توسعه‌ی ریمستر Battlefield: Bad Company متوقف شده است

الکترونیک آرتز روی یک بازی ورزشی جدید کار می‌کند

ریمستر Battlefield: Bad Company

اینطور که به نظر می‌رسد، ریمستر Battlefield: Bad Company از مدت‌ها قبل در دست ساخت بود اما الکترونیک آرتز آن را متوقف کرده است.

طی هفته‌های گذشته شاهد انتشار اخبار غیررسمی‌ای پیرامون بتلفیلد بودیم. در ابتدا شایعه شد نسخه‌ی جدید این فرنچایز برخلاف Battlefield 1 و Battlefield V از نبردهای قدیمی فاصله گرفته و با محوریت جنگ‌های مدرن خواهد بود. مدت زیادی نمی‌گذشت که یک یوتیوبر به نام Daqarie و یک کاربر توییتر به نام Okami13 ادعا کردند Battlefield 3 مراحل توسعه را پشت سر می‌گذارد تا به همراه نسخه‌ی جدید سری بازی‌های بتلفیلد به بازار عرضه شود. اینطور که به نظر می‌رسد، الکترونیک آرتز دستور ساخت ریمستر یکی دیگر از نسخه‌های این فرنچایز را هم صادر کرده بود.

جف گروب (Jeff Grubb) خبرنگار و اینسایدر فعال در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی با انتشار یک توییت ادعا کرد نسخه‌ی ریمستر Battlefield: Bad Company در دست ساخت بود اما الکترونیک آرتز این پروژه را کنار گذاشته است. گروب هیچ اشاره‌ای به دلیل لغو پروژه نکرد. این خبرنگار همچنین گفت الکترونیک آرتز مشغول ساخت یک بازی با محوریت ورزش گلف است. او نهایتا تاکید کرد شایعات قدیمی صحیح بوده و داستان Battlefield 2021 در دوران مدرن جریان دارد.

Battlefield: Bad Company که در سال ۲۰۰۸ میلادی به بازار آمد، از دو جهت محصول منحصربه‌فردی محسوب می‌شود: اول اینکه نسخه‌ی رایانه‌های شخصی آن هرگز توسعه نیافت و این بازی تنها برای کنسول‌های پلی‌استیشن 3 و ایکس‌باکس 360 در دسترس قرار گرفت؛ دوم هم اینکه تخریب‌پذیری محیط به واسطه‌ی Bad Company به فرنچایز ورود پیدا کرد. این سیستم امروزه یکی از ویژگی‌های اصلی و متمایز بتلفیلد در مقایسه با کال آو دیوتی محسوب می‌شود.

داستان این بازی در آینده‌ای نزدیک جریان دارد؛ زمانی که نبردی میان ایالات متحده‌ی آمریکا و روسیه راه افتاده است. شخصیت‌های اصلی داستان هم اعضای یک گروه چهارنفره هستند که با نام جوخه‌ی بی‌انضباط یا Bad Company شناخته می‌شوند. حالت‌های موجود در Battlefield: Bad Company تنها به داستانی خلاصه نمی‌شود و مانند نسخه‌ی پیشین شاهد حالت‌های رقابتی مختلفی برای بخش چندنفره بودیم. در ابتدا تنها حالت Gold Rush در دسترس بود اما به واسطه‌ی درخواست‌های فراوان حالت Conquest هم اضافه شد.

موفقیت‌های Battlefield: Bad Company باعث شد الکترونیک آرتز و دایس دو سال بعد Battlefield: Bad Company 2 را روانه‌ی بازارهای جهانی کنند. این بازی مانند نسخه‌ی اول بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد و در زمینه‌ی تجاری هم موفق ظاهر شد. طرفداران طی یک دهه‌ی گذشته منتظر Bad Company 3 بوده‌اند اما خبری از آن نشده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا