز جذاب بماند. با این حال، در سریال وید، نانسی بوتوین (Nancy Botwin) یک مادر در حومه شهر است که پس از مرگ ناگهانی شوهرش برای حمایت مالی از خانواده‌اش شروع به فروش ماری جوانا به مادران فوتبالیست محلی می‌کند. این سریال برای جالب نگه داشتن داستان درام‌های فراوانی دارد.

آیا می‌دانستید که وینس گیلیگان (Vince Gilligan)، خالق سریال بریکینگ بد گفته که اگر می‌دانست همچین سریالی وجود دارد، شاید هرگز برکینگ بد را نمی‌ساخت؟ او در مصاحبه‌ای گفت اگر هفته‌ها یا حتی چند روز قبل از جلسه ساخت بریکینگ بد از سریال وید اطلاع داشتم، به احتمال زیاد تمایلی به ادامه ساخت بریکینگ بد نداشتم، به خودم می‌گفتم حیف شد! همه ایده‌های خوب قبلاً  در این سریال استفاده شده‌است.

سریال فرزندان آشوب (Sons of Anarchy)

تاریخ انتشار اولین قسمت: ‌3  دسامبر 2008

امتیاز  IMDb از 10: 8.6

تعداد فصل‌ها: ۷ فصل (تمام شده)

تعداد قسمت‌ها: ۹۲ قسمت (تمام شده)

دو سریال فرزندان آشوب و بریکینگ بد ممکن است به اندازه سریال‌های دیگر در این لیست شباهت‌های زیادی نداشته باشند، اما آنچه که آن‌ها به اشتراک می‌گذارند یک موضوعی است که مردم آن را «عصر طلایی تلویزیون» می‌نامند. این دو سریالی هستند که بیشتر شبیه فیلم‌هایی هستند که به بخش‌های کوچکتر تقسیم شده‌اند. در بریکینگ بد هر فصل با پایان خود بیننده را به وجد می‌‌آورد. اگر این ویژگی سریال بریکینگ بد را دوست داشتید، قطعا نباید سریال فرزندان آشوب را از دست بدهید.

این نمایش درباره یک باشگاه موتور سواری قانون شکن است و موضوعاتی مانند برادری، وفاداری، خیانت و رستگاری را بررسی می‌کند. در آن چارلی هانام (Charlie Hunnam) در نقش جکس تلر (Jax Teller)، رهبر باشگاه بازی می‌کند. جکس به کشف حیرت انگیز خود درباره مانیفستی (manifesto) می‌پردازد که توسط پدر فقیدش (کسی که قبل از جکس کلوپ را اداره می کرد) به جا مانده است. اگر دوست دارید مجرمان را ببینید کارهایی را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند، همانطور که در بریکینگ بد شاهد این ویژگی سریالی بوده‌اید، باید در اسرع وقت فرزندان آشوب را نیز تماشا کنید.

.

سریال نارنجی مد جدید است (Orange is the New Black)

تاریخ انتشار اولین قسمت:‌11  جولای 2013

امتیاز  IMDb از 10:8.1

تعداد فصل‌ها: ۷ فصل (تمام شده)

تعداد قسمت‌ها: ۹۱ قسمت (تمام شده)

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که اگر والتر وایت در زندان به سر می‌برد چه اتفاقی می افتاد؟ باید بگوییم که دقیقا شبیه داستان سریال نارنجی مد جدید می‌شد. این نمایش درمورد پایپر چاپمن (Piper Chapman) است؛ زنی که به دلیل دست داشتن در یک طرح پولشویی و قاچاق مواد مخدر به زندان می‌افتد. در آنجاست که او با گروهی از زنان ملاقات می‌کند که به سرعت و با شوخ طبعی عجیب و غریب خود قلب تماشاگران را می‌دزدند و در عین حال چیزهای زیادی در مورد دنیایی که ما خارج از آن زندگی می‌کنیم آموزش می‌دهند. اگر عاشق درام فوق‌العاده با بازیگران مشهور (و مقداری طنز فوق‌العاده) هستید پس سریال نارنجی مد جدید است گزینه‌ی خوبی برای تماشا کردن به نظر می‌رسد.

سریال فارگو (Fargo)

تاریخ انتشار اولین قسمت: ‌15 آوریل 2014

امتیاز  IMDb از 10: 8.9

تعداد فصل‌ها: ۴ فصل (تا به حال)

تعداد قسمت‌ها: ۴۱ قسمت (تا به حال)

آیا تعقیب و گریز در بریکینگ بد برایتان ضعیف به‌نظر می‌رسید؟ پس باید حتما سریال فارگو را ببینید. با توجه به اینکه در ابتدا قرار بود این سریال به‌عنوان یک فیلم بر اساس یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ ساخته شود، اما زمانی که اعلام شد فارگو به یک سریال تلویزیونی تبدیل خواهد شد، خطرات زیادی وجود داشت. با این حال ساخت فارگو یک سریال عالی از آب درآمد. در داستان سریال فارگو مانند بریکینگ بد، یک مرد به نام لورن مالوو (Lorne Malvo) با بازی بیلی باب تورنتون (Billy Bob Thornton) را دنبال می‌کنیم که از یک مرد عادی به فردی تبدیل می‌شود که فکر می‌کند فراتر از قانون است. لازم به ذکر است که قصه فارگو در هر فصل تفاوت دارد و با یک داستان مجزا طرف حساب می‌شویم.

سریال بریکینگ بد طنز تاریک زیادی داشت، بنابراین اگر این چیزی است که در سریال بعدی خود به دنبال آن هستید، فارگو بهترین گزینه است. همچنین فارگو تقریباً برای هر جایزه ممکنی نامزد شد و تنها در سال ۲۰۱۴ برنده ۱۶ جایزه شد!

سریال شکارچی ذهن (Mindhunter)

تاریخ انتشار اولین قسمت: ‌13  اکتبر 2017

امتیاز  IMDb از 10:8.6

تعداد فصل‌ها: ۲ فصل (تمام شده)

تعداد قسمت‌ها: ۱۹ قسمت (تمام شده)

سریال برکینگ بد در طول اجرای خود چندین شرور نسبتاً جدی داشت. برخی از آنها کاملاً شرور بودند! اگر از این جنبه سریال لذت بردید، شکارچی ذهن یک ادامه‌ی عالی برای شما است. این درام جنایی آمریکایی شما را وارد FBI می‌کند، در حالی که ماموران با برخی از شرورترین قاتلان سریالی آمریکا مصاحبه می‌کنند،. به‌عنوان یک بیننده، شما با این افراد فاسد آشنا می‌شوید که از کشتن مردم برای سرگرمی لذت می‌برند.

 در این سریال جاناتان گروف (Jonathan Groff) در نقش هولدن فورد (Holden Ford) بازی می‌کند که در کنار شریک زندگی‌اش بیل تنچ (Bill Tench) با قاتلان زنجیره‌ای مصاحبه می‌کنند تا پرونده‌های دیگر در سراسر کشور را حل کنند. فصل اول شکارچی ذهن دارای ده قسمت است که بر دو خط داستانی اصلی تمرکز دارد و دارای مجموعه‌ای از داستان‌های فرعی است که مطمئناً شما را مجذوب خود می‌کند.

سریال دکستر (Dexter)

تاریخ انتشار اولین قسمت: ‌1 اکتبر 2006

امتیاز  IMDb از 10: 8.7

تعداد فصل‌ها: ۸ فصل (تمام شده)

تعداد قسمت‌ها: ۹۶ قسمت (تمام شده)

همه می‌دانیم کیفیت سریال بریکینگ بد تا چه اندازه با ارزش بود، اگر می‌خواهید یک سریال شبیه به بریکینگ بد اما با کیفیت بالاتری ببینید، سریال دکستر تنها گزینه‌ خواهد بود. داستان سریال درمورد دکستر مورگان (Dexter Morgan) با بازی مایکل سی هال (Michael C. Hall)، تحلیلگر خون در اداره پلیس میامی است که در تلاش برای انتقام از قاتلانی است که از سیستم قضایی فرار کرده‌اند. به نظر شما دکستر این قاتلان را دستگیر می‌کند؟ خیر، او قاتلان را شکار می‌کند و خودش آن‌ها را می‌کشد. بله، او مراقب محله دوستانه شماست و هشت فصل از داستان‌های هیجان‌انگیز را پشت سر می‌گذارد که نه تنها شما را کاملاً سرگرم نگه می‌دارد، بلکه باعث می‌شود در فواصل زمانی معینی به نفس نفس بیفتید و هیجانی تکرار نشدنی را تجربه کنید.

تماشا کردن سریال جدیدی پس از تماشای یک درام شدید مانند بریکینگ بد آسان نیست. ممکن است مدتی طول بکشد تا اینکه دوباره آماده باشید. ما شما را درک می کنیم! اگر لازم است قبل از انتخاب نمایش بعدی خود، یک بار دیگر بریکینگ بد را ببینید. اما وقتی دوستانتان برای شام به آنجا می‌آیند و می‌پرسند که چه برنامه تلویزیونی را تماشا می‌کنید، اجازه دهید یکی از این ۱۰ گزینه انتخاب شما باشد! دکستر، شکارچیان ذهن، فرزندان آشوب یا همه موارد بالا را برای تماشا انتخاب کنید. ما مطمئن هستیم که حداقل یکی از این سریال‌ها (اما احتمالاً بیشتر از یکی) تشنگی شما را برطرف می‌کند و تبدیل به سریال مورد علاقه جدید شما خواهد شد.

بعد از تماشای کامل بریکینگ بد شما کدام یک از این ۱۰ سریال را انتخاب می‌کنید؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments