رتبه‌بندی بهترین مسابقه های انیمه هایکیو
1%
  • 0/10

رتبه‌بندی بهترین مسابقه های انیمه هایکیو

بهترین رقابت‌های تیم کاراسونو

رتبه‌بندی بهترین مسابقه های انیمه هایکیو ۲ ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

انیمه هایکیو همواره سرشار از صحنه‌هایی است که مخاطبان را هیجان‌زده کرده و آن‌ها را به تماشای ادامه این مجموعه زیبا ترغیب می‌کند. حال، آیا بهترین مسابقه های انیمه هایکیو را می‌شناسید؟

انیمه هایکیو (!!Haikyuu) پس از انتشار اولین فصل خود موفق شد به عنوان یکی از پرطرفدارترین انیمه‌های ورزشی جهان شناخته شود‌. تا اکنون چهار فصل از این انیمه زیبا منتشر شده است و در آینده نزدیک با عرضه دو فیلم به اتمام می‌رسد. داستان انیمه هایکیو از نوجوانان دبیرستان کاراسونو (Karasuno) پیروی می‌کند که تیم والیبال این دبیرستان را تشکیل داده‌اند. پشت هر کدام از اعضای تیم کاراسونو یک داستان منحصر به فرد و تماشایی وجود دارد، که این موضوع باعث می‌شود تماشای این انیمه لذت‌بخش‌تر شود. کاراسونو پس از تشکیل یک تیم کامل، به مسابقات در برابر دیگر دبیرستان‌های شناخته شده می‌پردازد، سپس در تورنمنت‌های والیبال شرکت می‌کند. در این میان، مسابقات یکی پس از دیگری هیجان‌انگیزتر می‌شوند، و تماشاگران را نسبت به تماشای ادامه انیمه ترغیب می‌کنند. حال، با رسانه سرگرمی همراه شوید تا در ادامه این مطلب به رتبه‌بندی بهترین مسابقه های انیمه هایکیو بپردازیم.

۸. تیم کیتاگاوا دایچی در مقابل تیم یوکیگائوکا

بهترین راه برای معرفی شخصیت اصلی

  • فصل اول، قسمت ۱

در اولین قسمت انیمه هایکیو، تماشاگران با شویو هیناتا (Shoyo Hinata)، شخصیت اول و اصلی این مجموعه آشنا می‌شوند. هیناتا در تیم یوکیگائوکا (Yukigaoka) از طرف مدرسه خود به عنوان یکی از بازیکنان والیبال پذیرفته می‌شود. پس از مدتی تیم یوکیگائوکا در مقابل تیم کیتاگاوا دایچی (Kitagawa Daiichi) برای مسابقه قرار می‌گیرد. در حالی که هیناتا تنها بازیکنی در تیم است که بازی را جدی می‌گیرد تیم کیتاگاوا دایچی از بازیکنانی حرفه‌ای و جدی تشکیل شده است. هیناتا در این مسابقه با هم‌تیمی آینده خود، کاگیاما (Kageyama) آشنا می‌شود. در ادامه تیم یوکیگائوکا با شکست خود مواجه می‌شود، اما همچنان می‌توان از این مسابقه به عنوان یکی از بهترین مسابقه های انیمه هایکیو یاد کرد.

۷. تیم نکوما در مقابل تیم فوکورودانی

بهترین بازیکنان هر تیم از تمام پتانسیل خود استفاده می‌کنند

  • قسمت OVA

نکوما (Nekoma) و فوکورودانی (Fukurodani) به عنوان دو مورد دیگر از بهترین تیم‌های انیمه هایکیو شناخته می‌شوند، و قطعا مسابقه این دو تیم صحنه‌های هیجان‌انگیزی را به همراه خواهد داشت. در طول مسابقات ملی بهار، نکوما و فوکورودانی به عنوان دو نماینده از توکیو، برای مسابقه والیبال دعوت می‌شوند. بازیکنان هر تیم از نهایت پتانسیل خود برای برنده شدن استفاده می‌کردند، اما تنها یک تیم می‌توانست به فینال راهی شود. این مسابقه به حدی هیجان‌انگیز بود که می‌توان آن را با مسابقه‌های فینال مقایسه کرد.

۶. تیم کاراسونو در مقابل تیم دیت تک

کاراسونو نتیجه زحمات خود را مورد بررسی قرار می‌دهد

  • فصل اول، قسمت ۱۷

 تیم کاراسونو مراحل سختی را پشت سر می‌گذارند تا به یک تیم کامل و قوی تبدیل شود، و به عنوان یک مورد از این مراحل می‌توان به مسابقه آن در مقابل تیم دیت تک (Date Tech) اشاره کرد. کاراسونو حین مسابقه با چالش‌های بسیاری رو به رو می‌شود، اما در نهایت با پشتکار، اعضای تیم روحیه جنگنده خود را پیدا می‌کنند. با این حال، تیم دیت تک نیز یک تیم قدرتمند محسوب می‌شود که شکست دادن آن کار هر تیمی نیست. با توجه به سابقه دیت تک، از این تیم به عنوان دیوار آهنی والیبال یاد می‌کنند، بنابراین مسابقه آن در مقابل تیم کاراسونو به یکی از بهترین مسابقه های انیمه هایکیو تبدیل شده است.

۵. تیم کاراسونو در مقابل تیم نکوما

احیای رقابت قدیمی

  • فصل اول، قسمت ۱۲

تیم کاراسونو و نکوما (Nekoma) در گذشته رقبای سرسختی محسوب می‌شدند، و اکنون آن رقابت خاطره‌انگیز مجددا احیا می‌شود. مسابقات میان این دو تیم به عنوان مسابقه در کنار سطل زباله خطاب می‌شود، چرا که تیم نکوما مانند یک گربه گرسنه در کمین شکار کاراسونو، یک کلاغ حیله‌گر است. با این حال، بعد از مدت‌ها فرصتی دوباره برای مسابقه این رقبای قدیمی فراهم شده است، پس بدیعی است که از آن به عنوان موردی دیگر از بهترین مسابقه های انیمه هایکیو یاد شود.

۴. تیم کاراسونو در مقابل تیم اوبا جوسای

هنگامی که مربی و دانش آموز در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند

  • فصل اول، قسمت ۱۹

تیم والیبال اوبا جوسای (Aoba Johsai) در سطح کشور ژاپن به عنوان دومین تیم قدرتمند دبیرستانی معروف است، و اعضای آن تکنیک‌های بحث برانگیزی را برای خود به ارمغان آورده‌اند. با این حال، در قسمت ۱۹ فصل اول انیمه هایکیو، کاراسونو در مقابل تیم اوبا جوسای قرار می‌گیرد، که چالش‌های گوناگونی را برای کاراسونو به وجود می‌آورد. جدای از قدرت فیزیکی این تیم، تعادل روانی اعضای تیم کاراسونو را بهم می‌ریزد، چرا که کاگیاما مجبور می‌شود با هم‌تیمی‌های گذشته خود رو به رو شده و خود را به آن‌ها ثابت کند.

۳. تیم کاراسونو در مقابل تیم اوبا جوسای (مسابقه تمرینی)

کراسونو با یکی قدرتمندترین تیم‌ها مقابله می‌کند

  • فصل اول، قسمت ۶

هرگاه صحبت از مسابقه میان کاراسونو و تیم اوبا جوسای می‌شود، طرفداران هایکیو هیجان خاصی را در خود حس می‌کنند، و این موضوع وابسته به لحظات خاصی است که این دو تیم برای شکست یکدیگر می‌سازنند. در قسمت ۶ فصل اول کاراسونو در یک مسابقه تمرینی برای اولین بار در مقابل اوبا جوسای قرار می‌گیرد، و کاگیاما با آشفتگی بسیاری مواجه می‌شود. اما پس از گذشت مدتی، کاگیاما با شرایط وفق پیدا کرده و با نمایش حرکات خاص خود با همکاری هیناتا، اعضای تیم اوبا جوسای را شگفت زده می‌کنند. با توجه به سکانس‌های خاص و هیجان بالای این مسابقه، از آن به عنوان موردی دیگر از بهترین مسابقه های انیمه هایکیو یاد می‌شود.

۲. تیم کاراسونو در مقابل تیم شیراتوریزاوا

آخرین چالش تا تبدیل شدن به بالا رتبه‌ترین تیم والیبال در کشور

  • فصل سوم، قسمت ۱۰

تیم والیبال کاراسونو در مسابقات ملی بهار در مقابل یکی بهترین تیم‌ها، شیراتوریزاوا (Shiratorizawa) و بالا رتبه‌ترین بازیکن، واکاتوشی اوشیجیما (Wakatoshi Ushijima) می‌ایستد. این مسابقه آخرین چالش کاراسونو برای تبدیل شدن به اولین رتبه قوی‌ترین تیم والیبال در کشور است، که طبق انتظار به راحتی به اتمام نمی‌رسد، بنابراین سکانس‌های زیبایی را به دنبال خواهد داشت. هیناتا و کاگیاما در کنار دیگر اعضای تیم از نهایت حد خود جهت پیروزی استفاده می‌کنند، و صحنه‌هایی را به وجود می‌آورند که نفس را در سینه تماشاگران حبس می‌کند.

۱. تیم کاراسونو در مقابل تیم ایناریزاکی

یکی از هیجان‌انگیز ترین مسابقات در انیمه هایکیو

  • فصل چهارم، قسمت ۱۳

در نیمه دوم تورنمنت‌های بهار، تیم کاراسونو با یکی از سرسخت‌ترین رقبای خود، تیم ایناریزاکی (Inarizaki) رو به رو می‌شود. ایناریزاکی از تکنیک‌های مخصوص به خود و منحصر به فرد استفاده می‌کنند، به گونه‌ای که حتی کاپیتان کاراسونو نیز در چگونگی اعمال آن‌ها متعجب می‌شود. برادران میا (Miya) در تیم ایناریزاکی در مقابل هیناتا و کاگیاما می‌ایستند و به شدت روی آن‌ها تاثیر می‌گذارند. مسابقه با نتایج پیاپی پیش می‌رود و تماشاگران را به وجد می‌آورد. با توجه به این تفاسیر، بدیعی است که این مسابقه در رتبه اول لیست بهترین مسابقه های انیمه هایکیو قرار بگیرد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments