انیمه های زامبی محور

لیستی از بهترین انیمه های زامبی محور!

دنیای مرده‌های زنده شده در انیمه

در این مقاله ما به معرفی یک لیست هشت‌تایی از بهترین انیمه های زامبی محور که ارزش دیدن را دارند می‌پردازیم. داستان‌ها و زمینه‌های انیمه های زامبی محور از مکان‌های روزمره تا مناظر کاملاً خارق‌العاده متغیر باشد و پلات توییست‌ها ممکن است شما را با داستان پیچیده و جذاب خود شگفت‌زده کنند. درست است که این ژانر پر از ترس،‌ وحشت و هیجان است، اما امکان دارد که در انیمه‌ایی با محوریت زامبی، فلسفه یا تفسیر اجتماعی هم گنجانده شده باشد پس متعجب نشوید. شخصیت‌های اینگونه داستان‌ها اغلب از بازماندگان وحشت‌زده به زامبی‌کش‌هایی ماهر تبدیل می‌شوند که از چوب‌های بیسبال گرفته تا شمشیر و تفنگ استفاده می‌کنند و البته، معمولاً جایی برای کمدی هم وجود دارد، چه از طریق تک‌خط‌های شوخ، شخصیت‌های عجیب و غریب، یا صرفاً پوچ بودن محض برخی از سناریوها. با رسانه سرگرمی در معرفی لیستی از انیمه های زامبی محور همراه باشید:

۸.Zom 100: Bucketlist of the Dead

استودیو: BUG FILMS
تعداد اپیزودها: ۵ (در حال پخش)

انیمه Zom 100: Bucket List of the Dead یک چرخش منحصر به فرد در داستان نرمال آخرالزمانی زامبی دارد. در حالی که اکثر مردم از تصاحب زامبی‌ها وحشت می‌کنند، آکیرا تندو آن را فرصتی عالی برای ترک شغل بی‌پایان خود و شروع زندگی می یابد. آکیرا به جای اینکه در یک قلعه سنگر کند، فهرستی از ۱۰۰ کاری که می‌خواهد انجام دهد تهیه می‌کند؛ این لیست چیز خیلی منحصر به فردی ندارد. آکیرا می‌خواهد غذاهای جدید را امتحان کند، دوست پیدا کند و حتی به دنبال نیمه گمشده خود برود. این انیمه نگاهی طنز آمیز و با طراوت از دنیایی که توسط زامبی‌ها تسخیر شده است ارائه می‌دهد. مانند یک داستان بلوغ برای میانسالان است که در ناخوشایندترین شرایط قابل تصور اتفاق می‌افتد و عذاب و تاریکی آخرالزمان را فراموش کنید چون آکیرا بیش از حد مشغول لذت بردن از زندگی خود است.

۷. School-Live!

استودیو: Lerche
تعداد اپیزودها: ۱۲

در نگاه اول، School-Live! به نظر می‌رسد که یک زندگی دبیرستانی را به تصویر می‌کشد، با تمرکز بر اعضای باشگاه زندگی مدرسه: یوکی تاکیا، کورومی ابیسوزاوا، یوری واکاسا، و میکی نائوکی، همراه با سگشان، تارومارو. یوکی زندگی مدرسه ای خود را می ستاید، روزهای شادی را با دوستانش سپری می کند، غافل از واقعیت خارج از محوطه مدرسه. با این حال، واقعیت بسیار تلخ تر است. مدرسه در واقع در وسط یک آخرالزمان زامبی است و دختران برای بقا در مدرسه می‌مانند. زندگی مدرسه ای شاد یوکی در واقع یک توهم است، مکانیسمی برای مقابله با واقعیت آسیب زا و دوستان او برای محافظت از وضعیت شکننده ذهن او بازی می کنند. این انیمه به طرز ماهرانه‌ای لحظات دل‌انگیز بخش‌هایی از زندگی را با ترسی که از دنیای پر از زامبی‌ها وجود دارد، متعادل می‌کند. این موضوع به بررسی مضامین آسیب های روانی، بقا، دوستی، و راه هایی می پردازد که فرد برای حفظ حالت عادی در یک دنیای غیر عادی باید انجام دهد‌ همچنین این انیمه به دلیل مفهوم منحصر به فرد و عمق غیرمنتظره در روایتش مورد ستایش قرار گرفته است.

۶. Zombie Land Saga

استودیو: MAPPA
تعداد اپیزودها: ۲۴

انیمه Zombie Land Saga ترکیبی بی نظیر از ژانرهای ترسناک زامبی و آیدل هاست. داستان از آنجا شروع می‌شود که ساکورا میناموتو به طور ناگهانی در یک تصادف غم انگیز جان خود را از دست می‌دهد. با این حال، زندگی او به همین جا ختم نمی شود. او در یک عمارت قدیمی عجیب در استان ساگا از خواب بیدار می‌شود، اما متوجه می‌شود که توسط مردی به نام کوتارو تاتسومی به عنوان یک زامبی زنده شده است. کوتارو طرح بلندپروازانه احیای استان ساگا را از طریق قدرت… حدس زدید… زامبی آیدل‌های پاپ را دارد. 

ساکورا و دختران زامبی همکارش یک گروه آیدل به نام فرانچوچو تشکیل می‌دهند. پیچ و تاب این است که این دختران فقط هر زامبی نیستند – آنها چهره های افسانه ای از دوره های مختلف تاریخ ژاپن هستند. این نمایش در طول سفر آنها برای تبدیل شدن به آیدل تبدیل به یک غوغا می‌شود، در حالی که هویت زامبی خود را از عموم مخفی نگه می‌دارد. هر قسمت به طور کلی شامل گروهی است که برای یک رویداد آماده می‌شوند یا در آن اجرا می کنند، با کمدی از ماجراهای ناگوار مختلف آنها به عنوان زامبی هایی که سعی می کنند در دنیای انسان زندگی کنند (یا زندگی نکنند). Zombie Land Saga به موضوعات زندگی، مرگ و مبارزه برای ایجاد تغییر در جهان می‌پردازد. همچنین دنیای ترسناک فرهنگ آيدل ژاپنی را بررسی می‌کند و چالش‌ها و فشارهای حضور در این صنعت را نشان می‌دهد. این یک برداشت منحصر به فرد از ژانر زامبی است که خنده و قلب زیادی را فراهم می‌کند.

۵. Sankarea: Undying Love

استودیو: Studio DEEN
تعداد اپیزودها: ۱۲

شخصیت اصلی ما چیهیرو فورویا، یک دانش آموز دبیرستانی است که علاقه زیادی به زامبی‌ها دارد، تا جایی که آرزوی داشتن یک نامزد زامبی را دارد. پس از مرگ گربه خانگی اش، او تلاش می‌کند تا با استفاده از یک نسخه خطی قدیمی که روش‌های رستاخیز را توصیف می‌کند، گربه‌اش را احیا کند. در طول تلاش‌های خود، او با دختری به نام رئا سانکا آشنا می شود که از یک پیشینه خانوادگی بسیار فرار کرده و بدرفتار است. او از سر ناامیدی و میل به آزادی از زندگی فعلی اش، معجون رستاخیز را که چیهیرو برای گربه اش آماده کرده بود، می‌نوشد. پس از یک سقوط مرگبار تصادفی، او تبدیل به یک زامبی می‌شود، اما آگاهی و احساسات انسانی خود را حفظ می‌کند. سپس انیمه حول محور چیهیرو می‌چرخد که سعی می‌کند وضعیت ریا را مخفی نگه دارد، در حالی که با زندگی روزمره و مبارزات ناشی از داشتن یک دوست زامبی سر و کار دارد. انیمه Sankarea موضوعات بسیاری را فراتر از ژانر معمولی زامبی، از جمله عشق، زندگی، مرگ، مسائل خانوادگی و میل انسان به آزادی بررسی می‌کند. این ترکیبی از عناصر کمدی، عاشقانه و ترسناک را ارائه می‌کند، در حالی که به دلیل شرایط پیرامون تغییر شکل ریا به موضوعات تاریک‌تر هم می‌پردازد.

۴. ?Is This a Zombie

استودیو: Studio DEEN
تعداد اپیزودها: ۲۲

این انیمه ترکیبی لذت بخش از ژانرها است: بخشی کمدی، بخشی ترسناک، بخشی دخترانه جادویی. تصور کنید اگر یک آخرالزمان زامبی با یک انیمه رام-کام مدرسه ای ملاقات کند، سپس به صحنه دگرگونی دختر جادویی برخورد کند… بله، به همان اندازه که به نظر می رسد عجیب است. داستان قهرمان ما، آیومو آیکاوا را دنبال می‌کند، کسی که ثابت می‌کند ثابت می‌کند که دبیرستان حتی زمانی که زامبی هستید سخت است. پس از کشته شدن توسط یک قاتل زنجیره ای، او توسط یک مرد مرده به نام Eucliwood Hellscythe زنده می شود. آیومو اکنون یک زامبی جاودانه است که باید با چیزهایی مانند دوری از نور خورشید، تلاش برای خشک نشدن و دست نخورده نگه داشتن اعضای بدنش دست و پنجه نرم کند. 

اگر زامبی دبیرستانی بودن کافی نباشد، زندگی آیومو زمانی پیچیده‌تر می‌شود که او به طور تصادفی قدرت یک دختر لباس جادویی را می‌دزدد، به این معنی که او کسی است که باید یک لباس شیک بپوشد و با موجودات مگالو شیطانی مبارزه کند. حالا یک تغییر کمد لباس وجود دارد که کسی انتظارش را نداشت. زندگی ناموفق آیومو پر از لحظات خنده‌دار فراوان است، از یادگیری زندگی با قدرت‌های جدیدش گرفته تا برخورد با خانه‌ای پر از هم اتاقی‌های ماوراء طبیعی. و بیایید آن لحظات ناراحت کننده را فراموش نکنیم، زمانی که شما یک پسر دبیرستانی ناگهان خود را در یک لباس کوچک صورتی ژولیده می بینید. انیمه ?Is This a Zombie با ترکیب آن با عناصری از انیمه دخترانه جادویی و کمدی، برداشتی کمیک و با طراوت متفاوت از ژانر زامبی ارائه می دهد. این انیمه یک ترن هوایی پر از سرگرمی است که در آن می توانید انتظارات غیرمنتظره را داشته باشید و مطمئناً شما را سرگرم خواهد کرد. فقط به یاد داشته باشید، همه چیز سرگرم کننده و بازی است تا زمانی که کسی عضوی از بدنش را از دست بدهد… اما یادتان باشد این فقط یک روز معمولی برای آیومو است!

۳. Sunday Without God

استودیو: MADHOUSE
تعداد اپیزودها: ۱۲

داستان در دنیایی می گذرد که خداوند بشریت را رها کرده است. در نتیجه، مردم دیگر به دنیا نمی‌آیند و دیگر نمی‌توانند به معنای سنتی بمیرند. تنها راه برای واقعاً مردن و یافتن آرامش، دفن شدن توسط یک نوع خاص از افراد به نام “گوربان” است. قهرمان داستان دختری جوان به نام آی آستین است که از قضا گور بان است. او در روستای خود زندگی آرامی دارد تا اینکه مردی مسلح به نام همپنی همبارت ظاهر می شود. پس از یک سری حوادث غم انگیز، آی متوجه می شود که دنیای او کاملاً آن چیزی نیست که او فکر می کرد. آی سفری را آغاز می کند و با دوستان و دشمنان جدیدی روبرو می شود. این سریال ماجراهای و مکاشفات آی را دنبال می کند که در این دنیای عجیب و غریب می گذرد و با سوالات عمیقی در مورد زندگی، مرگ و ماهیت بشریت دست و پنجه نرم می کند. یکشنبه بدون خدا روایتی فلسفی می بافد و مضامینی مانند معنای زندگی و مرگ، مفهوم خدا و انعطاف پذیری انسان را بررسی می کند و با وجود پیش‌فرض مالیخولیایی‌اش، داستانی پر از رمز و راز، دسیسه و لحظات گرما و زیبایی را ارائه می‌دهد.

۲. Highschool Of The Dead

استودیو: MADHOUSE
تعداد اپیزودها: ۱۲

داستان انیمه دبیرستان مردگان در ژاپن امروزی اتفاق می‌افتد، زمانی که جهان با یک بیماری همه‌گیر مرگبار که انسان‌ها را به زامبی تبدیل می‌کند، شروع می‌شود که شخصیت‌های اصلی آن را به اصطلاح «آنها» می‌نامند. داستان گروهی از دانش‌آموزان دبیرستانی (و پرستار مدرسه) را دنبال می‌کند که در راه آخرالزمان زامبی‌ها مبارزه می‌کنند. شخصیت‌های اصلی تاکاشی کومورو، ری میاموتو، ساکو بوسوجیما، سایا تاکاگی، کوهتا هیرانو و شیزوکا ماریکاوا هستند که هر کدام مهارت‌ها و دیدگاه‌های منحصربه‌فرد خود را به گروه می‌آورند. 

از کاپیتان باشگاه کندو گرفته تا افراد نابغه، این دانش‌آموزان بازماندگان متوسط شما نیستند. در حالی که دبیرستان مردگان مطمئناً سهم خود را از عناصر اکشن و ترسناک دارد اما به همان اندازه که یک داستان بقا در برابر زامبی ها است، کاوش در فروپاشی اجتماعی و طبیعت انسان است. این سریال با سکانس‌های اکشن شدید، برنامه‌ریزی استراتژیک مشخص می‌شود و نه تنها وحشت مردگان، بلکه جنبه تاریک‌تر طبیعت انسان را در مواجهه با فروپاشی اجتماعی به نمایش می‌گذارد. متاسفانه این سریال به دلیل مرگ ناگهانی نویسنده، دایسوکه ساتو، در مارس ۲۰۱۷ ناتمام ماند.

۱. The Empire Of Corpses

استودیو: WIT Studio
۱۲۶ دقیقه

امپراتوری اجساد یک فیلم انیمه علمی تخیلی ماجراجویی است که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد. این بخشی از مجموعه ای از فیلم های معروف به پروژه Itoh است که هرکدام بر اساس رمانی از نویسنده فقید علمی تخیلی ساتوشی Itō است که با نام مستعار نوشته است. این فیلم نسخه ای از قرن نوزدهم را ارائه می دهد که در آن ویکتور فرانکنشتاین روشی را برای احیای مردگان کشف کرده است. این اجساد زنده شده، فاقد روح و اراده آزاد، به عنوان نیروی کار عمل می‌کنند که منجر به پیشرفت های چشمگیری در توسعه صنعتی شده است. داستان جان واتسون را دنبال می کند (اشاره‌ایی ای به شخصیت داستان های شرلوک هلمز) که توسط دولت تعقیب می‌شود تا به یک مامور مخفی تبدیل شود. 

واتسون وظیفه یافتن نت‌های گمشده ویکتور فرانکنشتاین را بر عهده دارد که جزئیات روند خلق روح را شرح می دهد. واتسون که دلایل شخصی خود را برای انجام این ماموریت دارد، وارد یک ماجراجویی جهانی می شود و در این مسیر با خطرات و معضلات فلسفی مختلفی مواجه می شود. امپراتوری اجساد برداشتی منحصر به فرد از ایده زامبی ها ارائه می دهد و پیامدهای جامعه ای که بر اساس کار مردگان ساخته شده است را بررسی می کند. این فیلم به سوالات عمیق فلسفی در مورد ماهیت روح و پیامدهای اخلاقی استفاده از اجساد احیا شده می پردازد و با ترکیب عناصر تاریخی و داستانی، دیدگاهی غنی و جایگزین از تاریخ را با روایتی جذاب ارائه می دهد.

به دلیل تقاضای به شدت زیاد دنیای امروزی برای انیمه، هرساله انیمه‌های زیادی ساخته و منتشر می‌شوند؛ به همین دلیل پیدا کردن انیمه‌ایی که شما را بعد از دیدن پشیمان نکند کمی سخت شده است. در این لیست ما سعی کردیم به معرفی لیستی از انیمه های زامبی محور بپردازیم که ارزش دیدن را دارند. به نظر شما جای چه انیمه‌ایی در این لیست خالی است؟ برای ما بنویسید!

2 2 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا