واکنش تند بتزدا به اظهارات طراح World of Warcraft درباره منوی بازی استارفیلد

تیم سازنده را زیر سوال نبر!

منوی بازی استارفیلد

رئیس بخش انتشارات شرکت بتزدا واکنش تندی نسبت به اظهارات طراح بازی ورلد آو وارکرفت درباره منوی شروع استارفیلد نشان داد.

بعد از سال‌ها صبر و انتظار، در نهایت یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های تاریخ یعنی استارفیلد حدود دو هفته دیگر از راه می‌رسد و بسیاری از بازیکنان و حتی بازی‌سازها برای عرضه و تجربه این عنوان لحظه‌‎شماری می‌کنند. در این میان که واکنش‌های مثبتی از سوی برخی اینسایدرها و سازندگان درباره بازی به گوش می‌رسد، اما اخیرا طراح World of Warcraft با نقد منوی شروع بازی، توسعه‌دهندگان شرکت بتزدا را زیر سوال برده است!

مارک کرن، توسعه‌دهنده سابق بلیزارد و طراح ورلد آو وارکرفت، پیش‌تر در توییتر خود اعلام کرد که منوی استارت Starfield در حد و اندازه‌ای که باید باشد، نیست و ظاهرا تیم سازنده اهمیت چندان زیادی به این موضوع نمی‌دهد. آقای کرن درباره منوی استارفیلد توضیح می‌دهد:

طراحی منوی شروع استارفیلد بیان‌گر دو حالت است؛ یا اینکه تیم سازنده به خاطر تحمیل انتشار عجولانه، روی آن کار کرده یا اینکه این تیم به هیچ عنوان به طراحی و ظاهر منوی بازی خود اهمیت نمی‌دهد.

البته، طراحی صفحه منوی بازی اغلب در انتهای روند ساخت بازی صورت می‌گیرد. تیم‌ها سخت مشغول توسعه بازی هستند و به همین خاطر، به طور معمول این بخش پس از عرضه یا در به‌روزرسانی روز انتشار به طور کامل تغییر می‌کند.

تیم‌هایی که غرور به خرج داده و قصد دارند چهره خوبی از محصول خود را به نمایش بگذارند، اغلب چنین مواردی را پیش از شروع بازی، یعنی در صفحه استارت اعمال می‌کنند.

اظهارات مارک کرن حسابی جنجال به پا کرده و شماری از هوادارهای پروپاقرص بتزدا و استارفیلد با حمله صفحه توییتر او، پیام‌های توهین‌آمیزی نوشته‌اند. در همین حین، پیت هاینز، مدیر انتشارات بتزدا، نیز دست به کار شد و با رد گفته‌های مارک کرن، رفتار او را غیرحرفه‌ای دانست.

پیت هاینز در واکنش به این موضوع خاطرنشان کرد:

سازندگان آن‌چه را که از همان ابتدا می‌خواستند، طراحی کرده‌اند. این منوی شروع ما برای سال‌ها بوده و یکی از اولین چیزهایی است که نسبت به آن رضایت داریم. داشتن نظر، یک چیز کاملا متفاوتی است، اما زیر سوال بردن اهمیت یک توسعه دهنده آن هم به این دلیل که شما کار متفاوت انجام می‌دهید، بسیار غیرحرفه‌ای است و از سوی یک طرز فکر دیگر شکل می‌گیرد.

بازی Starfield در روز ۶ سپتامبر سال جاری میلادی (۱۵ شهریور ماه پیش‌رو) به طور انحصاری برای کنسول ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و پلتفرم رایانه شخصی منتشر می‌شود. البته، در صورت پیش خرید نسخه پریمیوم، به مدت پنج روز زودتر از سایر بازیکن‌ها می‌توانید به تجربه بازی بپردازید. دقت داشته باشید این اثر از همان روز نخست عرضه به ایکس باکس گیم پس راه می‌یابد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا