#مهسا_امینی

منتظر محتوای جدید برای پورت کنسولی دو قسمت اول Doom باشید

بتزدا برای بیست و ششمین سالگرد سری Doom برنامه‌ی جذابی دارد

پورت کنسولی Doom

شرکت بتزدا به طور رسمی اعلام کرد که با یک آپدیت، محتوای جدیدی را به پورت کنسولی قسمت اول و دوم Doom اضافه خواهد کرد.

اواسط سال جاری میلادی شرکت Bethesda کالکشن سه‌گانه‌ی Doom را برای سه کنسول نسل فعلی منتشر کرد که با وجود برخی مشکلات فنی در زمان عرضه، به مرور به تجربه‌ای کاملا قابل قبول تبدیل شد. حالا بتزدا اعلام کرده است که به مناسبت بیست و ششمین سالگرد این سری مشهور، قصد دارد تا محتوای جدیدی را در قالب یک آپدیت به این کالکشن اضافه کند.

این خبر در طی لایواستریم ویژه‌ی سالگرد Doom اعلام شد. این آپدیت قرار است بخش WADS را به قسمت Add-ons در منو اضافه کند. عبارت WADS در واقع فرمت فایل‌های پکیج شده برای دو قسمت اول دووم است که شامل اطلاعات، مراحل و اسپرایت‌های بازی می‌شد و از طریق آن‌ها می‌توانستید مادهای دلخواه را بسازید. این بخش از طریق آپدیت جدید در پورت کنسولی قرار خواهد گرفت تا محتواهای متنوعی در آینده اضافه شود. یکی از این محتواها که در آپدیت وجود دارد Sigil است؛ محتوایی که شخص «جان رومرو» خالق این سری ساخته است و در ماه می برای رایانه‌های شخصی عرضه شده بود. این محتوا شامل ۹ مرحله‌‌ی تک‌نفره و ۹ مرحله‌ی Deathmatch است. محتوای بعدی Final Doom است که ۳۲ مرحله دارد و ابتدا توسط طرفداران ساخته شده بود و در نهایت در قالب یک نسخه‌ی فرعی از سری منتشر گردید.

 محتوای جذاب دیگر موجود در این آپدیت، تنظیمات برای قفل کردن فریم روی ۶۰ و تغییر نسبت تصویر است تا تجربه‌ی بصری دلخواه‌تان را پیاده کنید. به غیر از این موارد که قطعا برای طرفداران دووم جذاب است، بتزدا وعده داد که در آینده‌ی، بسته‌ی الحاقی قسمت دوم با نام No Rest for the Living هم در پورت کنسولی در دسترس قرار خواهد گرفت.

هنوز تاریخ عرضه‌ی این آپدیت برای پورت کنسولی کالکشن سه‌گانه مشخص نیست، اما طبق گفته‌ی بتزدا «به‌زودی» برای پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا