معرفی و بررسی بدترین شخصیت های انیمه ای در نقش کارکترهای اصلی

معرفی و بررسی بدترین شخصیت های انیمه ای در نقش کارکترهای اصلی

از ارن یائگر تا لایت یاگامی

شخصیت‌های اصلی و قهرمان داستان‌ها همیشه شخصیت‌های محبوبی نیستند. گاهی وقت‌ها این کارکترها به نسبت دیگر شخصیتهای داستان بسیار خسته کننده هستند و گاهی وقت‌ها نیز، به طور کلی شخصیتی دوست داشتنی ندارند. برخی از بهترین مجموعه‌های تمام دوران‌ها، بدترین شخصیت ‌های انیمه ای را در خود جای داده‌اند.

انیمه یک رسانه تصویری پرطرفدار با داستان‌های جالب و شخصیت‌های دوست داشتنی و محبوب است. با این وجود، همه ما می‌دانیم که حتی بهترین انیمه‌ها نیز دارای ایراداتی هستند. بعضی وقت‌ها انیمه‌های پرطرفداری که در سراسر جهان هم از محبوبیت بسیار زیادی برخوردارند و بسیار هیجان انگیز، جذاب و دیدنی نیز هستند و در عین حال، خط داستانی جالبی هم دارند، اما شخصیت‌های اصلی آنها کارکترهای منفوری هستند. به این ترتیب، برخی از بهترین مجموعه‌های تمام دوران‌ها، بدترین شخصیت ‌های انیمه را در خود جای داده‌اند. وجود این کارکترها از نظر برخی بینندگان ایراد بزرگی در داستان به حساب می‌آید که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. هیچ چیزی بیشتر از یک شخصیت اصلی که طراحی خوبی نداشته باشد، نمی‌تواند یک انیمه خوب را خراب ‌کند. متاسفانه، با گذشت سال‌ها، به نظر می‌رسد که تعداد شخصیت‌های اصلی منفور بیشتر هم افزایش یافته است. به این ترتیب، ما نیز در ادامه این مطلب به بررسی و معرفی بدترین شخصیت های انیمه ای می‌پردازیم.

Light Yagami (Death Note)

کارکتر لایت یاگامی (Light Yagami) در انیمه دفترچه مرگ (Death Note) نمونه بارزی از یک قهرمان و شخصیت اصلی شرور است. او در ابتدای این انیمه، به عنوان شخصیتی بسیار جذاب و دیدنی ظاهر می‌شود. واضح است که او در ابتدای داستان تنها شخصیتی است که گمراه شده است. با این حال، او پس از مدت زمان کوتاهی در تاریکی فرو می‌رود و همانطور که داستان پیش میرود او نفرت انگیزتر می‌شود.

در پایان داستان، لایت از یک شخصیت ضد قهرمان به یک کارکتر شرور تمام عیار تبدیل می‌شود. برخی از اقداماتی که او انجام می‌دهد به قدری وحشتناک هستند که به طور کامل او را به یک شخصیت منفور تبدیل می‌کند. اکنون، با اینکه سال‌های زیادی از پایان انیمه دفترچه مرگ گذشته است، اما هنوز فکر کردن به جنایاتی که لایت در طول داستان مرتکب شد، طرفداران را به خشم می‌آورد.

Naruto Uzumaki (Naruto)

ناروتو اوزوماکی (Naruto Uzumaki) به احتمال زیاد یکی از محبوب‌ترین قهرمانان ژانر شونن در تاریخ انیمه‌ها به حساب می‌آید. به همین خاطر نیز، قرار دادن او در لیست بدترین شخصیت های انیمه ای می‌تواند کمی تعجب برانگیز باشد. اما با این حال، همه ما می‌دانیم که او در اوایل مجموعه انیمه‌ای ناروتو، یکی از آزاردهنده‌ترین اعضای گروه بود. نه فقط از نظر ساسکه (Sasuke) و ساکورا (Sakura)، بلکه از نظر تعداد زیادی از بینندگان هم همینطور.

حتی بزرگترین طرفداران انیمه ناروتو هم این واقعیت را قبول دارند که ناروتو، قهرمانی است که در کودکی به هیچ عنوان شخصیتی دوست داشتنی نداشت. بسیاری از بینندگان این انیمه، او را به خاطر نگرش‌های خودسرانه و پر سر و صدا بودنش نمی‌توانستند تحمل کنند. اما با این حال، همانطور که داستان پیش می‌رود، او نیز رشد شخصیتی چشمگیری در داستان دارد و در نهایت به کارکتری محبوب تبدیل می‌شود.

Asta (Black Clover)

انیمه شبدر سیاه (Black Clover) پس از آنکه به منابع اصلی در داستان خود رسید، در یک وقفه قرار گرفت، اما این مسئله باعث نشد که طرفداران و محبوبیتی را که همیشه داشته است از دست بدهد. مانگای این داستان همچنان ادامه پیدا کرده و اکنون به آرک پایانی خود رسیده است. با این حال، یک ایراد بزرگ در رابطه با این انیمه وجود دارد که آن هم قهرمان و شخصیت اصلی داستان آن، یعنی آستا (Asta)، است.

منحصر به فردترین جنبه دنیای داستان شبدر سیاه، تبعیت آن از قوانین مربوط به جادو است. هرچند که آستا، یک استثنای بزرگ به شمار می‌رود. این مسئله که او از جادویی بهره نبرده است، باعث رنجش و خشم افراد اطرافش شده است. از طرفی دیگر هم، جیغ و داد و فریاد کشیدن‌های مداوم او نیز، به خصوص در نسخه دوبله شده انیمه، احساسات منفی مشابهی را بر انگیخته است. به این ترتیب این ویژگی‌ها باعث شده‌اند که او نیز در لیست بدترین شخصیت های انیمه ای قرار بگیرد.

Ken Kaneki (Tokyo Ghoul)

انیمه توکیو غول (Tokyo Ghoul) با خط داستانی هیجان انگیز و جذاب و قدرت‌های عجیب و غریبی که در خود جای داده بود، زمان کوتاهی پس از منتشر شدن، طرفداران زیادی را در سراسر جهان به خود جذب کرد و به یکی از موفق‌ترین انیمه‌های ساخته شده در تمام تاریخ تبدیل شد. در اواسط داستان، دیگر انیمه بر طبق مانگا پیش نمی‌رفت و انحراف آن از مانگا به شدت تاثیر منفی بر رویکردش گذاشت اما با این حال در فصل اول، تنها چیزی که این انیمه را عقب نگه می‌داشت، شخصیت اصلی و قهرمان داستان آن، یعنی کن کانکی (Ken Kaneki) بود.

کانکی بی وقفه و به طور مداوم از مصیبت غم انگیزی که برایش اتفاق افتاده بود ناله می‌کرد. او به جای استفاده از کاگونه (Kagune) فوق العاده قدرتمند خود، زیر فشار فرو می‌ریخت. اگرچه او با پیش رفتن داستان، در فصل دوم انیمه به کارکتری دوست داشتنی‌تر تبدیل می‌شود اما در Tokyo Ghoul:re بازهم تبدیل به یک کارکتر منفور می‌شود.

Eren Jaeger (Attack on Titan)

بدون شک تایتان مهاجم / حمله به تایتان (Attack on Titan) نامی بزرگ در تاریخ انیمه به حساب می‌آید و یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین انیمه‌ها در سراسر جهان است. همه طرفداران انیمه نام آن را شنیده‌اند و بسیاری از بینندگان از همان ابتدا مجذوب خط داستانی آن و کارکترهایش شدند. قهرمان اصلی داستان، ارن یائگر (Eren Jaeger) نیز در ابتدا یکی از کارکترهای دوست داشتنی این انیمه بود که طرفداران زیادی را به خود جذب کرد. اما با این حال، با پیش رفتن داستان، این موضوع دچار تحول شد.

ارن در ابتدا به عنوان یک پسر جوان و امیدوار در داستان ظاهر شد که برای محافظت از جان عزیزانش هر کاری انجام میداد. اما پس از مدتی او به یک شخصیت نامطلوب و منفور تبدیل شد. برخی از فجیع‌ترین جنایات این انیمه به دست او انجام می‌شود. از نظر برخی از طرفداران دلایل او برای انجام همه آن جنایت‌ها، می‌تواند توجیه پذیر و قابل درک باشد اما با این حال، هرچقدر داستان بیشتر پیش میرود، درصد بیشتری از بینندگان نیز به این موضوع شک میکنند که آیا او واقعا قهرمان است و یا باید به عنوان شرور داستان محسوب شود؟

Takemichi Hanagaki (Tokyo Revengers)

هاناگاکی تاکمیچی (Hanagaki Takemichi) از بسیاری جهات با قهرمان‌های ژانر شونن انیمه‌ها تفاوت دارد. قهرمان‌ داستان‌ها در ابتدا معمولا به عنوان یک فرد ضعیف ظاهر می‌شوند اما سخت کار می‌کنند تا در پایان به یک فرد بسیار قوی تبدیل شوند. با این حال، اینگونه به نظر می‌رسد که این رشد شخصیتی هرگز برای قهرمان اصلی داستان انتقام جویان توکیو (Tokyo Revengers) اتفاق نیفتاد.

با اینکه داستان پیش می‌رود اما این مسئله که تاکمیچی به اندازه اول ضعیف باقی مانده است، باعث تعجب بزرگترین طرفداران انیمه انتقام جویان توکیو نیز شده است. در حالی که قهرمان‌های دیگر ژانر شونن می‌توانند در یک مبارزه به خوبی مقابله کنند اما تاکمیچی هربار بیش از پیش مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد و دوستانش باید از او محافظت کنند تا آسیبی نبیند. به همین خاطر نیز، ضعیف بودن شخصیت اصلی و در نظر گرفتن این واقعیت که تا به امروز نیز هیچ پیشرفتی نداشته است، بسیاری از طرفداران را خشمگین کرده و او را تبدیل به یکی از بدترین شخصیت های انیمه ای تبدیل کرده است.

Boruto (Boruto)

نظرات طرفداران در مورد Boruto : Naruto Next Generation بسیار متفاوت است. برخی آن را بسیار دوست دارند و از چیزی که وارد جهان ناروتو کرده است لذت می‌برند. اما با این حال، این انیمه از نظر بسیاری از طرفداران، ناامیدکننده تلقی می‌شود. دلیل اصلی آن هم شخصیت اصلی و قهرمان داستان بوروتو (Boruto) است که در مقایسه با پدرش، ناروتو (Naruto)، بسیار ضعیف عمل کرده است.

بوروتو یکی از کم طرفدارترین و منفورترین کارکترهای این انیمه به شمار می‌رود. از نظر بیشتر طرفداران، او تنها یک پسر بچه لوس، گستاخ و بی ادب است. نگرش و برخورد بد او با ناروتو، باعث شده است که تماشای این انیمه برای طرفداران قدیمی ناروتو سخت باشد. بسیاری از بینندگان این انیمه را تنها در صورتی دوست دارند که تمرکز داستان بر روی هر کارکتر دیگری به جز بوروتو باشد.

Goku (Dragon Ball)

انیمه Dragon Ball یکی از معروف‌ترین و دوست داشتنی‌ترین انیمه‌های تمام دوران‌ها به حساب می‌آید. به همین خاطر مسلم است که قهرمان اصلی انیمه نیز به همان اندازه محبوب و شناخته شده باشد. با این وجود، با گذشت سال‌ها، طرفدارن پی برده‌اند که گوکو (Goku) بهترین قهرمان داستانی نیست که وجود دارد. او به طرز خارق العاده‌ای قوی است که همین باعث می‌شود مردم او را بسیار دوست داشته باشند. که البته دلیل قانع کننده‌ای نیز هست. اما اگر بخواهیم از لحاظ شخصیت، کارکتر او را در نظر بگیریم، او ایراداتی در خود دارد.

گوکو قهرمانی خودخواه و نابالغ است که رفتارهای بچه‌گانه نیز از خود نشان می‌دهد. او بیش از هر چیز دیگری به نبرد و قدرت اهمیت می‌دهد؛ گاهی وقت‌ها حتی بیشتر از خانواده خودش. در انیمه، او از نظر شخصیتی، رشد زیادی ندارد و با وجود گذشت زمان نیز، همچنان رفتارهای خودخواهانه خد را حفظ میکند. همه ما می‌دانیم که انیمه Dragon Ball یک انیمه شگفت انگیز و نمادین است، اما قهرمان داستان آن می‌توانست خیلی بهتر از اینها باشد.

Kirito (Sword Art Online)

نظرات در رابطه با انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین (Sword Art Online) از همان ابتدای انتشار آن بسیار متفاوت بوده‌اند. با این حال، نمی‌توان این واقعیت را انکار کرد که این انیمه یک انیمه بسیار موفق است که طرفداران پر و پا قرص و وفادار خود را همچنان حفظ کرده است. اما چیزی که همه بینندگان این انیمه بر روی آن اتفاق نظر دارند این است که کیریتو بدترین کارکتری است که می‌توانست نقش شخصیت اصلی داستان و قهرمان آن را برعهده داشته باشد. از نظر بسیاری از طرفداران او شخصیتی بسیار ملال آور و کسل کننده است.

کیریتو یکی از قویترین شخصیت‌های این انیمه است که می‌توان گفت همه شخصیت‌های زن این انیمه او را دوست دارند و تحسین می‌کنند. اما با این حال او هنوز فاقد هرگونه شخصیت است. در حالی که برخی از طرفداران انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین به دفاع از او می‌پردازند، اما با این وجود، درصد زیادی از بینندگان نیز بر این باورند که او شخصیتی خسته کننده دارد و انیمه بدون وجود او می‌توانست بسیار بهتر هم باشد.

Deku / Izuku Midoriya (My Hero Academia)

با توجه به اینکه انیمه‌های ژانر شونن مخاطبان جوان‌تری دارند، اغلب سازندگان این انیمه‌ها از قهرمان‌های جدی صرف نظر می‌کنند و شخصیت‌های اصلی خوش قلب و خوش نیت را در داستان جای می‌دهند؛ که میتوان گفت تا حدودی هم منطقی است. با این حال، از آنجایی که این ژانر با شخصیت‌های به شدت بی آزار پر شده است باعث می‌شود که کارکترهایی مانند ایزوکو میدوریا (Izuku Midoriya) که با نام دکو (Deku) هم شناخته شده است، در انیمه My Hero Academia از نظر برخی از بینندگان کمی خسته کننده به نظر برسند.

جذابیت پسرانه دکو به هیچ عنوان لذت بخش نیست. او همیشه در کار همه شخصیت‌های دیگر دخالت می‌کند. باورهایش بسیار آرمان گرانه و غیر واقع بینانه‌اند. خیلی زود اشتباهات همه را فراموش میکند و همه را می‌بخشد، همچنین برای هر کسی هم حاضر است که جان خود را به خطر بیندازد. همه این ویژگی‌ها می‌تواند از نظر برخی از طرفداران ناخوشایند به حساب آیند. اما خبر خوب برای طرفداران این است که در آینده نزدیک ممکن است سازندگان این انیمه شخصیت او را تا حدودی تغییر دهند.

Near (Death Note)

انیمه دفترچه مرگ (Death Note) به خاطر شخصیت‌های منفی که دارد بسیار شناخته شده است. اما پس از اینکه لایت (Light) کارآگاه نابغه و قهرمان داستان یعنی ال (L) را شکست می‌دهد، داستان وارد قسمت دوم خودش می‌شود که طرفداران آن را مانند پارت اول، چندان دوست نداشتند، آنهم به احتمال زیاد بیشتر به خاطر شخصیت‌های منفی داستان بود.

کارکتر ملو (Mello) تنها یک جنایتکار ساده بود. اما Near که به عنوان جایگزین L وارد داستان شده بود، بسیار طراحی شخصیتی ضعیفی داشت. او با اینکه از بسیاری جهات به کارکتر L شباهت داشت اما هرگز نتوانست به خوبی او باشد و طرفداران را به خود جذب کند. بسیاری معتقدند که اگر Near در یک انیمه دیگر ظاهر می‌شد می‌توانست کارکتری بسیار دوست داشتنی باشد اما چون بعد از مرگ L به عنوان شخصیتی که می‌خواست راه او را ادامه دهد در این انیمه ظاهر شد، مورد انتقاد شدیدی قرار گرفت و او نیز در نهایت در لیست بدترین شخصیت های انیمه ای قرار گرفت.

 

2 10 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا