معرفی انیمه های تک فصلی که هرگز به فصل دوم نرسیدند
1%
  • 0/10

معرفی انیمه های تک فصلی که هرگز به فصل دوم نرسیدند

سریال‌هایی کوتاه اما دیدنی!

معرفی انیمه های تک فصلی که هرگز به فصل دوم نرسیدند ۹ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

بسیاری از بهترین آثار موجود، شانسی دوباره برای درخشیدن را کسب نمی‌کنند. اما این موضوع چیزی از زیبایی این آثار کم نمی‌کند. آیا انیمه های تک فصلی که شانس دوباره‌ای برای ادامه داستان خود نداشته‌اند را می‌شناسید؟

ژاپن و صنعت انیمه، شروع قوی‌ را برای سال ۲۰۲۴ در نظر گرفته بودند، و بسیاری از آن‌ها نیز به موفقیت رسیدند. جدای از انیمه‌های جدید، آثار قدیمی نیز طرفداران بسیاری را مجذوب خود کرده‌اند و همچنان از درخشیدن دست نمی‌کشند. انیمه‌ها، سریال‌ها، بازی‌های ویدیویی و رمان‌ها، یک محدودیت مشخص برای عرضه اثر خود در طول یک سال دارند. اما با این حال، شانس دوباره‌ای جهت پیشرفت و درخشیدن مجددا به آن‌ها داده نمی‌شود، و این موضوع در سبک شوجو شدیدتر عمل می‌کند. ما در ادامه این مطلب به معرفی انیمه های تک فصلی می‌پردازیم که هرگز فصل دوم خود را عرضه نکرده‌اند، پس با رسانه سرگرمی همراه شوید. 

Skip Beat! .۱۰  

انیمه !Skip Beat داستان دختری ۱۶ ساله به نام کیوکو (Kyouko) را روایت می‌کند، که جهت تامین کردن دوست دوران کودکی‌اش، شوتارو فووا (Shoutarou Fuwa) شبانه روز تلاش می‌کند. اما ثمره زحمات او چیزی جز خیانت نبود؛ یک روز به صورت اتفاقی، کیوکو صحبت‌های شوتارو نسبت به او را می‌شنود و به ذات سواستفاده گر شوتارو پی می‌برد. کیوکو با ترک کردن او با رن تسوروگا (Ren Tsuruga) آشنا می‌شود، فردی که در ظاهر معصوم به نظر می‌رسد اما چهره واقعی او را تنها کیوکو مشاهده کرده است. مانگای !Skip Beat در سال ۲۰۰۲ به اقتباس رسید، و انیمه آن طی ۲۵ قسمت در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ منتشر شد، اما این انیمه جزوی از انیمه های تک فصلی است که فصل دومی در انتظار مخاطبان نبود. 

Hinamatsuri .۹

داستان انیمه Hinamatsuri حول محور دو شخصیت به نام‌ها نیتا (Nitta) یک یاکوزای خطرناک، و هینا (Hina) دختری با قدرت‌های عجیب، می‌چرخد. نیتا با هینا برخورد کرده و به ناچار برای مدتی از او مراقبت می‌کند. اما پس از گذشت مدتی به قدرت‌های عجیب هینا پی می‌برد. در حالی که هرچه سریع‌تر باید آن را کنترل کنند، چراکه انباشته شدن این قدرت انفجاری بزرگ را به وجود می‌آورد. رفته رفته دو شخصیت مذکور نسبت به یکدیگر وابسته شده و عادت می‌کنند‌. مانگا Hinamatsuri از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ در ۱۷۷ فصل منتشر شد، در حال که انیمه آن در سال ۲۰۱۸ و طی یک فصل به اقتباس رسید. پس این انیمه نیز در لیست انیمه های تک فصلی که همچنان طرفداران خود را چشم انتظار گذاشته است، قرار می‌گیرد.

Flying Witch .۸

انیمه Flying Witch جزوی از معدود آثاری است که اکثر مخاطبان تماشای آن را پشت گوش می‌اندازد. اما این مجموعه ارزش حداقل یک بار تماشا کردن را دارد، چراکه داستانی جالب و جدید را روایت می‌کند. ماکوتو کواتا (Makoto Kowata) جادوگر جوانی است که برای پیشرفت در علم جادوگری خود، خانواده‌ خود را ترک کرده و به یک شهر کوچک نقل مکان می‌کند تا در کنار خویشاوندان و دوستان جدید، به هدف خود زودتر دسترسی پیدا کند. در ادامه به الگوی دخترعمو کوچک خود به نام چیناتسو (Chinatsu) تبدیل می‌شود، و تمامی قدم‌هایش توسط او مجدداً تکرار می‌شود. مانگا Flying Witch برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ به اقتباس رسید، و در ادامه، انیمه آن طی ۱۲ قسمت در سال ۲۰۱۶ منتشر شد. اما متاسفانه این انیمه زیبا نیز به یکی از انیمه های تک فصلی تبدیل شده است. 

Blue Period .۷

داستان انیمه Blue Period حول محور یک پسر دبیرستانی به نام یاتورا (Yatora) می‌چرخد که نشاط زندگی خود را در نقاشی کشیدن می‌یابد. او دانش آموزی نمونه در مدرسه خطاب می‌شود، چراکه سخت می‌کوشد تا در دانشگاهی دولتی قبول شود. اما احساس پوچی در حال غرق کردن زندگی‌اش است. یاتورا روش‌های مختلفی را برای تحول خود امتحان می‌کند، اما هر کدام از آن‌ها بعد از مدتی اثر بخشی خود را از دست می‌دادند. تا اینکه یک روز به طور اتفاقی، یاتورا تصمیم می‌گیرند نقاشی کند، و تحول زندگی او در این نقطه شروع می‌شود. انیمه Blue Period به عنوان موردی دیگر از انیمه های تک فصلی‌، مانگای خود را در سال ۲۰۱۷ شروع کرد، اما مجموعه آن طی ۱۲ قسمت در سال ۲۰۲۱ منتشر شد.

Hyouka .۶

داستان انیمه Hyouka زندگی پسری به نام هوتارو اورکی (Houtarou Oreki) را روایت می‌کند، که بر اساس تنبل بودن زمان را سپری می‌کند. او معتقد است یا کاری را نباید انجام داد، یا به سریع‌ترین حالت ممکن آن را انجام داد. در ادامه این مجموعه، خواهر هوتارو او را مجبور می‌کند در کلوب ادبیات کلاسیک مدرسه بپیوندد، و این اتفاق ماجراهای جدیدی را در زندگی او آغاز می‌کند. مانگا Hyouka از سال ۲۰۰۱ به اقتباس رسید و همچنان ادامه می‌یابد، اما متاسفانه این انیمه زیبا جزوی از بهترین انیمه های تک فصلی است که ارزش بیشتر درخشیدن را دارد. 

Ouran High School Host Club .۵

انیمه Ouran High School Host Club برگرفته از ماجراهای دختری به نام هاروهی (Haruhi) است که با استفاده از بورسیه به یکی از بهترین دبیرستان‌ها ورود می‌کند، در حالی که حتی توان خریدن یونیفرم مدرسه‌اش را نیز ندارد. یک روز به صورت اتفاقی، هاروهی یک گلدان گران قیمت را می‌شکند، و در ادامه دوستانی پیدا می‌کند که به کمک او می‌شتابند. مانگا Ouran High School Host Club از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۰ منتشر شد، اما تنها یک فصل آن به اقتباس رسید. بنابراین انیمه Ouran High School Host Club نیز جزوی از انیمه های تک فصلی است که ارزش یکبار تماشا کردن را دارد.

Monthly Girls’ Nozaki-kun .۴

انیمه Monthly Girls’ Nozaki-kun از داستانی به سبک‌های عاشقانه و کمدی پیروی می‌کند، و لحظات خوبی را برای تماشاگران خود به ارمغان می‌آورد. چیو ساکورا (Chiyo Sakura) دختری دبیرستانی است که نسبت به نوزاکی (Nozaki) علاقه پیدا می‌کند، و در ادامه با پیدایش دیگر شخصیت‌ها، ماجراهای جالب و تماشایی جدیدی به نمایش گذاشته می‌شود. مانگا Monthly Girls’ Nozaki-kun از سال ۲۰۱۱ شروع به پخش کرد اما انیمه آن در طی یک فصل، در سال ۲۰۱۴ به اقتباس رسید.

Barakamon .۳

انیمه Barakamon ارزش دوستی را شرح می‌کند؛ زندگی کردن در کنار دوستان خوب، نشاط و لذت را به وجود می‌آورد. در حالی که یک دوست خوب محدودیت سنی ندارد، گاهی اوقات می‌توان یک کودک را به عنوان بهترین دوست خود انتخاب کرد. سیشو هاندا (Handa) استاد خوشنویسی است که پس از حادثه‌ای به حومه یکی از شهر‌های ژاپن فرستاده می‌شود. هاندا در آنجا با افراد مختلفی اعم از کودکان آشنا می‌شود، و به آن‌ها در خوشنویسی کمک می‌کند. با گذر زمان، روابط آن‌ها به یکدیگر نزدیک‌تر شده و تحول بزرگی را در زندگی سیشو هاندا به ارمغان می‌آورد. مانگا Barakamon در سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۳ منتشر شد، و در ادامه آن، انیمه Barakamon طی یک فصل در سال ۲۰۱۴ به اقتباس رسید.

Yona of the Dawn .۲

شاهزاده یونا (Yona) شخصیت اول انیمه Yona of the Dawn است، که پس از وقوع حوادثی دردناک، در شانزده سالگی به همراه محافظ خود، هاک (Hak) که هر کاری را جهت محافظت از یونا انجام می‌دهد، از قصر فرار می‌کنند. با گذشت زمان، این دو شخصیت نسبت به یکدیگر احساس پیدا می‌کنند و داستان از روندی عاشقانه پیروی می‌کند‌. انیمه Yona of the Dawn به عنوان یک مورد دیگر از انیمه های تک فصلی‌، پس از انتشار مانگای آن در سال ۲۰۰۹ ، انیمه خود را با همین نام با تعداد ۲۴ قسمت در سال ۲۰۱۴ به اقتباس رساند. 

Maid Sama! ‌.۱

انیمه !Maid Sama زندگی شخصیت دوست داشتنی، میساکی آیوزاوا (Misaki Ayuzawa) را روایت می‌کند، که به دلیل دردهایی که در کودکی تجربه کرده است دید خوبی نسبت به جنس مذکر ندارد. او به دبیرستان پسرانه سابق سیکا منتقل می‌شود، مدرسه‌ای که به دلیل رفتار نامناسب پسران، مکانی وحشتناک برای دختران محسوب می‌شود. میساکی سعی می‌کند به عنوان یک دختر، تحول و تغییری بزرگ را در این مدرسه به وجود آورد، اما به صورت ناخواسته و ناگهانی، بعد از آشنا شدن با تاکومی یوسئی (Takumi Usui) دیدگاهش نسبت به مردان عوض می‌شود. مانگا !Maid Sama در ۹۸ فصل از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ منتشر شد، و انیمه آن نیز به صورت مورد دیگر از انیمه های تک فصلی در سال ۲۰۱۰ به اشتراک مخاطبان گذاشته شد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments