معرفی مواردی از بهترین انیمه های کمتر دیده شده
1%
  • 0/10

معرفی مواردی از بهترین انیمه های کمتر دیده شده

انیمه‌هایی که ارزش شناخته شدن را دارند

معرفی مواردی از بهترین انیمه های کمتر دیده شده ۰ ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در صنعت انیمه، مواردی از بهترین انیمه های کمتر دیده شده وجود دارد که ارزش حداقل یک بار تماشا کردن را دارند.

هرگز زمانی بهتر از اکنون برای طرفداران انیمه وجود نداشته است، زیرا در عصری که ما زندگی می‌کنیم انیمه‌های درخشان، بیش از هر زمان دیگری در دسترس مخاطبان خود قرار دارند. دوستداران انیمه ممکن است شاهکارهای قدیمی بسیاری را مانند؛ Akira، Sailor Moon و Dragon Ball Z دیده باشند. از طرفی دیگر، آثار معاصر بی‌نظیری نیز وجود دارد که بسیاری از افراد هنگام تماشای آن‌ها به طرفداران انیمه تبدیل شده‌اند، مانند؛ JoJo’s Bizarre Adventure، Ranking of Kings، one punch man و  Attack on Titan.

اما در میان این انیمه‌های محبوب و پرطرفدار، انیمه‌های کمتر دیده شده‌ای وجود دارد، که ارزش شناخته شدن را دارند، و لیاقت آن‌ها درخشش در خاموشی و سکوت نیست. در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی مواردی از بهترین انیمه های کمتر دیده شده می‌پردازیم، پس برای شناخت آن‌ها با ما همراه شوید.

Godzilla Singular Point .۱۰

در حال حاضر، سه فیلم از انیمه Godzilla یا هیولا وجود دارد، اما قرار است در این مطلب به سریال منتشر شده آن در سال ۲۰۲۱ بپردازیم. داستان این انیمه در ژاپن ۲۰۳۰ اتفاق می‌افتد، و یک پخش رادیویی عجیب، گروهی از نوجوانان را گرد هم آورده است تا به همراه یکی از ساخته‌های آن‌ها شروع به کشف دنیای پنهانی هیولاها کنند. این انیمه یک بازی علمی تخیلی است که با حضور توهو کایجو، طرفداران قدیمی و جدید Godzilla را به وجد می‌آورد. با این تفاسیر انیمه Godzilla Singular Point به عنوان یکی از بهترین انیمه های کمتر دیده شده لیاقت جذب طرفداران بیشتری را دارد.

Super Crooks .۹

این انیمه هنگامی که در سال ۲۰۲۱ پخش شد برای مدت کوتاهی مورد توجه مخاطبان واقع شد، اما اکنون به عنوان یکی از بهترین انیمه های کمتر دیده شده شناخته می‌شود. Super Crooks در ورژن انیمه‌ای از لحاظ مختلف نسبت به لایو اکشن نتفلیکس بهتر عمل کرده، از این جهت ارزش تماشا کردن را دارد. داستان انیمه زندگی جانی بولت، یک ابرقهرمان نامتعارف که به ابر شرور تبدیل می‌شود را روایت می‌کند. در ادامه افرادی را به عنوان زیر دست خود انتخاب کرده، و افراد این گروه خود را در میان دزدان بزرگ جهان جای می‌دهند.

Mermaid’s Scar .۸

انیمه Mermaid’s Scar در سبک عاشقانه اما داستانی ترسناک است، که بر اساس مانگا خاطره انگیز Mermaid Saga و از فولکور، پری دریایی ژاپنی الهام گرفته شده است. در داستان انیمه، افسانه‌ای وجود دارد که طبق آن، اگر فردی گوشت پری دریایی را بخورد، هدیه یا نفرین زندگی جاودانه را بدست می‌آورد. هرچند از سوی دیگر، افرادی که این کار را انجام می‌دهند شکل اولیه و انسانی خود را از دست داده، و تغییر شکل می‌دهند. در ادامه داستان، دو شخصیت یوتا و مانا که با پری دریایی‌ها ارتباط خاصی دارند، معرفی می‌شوند. جدای از داستان زیبا و انیمیشن سبک قدیمی ژاپن که تماشای آن را با توجه به موضوع انیمه خاص‌ و هیجان انگیزتر می‌کند، انیمه Mermaid’s Scar به عنوان موردی از بهترین انیمه های کمتر دیده شده محسوب می‌شود.

Summer Wars .۷

کارگردان افسانه‌ای، مامورو هوسودا، به عنوان انیمه مورد علاقه خود Summer Wars را در سبک علمی تخیلی و عاشقانه، عرضه کرد. داستان این انیمه حول محور زندگی یک دانش آموز دبیرستانی می‌چرخد، که جهت نجات دنیا با توجه به تهدید ویران کننده یک هوش مصنوعی، به مواجه با آن می‌پردازد. در ادامه این انیمه، علاوه بر اتفاقات تخیلی از ترکیب بخش کوچکی از زندگی واقعی نیز الهام گرفته شده است. در نهایت همانطور که از خلاصه داستان پیدا است، این انیمه ارزش تماشا کردن را دارد، اما به عنوان یک مورد دیگر از بهترین انیمه های کمتر دیده شده در این لیست قرار گرفته است.

Welcome to the N-H-K .۶

ساتو زمان بسیاری از عمر خود را به صورت یک زندانی سپری کرد، و این موضوع تا حدی پیش رفت که او به یک فرد بسیار منزوی تبدیل شد. روز‌های او یکی پس از دیگری، پشت دیوارهای آپارتمان کوچک خود، با اعتقاد بر توطئه‌ سازمان N-H-K که پشت تمامی مشکلات او است، می‌گذشت. اما ساتو با دختری زیبا با نام میساکی آشنا می‌شود، و او در زمینه چگونگی زندگی اجتماعی به ساتو کمک می‌کند. کمک‌های میساکی تاثیر بسیاری را در زندگی ساتو می‌گذارد؛ هنگامی که یکی از همسایه‌های نزدیک ساتو به آپارتمان ورود می‌کند، از دگرگونی زندگی او به شدت تعجب می‌کند. انیمه Welcome to the N-H-K از جمله سریال‌های دیگری است که لیاقت حضور در لیست بهترین انیمه های کمتر دیده شده را ندارد.

Thus Spoke Kishebe Rohan .۵

انیمه Thus Spoke Kishebe Rohan

انیمه Thus Spoke Kishebe Rohan یک اسپین‌آف از انیمه پرطرفدار و محبوب JoJo’s Bizarre Adventures است. به سختی می‌توان هیجان‌انگیزی این سریال را با کلمات بیان کرد. اما در کمال ناباوری این سریال نیز در لیست بهترین انیمه های کمتر دیده شده گنجانده شده است. شخصیت اول این انیمه به نام روهان، یک مانگاکا است که برای اولین برای در فصل سوم JoJo’s Bizarre Adventures معرفی شد. روهان با توجه به استند و قابلیت‌های خود ماجراجویی‌های جدیدی را در قالب یک کاریکاتوریست برتر کسب می‌کند.

The Melancholy of Haruhi Suzumiya .۴

انیمه The Melancholy of Haruhi Suzumiya در قالب داستانی شیرین، خنده‌دار و مضحک، به تکمیل لایت ناولی با همین نام می‌پردازد. داستان این انیمه زندگی دو دانش آموز دبیرستانی به نام‌های کیون و هاروهی را روایت می‌کند؛ آن‌ها جهت جستوجوی بیگانگان و مسافران زمان، کلوپی به نام SOS Brigade را تشکیل می‌دهند. بدون اینکه این دو دانش آموز متوجه شوند، انسان‌های فرازمینی به آن‌ها نزدیک شده و به هاروهی علاقه‌مند می‌شوند. جدای از مضحک بودن این سریال، از طرفی روند بسیار طنز و خنده‌داری را طی می‌کند، که ارزش یکبار تماشا کردن را دارد. اما با این وجود انیمه The Melancholy of Haruhi Suzumiya همچنان جزوی از بهترین انیمه های کمتر دیده شده در این لیست می‌باشد. 

Robot Carnival .۳

انیمه Robot Carnival عنوان یک مورد از بهترین تیتراژهای تاریخ انیمه را دارا است. استفاده از تصاویر ربات‌های وارد شده به شهر، موسیقی شاهکار از استودیو جیبلی و نویسندگی کاتشوهیرو اوتومو، بی‌نظیری این انیمه و تیتراژ آن را ثابت کرده است. در این انیمه به تکامل انسان، داستانی عاشقانه و استفاده از سکانس‌های زیبایی که اکثر بدون دیالوگ هستند، اشاره شده است که زیبایی داستان را چند برابر و تماشایی‌تر می‌کند. با این وجود که انیمه Robot Carnival پتانسیل قرار گرفتن در لیست شاهکار‌ترین اثر‌های انیمه‌ای تاریخ را داشت، اما از حداکثر قدرت خود استفاده نکرد. بنابراین اکنون در لیست بهترین انیمه های کمتر دیده شده قرار گرفته است.

Welcome to the Space Show .۲

یک مورد از بهترین انیمه‌های ۲۰۱۰ که به آن کمتر از لیاقت‌اش پرداخته می‌شود، انیمه Welcome to the Space Show در سبک استودیو جیبلی است. این انیمه به خوبی نمایش دهنده جلوه‌های بصری بر اساس طبیعت وحشی و فضا است، که حس و حال آن لحظه را به مخاطبان منتقل می‌کند. داستان این انیمه بر اساس فعالیت‌های گروهی از دانش آموزان است؛ آن‌ها برای سپری کردن چند روزی به مدرسه خالی خود می‌روند، که ناگهان با سگی زخمی مواجه می‌شوند. او را تیمار می‌کنند، و پس از شفای یافتن هویت اصلی خود را آشکار می‌کند. آن سگ در حقیقت یک موجود فرازمینی است که موجب می‌شود ماجراجویی‌های جدیدی برای دانش آموزان به وجود بیاید.

Memories, “Magnetic Rose” .۱

به عنوان موردی دیگر از انیمه‌های زیبایی که بر اساس بهترین انیمه های کمتر دیده شده در این لیست گنجانده می‌شود، به انیمه Magnetic Rose یا Memories می‌پردازیم. این انیمه گلچینی از سه داستان شاهکار به اثر دو نویسنده بزرگ؛ ساتوشی کن و کاتسوهیرو اوتومو است، و قطعا ارزش یک بار تماشا کردن را دارد. انیمه مذکور با کارگردانی کوجی موریموتو، و بر اساس فیلم‌نامه و داستانی از این دو نویسنده بزرگ، یکی از خارق‌العاده و زیبا‌ترین داستان‌های فضایی است که تا به حال خلق شده است. داستان این انیمه ماجراجویی‌ گروهی از فضانوردان را دنبال می‌کند که با سفینه فضایی پریشان و ایستگاه فضایی متروک‌ای مواجه شده و درگیر مشکلاتی می‌شوند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments