برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
فیلم های رمانتیک انیمه
1%
  • 0/10

معرفی و بررسی بهترین فیلم های رمانتیک انیمه ای

خطوط داستانی دلنشین

معرفی و بررسی بهترین فیلم های رمانتیک انیمه ای ۰ ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در طول تاریخ انیمه‌، تعداد بسیار زیادی انیمه در ژانرهای مختلف از جمله عاشقانه، ساخته شده‌اند؛ ما در این لیست به معرفی و بررسی چند مورد از بهترین فیلم های رمانتیک انیمه ای می‌پردازیم که می‌توانند حتی برای کسانی هم که به این ژانر علاقه‌ای ندارند، جذاب و دیدنی باشد.

یک انیمه عاشقانه خوب می‌تواند قلب هرکس را به تپش بندازد و انیمیشن‌های زیادی وجود ندارند که بتوانند بهتر از انیمه‌، این ژانر را به بهترین نحو در خود بگنجانند. داستان‌های عاشقانه بیشماری در طول سال‌ها از طریق انیمه‌های ژاپنی روایت شده‌اند؛ از داستان‌های کمدی و خنده‌دار گرفته، تا داستان‌های عمیق احساسی و دلخراش. برای دوستداران ژانر عاشقانه در انیمه‌ها ممکن است انتخاب بهترین انیمه های عاشقانه که ارزش تماشا کردن را دارند، از بین هزاران انیمه‌ای که مضامین احساسی را در خود جای داده‌اند، تا حدی سخت باشد. خوشبختانه، تعدادی انیمه رمانتیک وجود دارد که در طول سال‌های اخیر طرفداران بیشتری را در سراسر جهان به خود جذب کرده‌اند. به این ترتیب، ما نیز در ادامه این لیست به بررسی و معرفی تعدادی از بهترین فیلم های رمانتیک انیمه ای تمام دوران‌ها برای دوستداران این ژانر می‌پردازیم که دیدن آن‌ها به همه کسانی که تا به امروز آن‌ها را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن‌ها ارزش تماشا کردن را دارد.

5 Centimeters Per Second

انیمه جذاب و دیدنی پنج سانتی متر در ثانیه (5 Centimeters per second)، روایت سه بخش به هم پیوسته را بازگو می‌کند که در نهایت به یکدیگر ربط پیدا می‌کنند. هر کدام از این بخش‌ها، بر زندگی کارکتری به نام تاکاکی تونو (Takaki Tono) متمرکز است. داستان این انیمه، روابط مختلف این کارکتر و فاصله بین او با کسانی که با آن‌ها در ارتباط بود را بازگو می‌کند. در بخش اول، داستان تاکاکی و نزدیک ترین دوستش بازگو می‌شود. این دو کارکتر، به عنوان نزدیک ترین دوستان هم، با یکدیگر، ارتباط بسیار خوبی برقرار کرده‌اند؛ اما با این حال، در نهایت مجبور می‌شوند از همدیگر جدا شوند زیرا که آکاری (Akari) باید به جایی دیگر نقل مکان کند و به همین خاطر نیز، ابن دو ناخواسته از همدیگر دور می‌شوند. با این حال، تاکاکی و آکاری، نهایت تلاش خود را انجام می‌دهند تا ارتباطشان را به هر نحوی، حفظ کنند و به همین خاطر نیز، برای همدیگر نامه می‌نویسند تا فاصله‌ای که در بینشان وجود دارد را احساس نکنند. اما با گذشت زمان، ارتباط آن‌ها به صورت اجتناب ناپذیری قطع می‌شود و به این ترتیب، هیچکدام از آن‌ها برای دیگری نامه نمی‌فرستد. بخش دوم در رابطه با زمانی است که تاکاکی، تنها یک دانش آموز دبیرستانی است و بخش سوم نیز، روایت دیگری، از دوران بزرگسالی او بیان می‌شود. در همه این بخش‌ها، اینگونه به نظر می‌رسد که قهرمان و شخصیت اصلی داستان، دوست دوران کودکیش را به فراموشی سپرده است و دیگر به او فکر نمی‌کند. اما واقعیت این است که او هنوز هم درون ذهنش، با خاطرات خوبی زندگی می‌کند که از دوست دوران کودکی‌اش دارد.

The Girl Who Leapt Through Time

انیمه عاشقانه علمی تخیلی کلاسیک مامورو هوسودا (Mamoru Hosoda) که در سال دوهزار و شش ساخته شده است، یکی دیگر از بهترین فیلم های رمانتیک انیمه ای به شمار می‌رود که در رابطه با یک دانش آموز دبیرستانی به اسم ماکوتو کونو (Makoto Konno) است. در این داستان ماکوتو کونو، حس می‌کند که خود را در زندگی گم کرده است. او به زودی فارغ التحصیل می‌شود اما هیچ نمی‌داند که در آینده باید به انجام چه کاری بپردازد. یک روز او متوجه می‌شود که توانایی سفر در زمان را دارد و نحوه سفر در طول زمان را یاد می‌گیرد. او از این توانایی تنها برای حل مسائل پیش پا افتاده، مانند گرفتن نمرات خوب استفاده می‌کند. با این حال، همه ما می‌دانیم که قدرت‌های بزرگ، مسئولیت‌های بزرگی نیز به دنبال دارند. به این ترتیب، ماکوتو کونو نیز به زودی درمی‌یابد که به هم ریختن خط زمانی می‌تواند تاثیرات خطرناک و سنگینی به دنبال داشته باشد. بدتر از همه آن است که او متوجه می‌شود تنها چند بار دیگر قادر است در زمان سفر کند تا مشکلاتی را که به وجود آورده است حل کند و پس از آن دیگر فرصتی برایش باقی نمی‌ماند. خط داستانی این فیلم ممکن است از نظر برخی از بینندگان بسیار ساده باشد، اما به طور کلی، یک داستان جذاب و قابل تامل با لحظاتی از زندگی است که بینندگان می‌توانند به خوبی با آن ارتباط بگیرند.

A Whisker Away

 انیمه نقاب میوتارو (A Whiscker Away) که در سال دوهزار و بیست ساخته شده است، به گونه‌ای است که ژانرهای کمدی، عاشقانه و فانتزی را در یک روایت بسیار منحصر به فرد، با همدیگر ترکیب کرده است و اینگونه، به یکی دیگر از بهترین فیلم های رمانتیک انیمه ای تبدیل شده است که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. داستان این انیمه زیبا در رابطه با یک دختر دبیرستانی به نام میو ساساکی (Miyo Sasaki) است.  این کارکتر دوست داشتنی، به شدت شیفته یکی از همکلاسی‌های خود است که با نام کنتو هینود (Kento Hinode) شناخته شده است. میو ساساکی در این داستان، شخصیتی دارد که اغلب موارد، احساس نادیده شدن به او دست می‌دهد و از این رو، کمبود توجه بسیار زیادی را حس می‌کند. با پیش رفتن داستان، او به دلایلی تبدیل به یک گربه می‌شود. میو که اکنون به یک گربه تبدیل شده است، همان محبت و توجهی که همیشه می‌خواست را از کنتو هینود دریافت می‌کند. اما شرایط زمانی برای او پیچیده می‌شود که درمی‌یابد در حال از دست دادن هویت انسانی‌اش است و اینگونه همه چیز دچار تحول می‌شود. این انیمه سینمایی، مملو از لحظات عجیب و غریب و در عین حال خنده‌دار است. نقاب میوتارو علاوه بر خط داستانی جذاب، به دلیل گرافیک و جلوه‌های بصری نیز که در آن بکار گرفته شده است، مورد تحسین بسیاری قرار گرفته است و به همین خاطر نیز، به طور قطع، در لیست بهترین فیلم های رمانتیک انیمه ای قرار می‌گیرد که ارزش تماشا کردن را دارد.

To The Forest of Firefly Lights

انیمه فوق العاده جذاب و دیدنی Hotarubi No Morie، یکی دیگر از بهترین فیلم های رمانتیک انیمه های غم انگیز به شمار می‌رود، که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. این انیمه، ما را به جهانی رویایی و جادویی دعوت می‌کند که در آن، مرزی بین انسان‌ها و ارواح باقی نمانده است. از این رو، این دو، در کنار همدیگر زندگی می‌کنند. داستان این انیمه خیره کننده در رابطه با دختری جوان به نام  هوتارو (Hotaru) است. داستان از جایی آغاز می‌شود که قهرمان و شخصیت اصلی داستان، با یک موجود نقابدار انسان مانند، که در داستان با نام جین (Gin) شناخته شده است، آشنا می‌شود. در واقع، این موجود، که در اعماق جنگل زندگی می‌کند، نه یک انسان و نه یک روح است. نکته جالب که در رابطه با این کارکتر وجود دارد این است که، او موجودی جاودانه و نامیرا است که هیچ انسانی نباید او را لمس کند. با پیش رفتن داستان، این دو کارکتر با همدیگر یک ارتباط دوستی برقرار می‌کنند؛ اما ارتباط آن‌ها بر پایه یک قانون ظالمانه، اما در عین حال، بسیار ساده شکل گرفته است و آن‌ هم این است که هرگز نباید یکدیگر را لمس کنند زیرا که تماس فیزیکی یک انسان باعث می‌شود که جین برای همیشه ناپدید شود. به مرور زمان، دوستی این دو کارکتر عمیق و عمیق‌تر می‌شود؛ اما عشق بین این دو، همانند سو سو زدن نور یک کرم شب تاب است.

Your Name

داستان انیمه نام تو (Your Name)، که بدون شک، در لیست بهترین فیلم های رمانتیک انیمه ای قرار می‌گیرد، در رابطه با دو نوجوان است که زندگی‌های متفاوت و جداگانه‌ای از هم دارند. این دو نوجوان، به اسم‌های تاکی تاچیبانا (Taki Tachibana) و میتسوها میامیزو (Mitsuha Miyamizu)، دو دانش آموز دبیرستانی هستند که روزی، به طور ناگهانی، یک پدیده عجیب را تجربه می‌کنند. یک روز پس از آنکه این دو کارکتر، از خواب بیدار می‌شوند، با کمال تعجب متوجه می‌شوند که بدنشان متعلق به خودشان نیست و با بدن فرد دیگری که نمی‌شناسند، جابه‌جا شده است. به این ترتیب این دو کارکتر، بدون آنکه بتوانند کاری انجام دهند، در بدن یکدیگر قرار می‌گیرند. تاچیبانا و میامیزو هیچ ایده‌ای ندارد که بدن‌هایی که در آن گرفتار شده‌اند، در اصل به چه کسی تعلق دارد؛ به همین خاطر نیز، سعی می‌کنند یادداشت‌هایی را برای هم به جا بگذارند تا دیگری بتواند آن را بخواند و بر طبق قانون‌هایی پیش برود که برای همدیگر تعیین کرده‌اند، تا زمانی که دوباره در بدن خودشان بیدار شوند. یکی از بهترین ویژگی‌های این انیمه فوق العاده شگفت انگیز، گرافیک و جلوه‌های بصری خیره کننده آن است که همه بینندگان را مسحور و مجذوب خود می‌کند. این انیمه به طرز شگفت انگیزی به بینندگان خود این احساس را القا می‌کند که گویی داخل فیلم قرار گرفته‌اند و قادر به تجربه کردن همه جزئیات آن هستند و به همین خاطر نیز، مورد تحسین بسیاری از بینندگان و منتقدان سراسر جهان قرار گرفته است.

Howel’s Moving Castle

انیمه جذاب و دیدنی قلعه متحرک هاول (Howl’s Moving Castle)، یکی از بهترین فیلم های رمانتیک انیمه ای نتفلیکس به شمار می‌رود. این انیمه زیبا، توسط میازاکی (Miyazaki) ساخته شده است که نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان، مورد استقبال طرفداران بسیار زیادی قرار گرفت و به موفقیت بزرگی دست پیدا کرد. گرافیک و جلوه‌های بصری این انیمه، به قدری زیبا و با جزئیات، ساخته و طراحی شده است که به بینندگان تجربه‌ای متفاوت از دنیایی جادویی را ارائه می‌دهد. این انیمه در اصل بر اساس رمان دیانا وین جونز (Diana Wynne Jones) ساخته شده است. طراحی پس زمینه انیمه قلعه متحرک هاول، بسیار خیره کننده است و از همان لحظه اول، بینندگان را مسحور خود می‌کند. از طرفی، موسیقی متن فراموش نشدنی آن نیز، بر زیبایی این انیمه افزوده است. انیمه فوق العاده شگفت انگیز قلعه متحرک هاول برای افراد زیادی، بسیار نوستالژیک و یادآور خاطرات خوب گذشته است. به علاوه همه این‌ها، شخصیت‌های بسیار منحصر به فردی نیز در این انیمه جای گرفته‌اند که هنوز هم در لیست نمادین ترین کارکترهای انیمه‌ای قرار می‌گیرند. داستان این انیمه، حول محور کارکتری به نام هاول است که به دلیل رفتارهای عجیب و غریب و همچنین تا حدودی مرموز خود شناخته شده است. او در یک قلعه جادویی زندگی می‌کند که می‌تواند راه برود و به هر مکانی که می‌خواهد جابه‌جا شود. ناگفته نماند که این قلعه، نمادی از طبیعت نا آرام، آشفته و سرگردان هاول است. این کارکتر دوست داشتنی در گذشته، توسط یک جادوگر قدرتمند، نفرین شده است و به همین خاطر نیز، در شرایط اضطراری و زمانی که احساس خطر می‌کند، به موجودی پرنده مانند تغییر شکل می‌دهد.

A Silent Voice

بسیاری از بینندگان و منتقدان سراسر جهان بر این باورند که انیمه شناخته شده با نام صدای خاموش (Silent Voice)، یکی از بهترین فیلم های رمانتیک انیمه ای ساخته شده در تمام دوران‌هاست. خط داستانی این انیمه به قدری دلنشین و سرگرم کننده است که تماشای ان به همه کسانی که تا به امروز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن ارزش تماشا کردن را دارد. خط داستانی این انیمه پیامی بسیار قدرتمند را در هسته خود جای داده است که آن را با چنان ظرافتی به تصویر می کشد و به بینندگان خود منتقل می‌کند که بینندگان، به هیچ عنوان نمی‌توانند مجذوب گیرایی آن نشوند. این فیلم زیبا در رابطه با یک دختر دبیرستانی ناشنوا است که در داستان با نام شوکو نیشیمیا (Shoko Nishimiya) شناخته شده است. این کارکتر، گذشته بسیار سختی را پشت سر گذاشته است که هنوز هم باعث آزار و اذیت روحی او می‌شود. از طرفی، کارکتری دیگر نیز به نام شویا ایشیدا (Shoya Ishida) وجود دارد که یکی از کسانی به شمار می‌رود که به شوکو آسیب های بزرگی وارد کرده است. سال‌ها بعد، شویا به خاطر کارهایی که در گذشته انجام داده است، احساس بسیار بدی پیدا می‌کند و عذاب وجدان می‌گیرد. او که از کارها و رفتارهای خود بسیار پشیمان است، در پی پیدا کردن راهی برای اصلاح آن‌ها است. به این ترتریب، شویا یک روز به صورت اتفاقی، شوکو را ملاقات می کند. از آن پس، شویا همواره سعی می‌کند راه خود را به زندگی شوکو باز کند تا شاید بتواند اشتباهات خود را جبران کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments