اینسایدر مشهور به شایعه‌ی انتشار ریمستر Battlefield 3 واکنش نشان داد

ادعاهای ضد و نقیضی که تمامی ندارد

شایعه‌ی انتشار ریمستر Battlefield 3

تام هندرسون که یکی از اینسایدرهای مشهور صنعت ویدیوگیم به شمار می‌رود، در ویدیوی اخیر خود به شایعه‌ی انتشار ریمستر Battlefield 3 واکنش نشان داد.

اواخر خرداد سال جاری یک یوتیوبر به نام Daqarie و یک کاربر توییتر به نام Okami13 ادعاهای مشابهی را پیرامون فرنچایز بتلفیلد مطرح کردند. آن‌ها گفتند ریمستر Battlefield 3 مراحل توسعه را پشت سر می‌گذارد تا همراه نسخه‌ی جدید سری به بازار بیاید. اینطور که به نظر می‌رسد، نسخه‌ی ریمستر به صورت جداگانه فروخته نخواهد شد. در نتیجه، تنها راه دسترسی به آن خرید بتلفیلد جدید است؛ مانند اتفاقی که پیش از این برای Call of Duty: Modern Warfare Remastered رخ داده بود. حال و با گذشت چند ماه، ادعای جدیدی در فضای مجازی مطرح شده که گفته‌های Daqarie و Okami13 را به صورت کامل رد می‌کند.

تام هندرسون (Tom Henderson) یکی از اینسایدرهای مشهور ویدیو گیم است. او در بخشی از ویدیوی اخیر خود به شایعه‌ی انتشار ریمستر Battlefield 3 واکنش نشان داد. هندرسون معتقد است برخلاف شایعه‌هایی که طی ماه‌های گذشته در فضای مجازی منتشر شده‌اند الکترونیک آرتز و دایس تمام تمرکز خود را روی Battlefield 6 قرار داده تا برای انتشار در پاییز سال جاری میلادی آماده شود. او همچنین مدعی شد نسخه‌ی ریمستر بتلفیلد 3 در صورت ساخته شدن، همزمان با نسخه‌ی جدید به بازار نخواهد آمد؛ زیرا چنین اقدامی به هیچ وجه منطقی نیست.

تام هندرسون در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت اگر شایعه‌ها حقیقت داشته باشند، داستان Battlefield 6 در دوران مدرن جریان دارد. از آن‌جایی که Battlefield 3 هم از چنین ویژگی‌ای برخوردار است، منطقی نیست که الکترونیک آرتز بخواهد دو محصول مشابه را در یک پنجره‌ی زمانی وارد بازار کند، حتی اگر یکی از محصول‌ها ریمستر عنوانی قدیمی باشد. تا به این لحظه کارشناس یا اینسایدر دیگری به صحبت‌های هندرسون واکنش نشان نداده است. با این حال، احتمال صحیح بودن ادعایش وجود دارد. جدا از سابقه‌ای خوب در افشای اطلاعات رسمی، جملاتی که به زبان می‌آورد، کاملا منطقی هستند.

علاوه بر این،‌ نسخه‌ی پیشین مجموعه، یعنی Battlefield 5 عملکرد مورد انتظاری نداشت. این بازی در جلب نظر منتقدها موفق عمل کرد اما حواشی قبل از عرضه تاثیر خود را گذاشته و فروش را کاهش دادند. طبق آمارهای رسمی، محصول دایس طی دو ماه ابتدایی عرضه بیش از هفت میلیون نسخه فروخت؛ رقمی که پایین‌تر از انتظارات الکترونیک آرتز بود. با در نظر گرفتن این موارد، ناشر آمریکایی در حال حاضر به محصولی نیاز دارد که اشتباهات گذشته را جبران کرده و طرفداران را نسبت به آینده امیدوار کند؛ کاری که یک ریمستر قادر به انجامش نیست.

تام هندرسون چندی پیش مدعی شده بود Battlefield 6 یک بازی میان‌نسلی خواهد بود. به بیان دیگر، جدا از کنسول‌های نسل نهمی و رایانه‌های شخصی برای پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان هم عرضه می‌شود. او همچنین گفته بود این بازی شامل نقشه‌هایی می‌شود که برای حضور همزمان ۱۲۸ کاربر طراحی شده‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا