بررسی بهترین شخصیت های اصلی در انیمه
1%
  • 0/10

بررسی بهترین شخصیت های اصلی در انیمه

شخصیت‌هایی که دلیل محبوبیت انیمه‌ها هستند

بررسی بهترین شخصیت های اصلی در انیمه ۱ ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

دنیای انیمه مملو از شخصیت‌های متفاوت و جالب است که به جذابیت و لذت تماشا کردن آ‌ن‌ها کمک می‌کند. اما آیا بهترین شخصیت های اصلی در انیمه را می‌شناسید؟

 شخصیت های اصلی در انیمه محبوبیت آن اثر را تعیین می‌کنند‌. شخصیت‌های اصلی با چالش‌های بسیاری مواجه می‌شوند و مسیری پر تلاطم را طی می‌کنند. در هر سبک و ژانر انیمه، قهرمان‌های داستان، مرکز توجه واقع می‌شوند. این کاراکتر‌ها معمولا در ابتدا ضعیف عمل می‌کنند، اما پس از پشت سر گذاشتن دوران سخت و تمرین‌های طاقت فرسا به قهرمانی سرسخت و قدرتمند تبدیل می‌شوند. در ادامه این مقاله با رسانه سرگرمی همراه شوید تا به مواردی از بهترین شخصیت های اصلی در انیمه که به محبوبیت داستان خود کمک کرده‌اند، بپردازیم.

۱۰. ناروتو اوزوماکی از یک فرد بازنده به قوی‌ترین قهرمان جهان تبدیل شد

در ابتدای انیمه Naruto، ناروتو اوزوماکی (Naruto Uzumaki) یا همان شخصیت اصلی داستان برای جلب توجه دیگران دست به انجام هر کاری می‌زند، و تحصیلات خود را جدی نمی‌گیرد. با این حال، او رویای تبدیل شدن به هوکاگه را در سرمی‌پروراند، حتی با توجه به اینکه مردم او را با تحقیر نگاه می‌کردند. پس از کسب مقام گنین، ناروتو تصمیم می‌گیرد رویای خود را جدی‌تر دنبال کند. در ادامه، ناروتو از یک فرد بازنده به قوی‌ترین قهرمان  جهان تبدیل می‌شود، و طرفداران بسیاری را در میان مردم پیدا می‌کند. او از عزم و اراده‌ای قوی برخوردار است، که باعث می‌شود تا به یکی از بهترین شخصیت های اصلی در انیمه به شمار آید. 

۹. ادوارد الریک متوجه می‌شود کیمیاگری تنها راه حل مشکلات نیست

شخصیت اصلی انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood، ادوارد الریک (Edward Elric) در دوران کودکی معتقد بود با کیمیاگری می‌توان به حل هر مشکلی پرداخت. او حتی برا بازگرداندن مادر خود از چنگال مرگ قصد داشت از کیمیاگری استفاده کند. ادوارد، پس از ازبین رفتن بازو، پا و بدن برادرش، سفری طولانی را جهت به دست آوردن آن‌ها طی می‌کند. در میان این مسیر خطرناک، او با مشکلاتی مواجه می‌شود که با استفاده از کیمیاگری برطرف نمی‌شوند. اما در نهایت، ادوارد متوجه می‌شود کیمیاگری راه حل نهایی مشکلات نیست، بلکه ارتباط او با دیگران است که برای او کارآمد محسوب می‌شود. 

۸. رابرت ئی.او. اسپیدواگن، یک مورد از باوفاترین شخصیت‌های انیمه‌ای

به عنوان یکی از وفادارترین و بهترین شخصیت های اصلی در انیمه Jojo’s Bizarre Adventure می‌توان به رابرت ئی.او. اسپیدواگن (Robert E.O. Speedwagon) اشاره کرد. در اولین حضور، اسپیدواگن به عنوان یک اراذل و اوباش خیابانی و خطرناک، ظاهر و معرفی شد. پس از شنیدن موقعیتی که جاناتان (Johnathan) در آن گرفتار شده بود، جهت یافتن پدرش که در حال مرگ بود، اسپیدواگن به کمک قهرمان سریال می‌شتابد. این شخصیت دوست داشتنی در نهایت به یکی از نزدیک‌ترین متحدان جاناتان تبدیل می‌شود.

۷. ارن یگر از ناجی دنیا به تخریب کننده آن تبدیل شد

ارن یگر (Eren Yeager)، شخصیت اصلی انیمه Attack on Titan ، پس از مرگ مادر خود  در کودکی، قسم می‌خورد زمین را از وجود تایتان‌ها پاکسازی کند. اما مشکلاتی که در زندگی تجربه می‌کند باعث بهم ریختگی برنامه‌های او می‌شود. ارن تصمیم می‌گیرد با شروع رامبلینگ و آزاد کردن خشم تایتان‌ها، جهت از بین بردن نژاد پرستی، ۸۰ درصد بشریت را ازبین ببرد. با این حال، او مطمئن بود که دوستانش مانع او خواهند شد. علی‌رغم این حرکت باورنکردنی و وحشتناک ارن یگر، طرفداران همچنان او را به عنوان یکی از بهترین شخصیت های اصلی در انیمه Attack on Titan حساب می‌کنند.

۶. شیگئو کاگیاما یاد می‌گیرد چگونه احساسات خود را رها کند

شخصیت شیگوئو کاگیاما (Shigeo Kageyama) یا همان موب (Mob) همیشه از ترس آسیب رساندن به اطرافیان خود، احساساتش را کنترل می‌کرد. این ترس طی حادثه‌ای ریشه‌ در کودکی او دارد. موب با ظاهر شدن در اجتماع مشکل دارد، زیرا با توجه به ترس خود از بیان احساساتش، از اضطراب اجتماعی رنج می‌برد. موب در انیمه Mob Psycho 100 با پیشرفت چشمگیری مواجه می‌شود؛ او یاد می‌گیرد چگونه احساسات خود را بدون آسیب رساندن به دیگران رها کند، به دیگران کمک می‌کند و کارهای خوبی را انجام می‌دهد. پیشرفت و ارتقای شخصیت موب باعث شد تا به یکی از بهترین شخصیت های اصلی در انیمه تبدیل شود. 

۵. هاروهی فوجیوکا یاد می‌گیرد چگونه از خوبی‌های دنیا قدردانی کند

شخصیت هاروهی فوجیوکا (Haruhi Fujioka) در ابتدای انیمه Ouran High School Host Club یک فرد مستقل و خودکفا است که به عنوان یک دانش آموز بورسیه‌ای به تحصیل می‌پردازد، همچنین رویای وارد شدن به رشته حقوق را در سر می‌پروراند. او پس از شکستن یک گلدان گران قیمت در دبیرستان خود، بدهی را متحمل می‌شود که توانایی بازپرداخت آن را ندارد، اما پس از نزدیک شدن به دیگر دانش آموزان و دوست شدن با آن‌ها، متوجه می‌شود گاهی اوقات تکیه کردن به دیگران امری واجب است و ثمره خوبی را به همراه دارد.

۴. قدرت خدایانه لایت یاگامی موجب نابودی او می‌شود 

لایت یاگامی (Light Yagami) به عنوان جزوی از بهترین شخصیت های اصلی در انیمه Death Note محسوب می‌شود. لایت یک دانش آموز نمونه دبیرستانی بود، که سطح استعداد و هوش او می‌توانست به عنوان یک کارآگاه خبره عمل کند. اما با پیدایش دفترچه مرگ، تحولی بزرگ در زندگی او رخ داد. لایت تصمیم گرفت با استفاده از این دفترچه دنیا را از شر افراد شرور و تبهکار نجات دهد، اما رفته رفته در اعمال خود بی ملاحظه‌ تر شد. بنابراین در نهایت رفتار ناشیانه او در استفاده از دفترچه مرگ موجب شکست خوردن لایت می‌شود. 

۳. اوساگی تسوکینو از یک دانش آموز معمولی به ملکه سرنیتی تبدیل می‌شود

یکی از بهترین شخصیت های اصلی در انیمه Silver Moon، اوساگی تسوکینو (Usagi Tsukino)، پس از دریافت سنجاق سینه‌ای از یک گربه‌ سیاه جادویی به نام لونا (Luna)، از یک دانش آموز معمولی به سیلورمون تبدیل می‌شود. لونی به اوساگی اطلاع می‌دهد که پس از تبدیل شدن به یک سیلورمون وظیفه دارد به نجات جهان بپردازد، اما در ابتدا اوساگی تمایلی نسبت به انجام این کار نشان نمی‌دهد. با این حال، پس از گذشت مدت زمانی، اوساگی به جمع‌آوری سایر سیلورمون‌ها می‌پردازد، و در نهایت به ملکه سرنیتی تبدیل می‌شود.  

۲. گاتس از غرق شدن در تنفر تا درک خطرات آن پیشرفت می‌کند

شخصیت اول انیمه Berserk به نام گاتس (Guts) دوران کودکی طاقت فرسایی را سپری کند، و در بزرگسالی نیز تنها فردی که به اهمیت می‌داد را از دست می‌دهد. بنابراین، نفرت‌انگیزی او نسبت به دیگران و دنیا کاملا منطقی به نظر می‌رسد. اما به لطف کسانی که با او آشنا می‌شوند، گاتس شروع به درک خطرات نفرت و التیام بخشیدن خود می‌کند. به عبارتی او از کسی که باخت خود را قبول کرده است به فردی تبدیل می‌شود که اجازه درمان را به خود می‌دهد.

۱. لولوش وی بریتانیا دائما بین اعمال و خواسته‌های واقعی خود درگیر است

در ابتدای انیمه Code Geass، لولوش وی بریتانیا (Lelouch Vi Britannia) تنها به محافظت از خواهر کوچکترش اهمیت می‌داد. با این حال، در پایان مسیر خود، لولوش متوجه می‌شود بسیاری از اعمال او برخلاف هدف اصلی‌اش بوده‌ است. شخصیت لولوش همانند لایت یاگامی است؛ او از هوشی بالایی برخوردار است، پس در نتیجه مقابله کردن با او کاری بسیار سخت و گاهی اوقات غیرممکن محسوب می‌شود. لولوش برای رسیدن به اهداف خود دست به انجام هرکاری می‌زند، حتی اگر نتیجه آن عواقب ویرانگری را به همراه داشته باشد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments