مارک مارگولیس بازیگر سریال‌های بریکینگ بد و بتر کال سال درگذشت

او ۸۳ سال داشت

مارک مارگولیس

خبرگزاری The Hollywood Reporter در جدیدترین گزارش خود از درگذشت مارک مارگولیس (Mark Margolis) بازیگر سینما و تلویزیون خبر داده است.

مورگان مارگولیس (Morgan Margolis)، مدیرعامل شرکت Knitting Factory Entertainment، با انتشار یک بیانیه رسمی درگذشت پدر خود مارک مارگولیس را در ۸۳ سالگی اعلام کرده است. او در فیلادلفیا متولد شد و در حالی که سن و سال چندانی نداشت، به نیویورک نقل مکان کرد. مارگولیس رویای بازیگری را در سر داشت و به همین دلیل، دوره هنرپیشگی را در Actors Studio گذراند. پس از آن، پله‌های ترقی را طی کرد و وارد حوزه سینما و تلویزیون شد.

مارک مارگولیس در میان علاقه مندان به سینما و تلویزیون با سریال Breaking Bad و Better Call Saul شناخته می‌شود. او در این آثار نقش هکتور سالامانکا را بر عهده داشت که یک قاچاقچی بزرگ مواد مخدر بود. مارگولیس همچنین بخاطر عملکرد کم نقصش در سریال بریکینگ بد نامزد دریافت جایزه امی شد. البته آثار شاخصی که در پرونده مارگولیس قرار دارد، به همین موارد خلاصه نمی‌شود. او در دهه ۸۰ میلادی در Scarface نقش آفرینی کرد که بهترین فیلم گانگستری تاریخ سینما به شمار می‌آید.

بازیگر آمریکایی مجموعاً در شش فیلم سینمایی دارن آرونوفسکی (Darren Aronofsky) نقش آفرینی کرد. نخستین همکاری آن‌ها به π بازمی‌گردد و در ادامه نقش‌های مختلفی را در Black Swan و Noah بر عهده گرفت. در ضمن، مارک مارگولیس در طول پنج دهه فعالیتش در عرصه بازیگری در بیش از ۷۰ اثر نقش آفرینی کرده است.

درگذشت مارک مارگولیس واکنش برخی از همکاران او را به همراه داشته است. برایان کرانستون (Bryan Cranston)، بازیگر نقش اصلی بریکینگ بد، پستی را در اکانت اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت و مارگولیس را «بازیگری بسیار خوب و انسانی دوست داشتنی» توصیف کرد. باب اودتکرک (Bob Odenkirk)، بازیگر نقش اصلی بتر کال سال هم یک پست توییری به او اختصاص داد و از خاطرات مشترکشان گفت.

در انتها، باید گفت بیماری مارک مارگولیس در بیانیه اعلام نشده و تنها می‌دانیم طی چند وقت اخیر شرایط جسمانی خوبی نداشته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا