#مهسا_امینی

انتشار اطلاعات جدید درباره‌ی قابلیت کراس‌پلی و نسخه‌ی بتای بازی Battlefield 2042

نسخه بتای بتلفیلد 2042 به تعویق افتاد؟

انتشار نسخه بتا Battlefield 2042

استودیو سوئدی دایس با انتشار یک بیانیه در وب سایت رسمی الکترونیک آرتز از به تعویق افتادن انتشار نسخه بتا Battlefield 2042 خبر داده است.

انتظارها در اواسط خرداد سال جاری به اتمام رسید و الکترونیک آرتز سرانجام از بازی Battlefield 2042 رونمایی کرد. همان‌طور که از نامش می‌توان حدس زد، کاربران حین تجربه از تجهیزاتی آینده‌نگرانی برای از پا درآوردن دشمنان بهره خواهد برد. از دیگر نکات شاخص پیرامون تازه‌ترین محصول دایس می‎‌توان به نبردهای عظیم اشاره کرد که تعداد ۱۲۸ نفر را در خود جای می‌دهند. اگرچه رقم بالاتری را در عناوین مشابه مانند Call of Duty Warzone شاهد هستیم، نباید فراموش کرد بتلفیلد جدید یک بتل رویال نیست.

دایس به واسطه یک بیانیه رسمی در وب سایت رسمی الکترونیک آرتز اعلام کرد انتشار نسخه بتا Battlefield 2042 به تعویق افتاده است. نسخه بتا قرار بود در تاریخ نامشخصی از ماه جاری میلادی در دسترس قرار بگیرد تا علاقه‌مندن به تجربه آن نشسته و باگ‌ها را گزارش دهند. طبق آنچه در متن آمده، نسخه بتا با تاخیر مواجه شده و در تاریخی دیگر از تابستان جاری منتشر خواهد شد.

اطلاعات قابل‌توجهی که در بیانیه رسمی دایس قرار دارد، به همین یک مورد خلاصه نمی‌شود. استودیو سوئدی اعلام کرده نسخه‌های نسل نهمی و رایانه‌های شخصی از قابلیت‌های کراس پلی و کراس پروگرشن پشتیبانی می‌کنند. کراس پلی به کاربران روی پلتفرم‌های مختلف اجازه می‌دهد با یکدیگر به رقابت بپردازند. قابلیت کراس پروگرشن هم شرایطی را مهیا می‌کند تا کاربران فایل‌های ذخیره خود را به پلتفرم‌های دیگر انتقال دهند. دایس همچنین تایید کرد امکان غیرفعال کردن قابلیت کراس پلی وجود دارد. به هر حال، تعدادی از کاربران دوست ندارند با دیگر پلتفرم‌ها رقابت کنند.

با خواندن پاراگراف بالا احتمالا یک سوال مهم در ذهن شما شکل گرفته است: نسخه‌‎های نسل هشتمی از کراس پلی پشتیبانی نمی‌کنند؟ در پاسخ باید گفت آن‌ها پشتیبانی می‌کنند اما خبری از رقابت با کنسول‌های نسل نهمی و رایانه‌های شخصی نخواهد بود. ریشه این اتفاق را باید در تفاوت نسخه‌های نسل هشتمی با دیگر نسخه‌ها جستجو کرد. نسخه‌های نسل هشتمی به دلیل سخت‌ افزار ضعیف‌تر کاستی‌های نسبت به نسخه‌های دیگر دارند. برای مثال، تعداد کاربران به ۶۴ کاهش پیدا می‌کند.

اگر نسخه‌های قدیمی بتلفیلد را تجربه کرده باشید، باید بدانید کاراکترها در چهار کلاس مختلف قرار می‌گرفتند. سیستم مشابهی در Battlefield 2042 پیاده‌سازی شده که در آن کاراکترها هر کدام دارای یک تخصص و یک ابزار ویژه هستند؛ مواردی که قابل‌تغییر نیستند. امکان تغییر بقیه موارد مانند سلاح‌های اصلی و ثانویه وجود داشته و کاربر می‌تواند بسته به سلیقه خود شخصی‌سازی‌شان کند.

الکترونیک آرتز قصد قسمت بعدی سری رویدادهای زنده EA Play Live را در تاریخ ۳۱ تیر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۲ جولای) برگزار کند. تا به این لحظه حضور بازی Battlefield 2042 رسمی شده است. در انتها، جدیدترین محصول دایس در تاریخ ۲۲ اکتبر سال ۲۰۲۱ میلادی (مصادف با ۳۰ مهر ماه سال جاری) عرضه خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا