1%
  • 0/10

چرا ساخت فیلم Tomb Raider 2 لغو شد؟

کارگردان پاسخ می‌دهد

چرا ساخت فیلم Tomb Raider 2 لغو شد؟ ۰ ۲۶ تیر ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
ساخت فیلم Tomb Raider 2

بن ویتلی (Ben Wheatley) فیلمنامه نویس و کارگردان بریتانیایی در مصاحبه اخیر خود با Total Film دلیل عدم ساخت فیلم Tomb Raider 2 را اعلام کرده است.

اسکوئر انیکس (Square Enix) چند سال پیش همکاری‌ای را با وارنر پیکچرز (Warner Bros. Pictures) آغاز کرد که نتیجه‌اش ریبوت سری فیلم‌های توم ریدر بود. این اثر که با نام Tomb Raider شناخته شده و آلیشیا ویکاندر (Alicia Vikander) را در نقش اصلی خود داشت، سال ۲۰۱۸ میلادی روی پرده نقره‌ای آمد. مانند بازی‌ها، اتفاقات حول محور لارا کرافت می‌چرخد. او پس از مشاهده یک ویدیوی ضبط شده، تصمیم می‌گیرد به شرق آسیا رفته و پدرش را که مدت‌ها پیش گم شده بود پیدا کند.

فیلم سینمایی Tomb Raider بازخوردهای متنقاضی را دریافت کرد و در مقابل بودجه حدوداً ۱۰۰ میلیون دلاری خود، ۲۷۴ میلیون دلار فروخت. اگرچه نتوانست به سوددهی برسد، تهیه کنندگان تصمیم گرفتند ساخت قسمت دوم را در دستور کار قرار دهند. در همین راستا، ایمی جامپ (Amy Jump) به پروژه پیوست تا فیلمنامه را آماده کند. مدتی بعد هم وظیفه کارگردانی روی دوش‌های بن ویتلی قرار گرفت. هبا اینحال، پروژه در ادامه لغو شد تا آلیشیا ویکاندر علیرغم تمایلش نتواند بار دیگر در نقش لارا کرافت ظاهر شود.

بن ویتلی اخیراً مصاحبه‌ای را با وب سایت Total Film انجام داده است. فیلمنامه نویس و کارگردان بریتانیایی در بخشی از گفتگو دلیل عدم ساخت فیلم Tomb Raider 2 را فاش کرده است. با توجه به گفته‌های او، در صورتی که همه گیری ویروس کرونا رخ نمی‌داد، اقتباس جدید توم ریدر مطابق برنامه ریزی‌ها ساخته می‌شد و به سینماها می‌آمد:

آن‌ها بخاطر همه گیری ویروس کرونا به مشکل خوردند. خیلی به شروع فیلمبرداری نزدیک بودیم که ناگهان همه چیز بهم ریخت. سپس The Meg 2 به من پیشنهاد شد که برای پذیرفتنش لحظه‌ای تردید نکردم. می‌دانید، این پروژه مثل فیلم Rebecca بود. چرا باید چنین پروژه‌ای را رد کنید؟

با توجه به گزارش‌های غیررسمی، استودیو آمازون (Amazon Studios) امتیاز ساخت اقتباس سینمایی توم ریدر را بدست آورده است. فیلمی که آمازون در دست تولید دارد، با سریال تلویزیونی و همچنین نسخه جدید سری بازی‌ها از لحاظ داستانی مرتبط بوده و قرار است بخشی از دنیای مشترک Tomb Raider باشد.

Meg 2: The Trench یک فیلم با نقش آفرینی جیسون استاتهام (Jason Statham) بوده و قرار است از تاریخ ۱۳ مرداد (مصادف با ۴ آگوست) به سینماها بیاید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments