نقشه‌های بازی Battlefield 2042 در زمان انتشار بازی معرفی شدند

به دوران قدیم برگردیم یا تجربه تازه کسب کنیم؟ به دوحه برویم یا قطب جنوب؟

نقشه‌های بازی Battlefield 2042 در زمان انتشار

بدون شک بازی Battlefield 2042 بزرگ‌ترین و خلاقانه‌ترین عنوان تمام سری بتلفیلد همراه با نقشه‌ها، گیم‌پلی و حالت‌های بازی خارق‌العاده خواهد بود که همه را شگفت زده می‌کند.

با گذشت سه سال از انتشار آخرین نسخه سری بتلفیلد یعنی Battlefield V، الکترونیک آرتز اکثر استودیوهای خود را برای ارائه تجربه‌ای تازه و عالی از بازی‌های آنلاین شوتر و البته سری بتلفیلد بسیج کرده است. عنوان Battlefield 2042 اولین نسخه از این سری خواهد بود که از مبارزات آنلاین ۶۴ در برابر ۶۴ نفر پشتیبانی می‌کند، ولی شکی نیست که دست‌یابی به چنین چیزی نیازمند تیم‌های قوی برای طراحی نقشه‌هاست. در ادامه قصد داریم نگاهی به نقشه‌های بازی Battlefield 2042 در زمان انتشار آن داشته باشیم.

نقشه‌های بازی Battlefield 2042 در زمان انتشار به هفت منطقه جدید محدود بوده که تمام جنبه‌های نمایش داده شده از این بازی در تریلرها مانند آب‌وهوای پویا و تخریب‌های عظیم را دربر می‌گیرند. ناگفته نماند که شش نقشه از نسخه‌های پیشین بتلفیلد نیز در این بازی وجود خواهند داشت.

نقشه Hourglass

مکان: دوحه، قطر

هدف اصلی شما تسلط بر ابزار و سلاح جنگی در منطقه، درحالی که برای پیش‌روی در شهر به‌غیر از دشمن باید با طوفان شن مهیب در میانه مسیر بجنگید خواهد بود. نقشه Hourglass یکی از نقشه‌هایی بود که طی تریلر گیم‌پلی بازی Battlefield 2042 به نمایش درآمد. شما می‌توانید در این منطقه روی سقف آسمان خراش‌ها رفته یا همراه با نیروهای زمینی در شهر مخروبه دوحه به جنگیدن بپردازید.

نقشه Discarded

مکان: شهر الانگ، هند

طوفان‌ها شما را تنها نمی‌گذارند. مبارزه شما در خلیج غربی هند به‌منظور تسلط بر منطقه‌ای استراتژیک در آسیاست. کشتی‌های به گل نشسته فرصت خوبی برای شما و دشمن فراهم می‌آورند تا پاتک زده و دشمن را زمین گیر کنید و البته ممکن است درست مانند کشتی‌ها زمین گیر شوید. گروهی و با تمرکز حرکت کنید تا منطقه را به‌دست آورید.

نقشه Manifest

مکان: جزیره برانی، سنگاپور

بسیاری معتقدند که این نقشه سخت‌ترین نقشه برای یادگیری‌ست. وارد منطقه‌ای هزار تو مانند، مملو از کانتینرهای باری می‌شوید که دم به ثانیه تورنادوهای سهمگین دید شما را می‌پوشانند. نبرد جزیره برانی در شب هنگام رخ داده و این یعنی منتظر دشمن کمین کرده در هر گوشه و کناری باشید.

نقشه Kaleidoscope

مکان: شهر سونگدو، کره جنوبی

این نقشه بهشت کسانی‌ست که نبردهای شهری درمیان آسمان خراش‌ها را پرستش می‌کنند. شما در شهر سونگدو قادر به زیپ لاین کردن از ساختمانی به ساختمان دیگر هستید، ولی مواظب باشید دشمن زیپ لاین شما را قطع نکند. سونگدو نیز مانند نقشه شهر دوحه در تریلر گیم‌پلی بازی به نمایش درآمده و توسعه دهنگان تمرکز بالایی روی آن گذاشته‌اند. همچنین انتظار منطقه‌ای بسیار وسیع در این نقشه را داریم.

نقشه Orbital

مکان: کورو، گویان فرانسه (منطقه‌ای در قاره آفریقا تحت سلطه کشور فرانسه)

مراقب موشک‌های عظیمی که ممکن است هر لحظه پرتاب شوند باشید. منطقه کورو مملو از مقرهای نظامی مسلح با سکوهای موشکی‌ست. فرای عملیات اصلی شما که جلوگیری از پرتاب موشک‌هاست، باید زنده ماندن در میان طوفان‌ها را نیز جز عملیات خود محسوب کنید.

نقشه Breakaway

مکان: سرزمین شهبانو مائود، جنوبگان (آنتارکتیکا)

هیچ مکانی از این جنگ در امان نیست. مقر استخراج نفت در جنوبی ترین نقطه این سیاره جنگ زده نیز خانه جنگ افزارهاست. زرنگ باشید، از مخازن نفت برای منفجر کردن حریف استفاده کنید، البته خود شما نیز در امان نیستید.

نقشه Renewal

مکان: صحرای شرقی، مصر

جنگی روی مرز که تفاوت بهشت و جهنم را رقم می‌زند. یک سوی دیوار صحرای خشک آفریقا و سوی دیگر آن مزارع مصنوعی ثروتمندان است که تبدیل به میدان نبرد شده‌اند. در اختیار گرفتن هر سوی دیوار جنگی‌ست که حتی کوچک‌ترین تصوری از آن ندارید.

نقشه‌های قدیمی

درکنار نقشه‌های جدیدی که با بازی Battlefield 2042 به این سری افزوده می‌شوند، ما شاهد شش نقشه از نسخه‌های پیشین سری بتلفیلد نیز خواهیم بود. در ادامه می‌توانید نام این شش نقشه و بازی آن‌ها را مطالعه کنید.

نقشه Noshahr Canals از بازی Battlefield 3

نقشه Caspian Border از بازی Battlefield 3

نقشه Valparaiso از بازی Battlefield Bad Company 2

نقشه Arica Harbor از بازی Battlefield Bad Company 2

نقشه El Alamein از بازی Battlefield 1942

نقشه Battle of the Bulge از بازی Battlefield 1942

به‌طور کلی ما با سیزده نقشه متفاوت در این بازی روبه‌رو خواهیم بود که بسیار خوش‌آیند بوده و تنوع منطقه‌ای و البته عملیاتی آن‌ها می‌تواند هر کاربری را راضی نگه دارد. گرچه برخی از این نقشه‌ها از نسخه‌های پیشین بوده، بااین حال تجربه دوباره آن‌ها و برگشت به خاطرات گذشته خالی از لطف نبوده و چه بسا بسیاری تجربه دوباره آن‌ها را به نقشه‌های جدید ترجیح دهند. به‌هرحال ما معتقدیم که الکترونیک آرتز با وجود سیزده نقشه شروعی بسیار خوب و خیره کننده داشته که می‌تواند تا مدت زمان نسبتا طولانی بدون انتشار نقشه جدید پیش رود. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید تعداد و پویایی نقشه‌های بازی Battlefield 2042 در زمان عرضه کافیست یا انتظار داشتید با تعداد بیشتری از نقشه‌ها روبه‌رو شوید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا