بازی Battlefield 2042 راهی ایکس باکس گیم پس می‌شود

محتوای جدید در راه هستند

بازی Battlefield 2042 در ایکس باکس گیم پس

با استناد بر بیانیه اخیر شرکت الکترونیک آرتز، بازی Battlefield 2042 به‌زودی به سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس آلتیمیت و EA Play اضافه می‌شود. 

جدیدترین بازی از سری بتلفیلد از زمان تا به امروز مسیر پرفراز و نشیبی را طی کرده است. این عنوان در زمان انتشار به خاطر مشکلات فنی متعدد و ایرادات اساسی در ساختار گیم‌پلی، مورد انتقاد شدید بازیکنان قرار گرفت و شکست تلخی را در کارنامه استودیوی دایس به ثبت رساند. هرچند که تیم سازنده در طول این مدت با عرضه به‌روزرسانی‌های مختلف تا حدودی مشکلات بازی را برطرف کرده است.

در همین راستا، به نظر می‌رسد که شرکت الکترونیک آرتز برای گسترش هرچه بیشتر جامعه بازی، تصمیم گرفته تا آن را در سرویس اشتراکی اختصاصی خود و ایکس باکس عرضه کند. بر این اساس، ساعاتی پیش استودیو دایس در پیامی خاطرنشان کرد که همزمان با شروع فصل سوم، بازی Battlefield 2042 را در ایکس باکس گیم پس آلتیمیت و EA Play عرضه می‌کند.

بدین ترتیب، اگر عضو سرویس ایکس باکس گیم پس آلتیمیت یا EA Play باشید، طی روزهای آینده به رایگان می‌توانید از تجربه بازی بتلفیلد ۲۰۴۲ لذت ببرید. اگر هم در این سرویس‌های اشتراکی عضو نیستید، بهتر است بدانید که شرکت الکترونیک آرتز امکان تجربه رایگان بازی در تمام پلتفرم‌ها را برای مدت محدودی فراهم کرده است.

طبق بیانیه شرکت ناشر، بازیکنان کنسول‌های ایکس باکس از روز یکم تا چهارم دسامبر (۱۰ تا ۱۳ آذر ماه) به طور رایگان می‌توانند به تجربه بازی بپردازند. کاربران پلتفرم رایانه شخصی نیز از روز یکم تا پنجم دسامبر (۱۰ تا ۱۴ آذر ماه) قادر به تجربه بازی خواهند بود. در آخر، گفته شده که بازیکنان کنسول‌های پلی استیشن نیز از روزهای ۱۶ تا ۲۳ دسامبر (۲۵ آذر تا ۲ دی ماه) می‌توانند بازی را به رایگان تجربه کنند.

با توجه به سیاست‌های دو کمپانی سونی و مایکروسافت، بدیهی است که کاربران پلی استیشن و ایکس باکس برای تجربه رایگان بازی به ترتیب باید عضو سرویس‌های پلی استیشن پلاس (اسنشال، اکسترا یا پریمیوم) و ایکس باکس لایو گلد یا ایکس باکس گیم پس آلتیمیت باشند.

در همین حین، تیم سازنده جزئیاتی از محتوای جدید بازی به اشتراک گذاشت. بر اساس بیانیه استودیوی دایس، فصل سوم بازی با نام Escalation شناخته می‌شود که قرار است در اواخر ماه نوامبر (اوایل آذر) به طور کامل معرفی شود. انتظار می‌رود که این فصل چند هفته بعد از رونمایی در دسترس بازیکنان قرار بگیرد.

تیم سازنده اعلام کرد که در دو فصل سوم و چهارم، شماری از نقشه‌های بازی اصلی دستخوش تغییراتی می‌شوند. همچنین، تغییراتی برای سیستم Specialists بازی در نظر گرفته شده که آن را به کلاس‌بندی بازی‌های قبلی سری بتلفیلد نزدیک‌تر می‌کند. در نهایت، گفته شده که برخی از اسلحه‌های قدیمی مجموعه نظیر XM8 نیز در طول فصل سوم به بازی اضافه خواهد شد.

استودیوی دایس در این زمینه توضیح می‌دهد:

در فصل‌های سوم و چهارم، ما همچنان تغییراتی را در جهت بهبود نقشه‌های بازی به وجود می‌آوریم. در حال حاضر شما به نسخه‌های بازسازی‌شده نقشه‌های Kaleidoscope و Renewal و Orbital دسترسی دارید و در فصل سوم نسخه‌های اصلاح شده نقشه‌های Manifest و Breakaway نیز قابل تجربه خواهند بود.

لازم به ذکر است که که بازی بتلفیلد ۲۰۴۲ در حال حاضر برای کنسول‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس، پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 و همچنین پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار دارد. نسخه نسل هشتم و نهم بازی به ترتیب با قیمت ۶۰ و ۷۰ دلار به فروش می‌رسند.

در صورتی که اطلاعات چندان زیادی در خصوص بازی ندارید و یا همچنان در خرید آن مردد هستید، پیشنهاد می‌کنم که نقد و بررسی بازی Battlefield 2042 را مطالعه کنید. این بازی توانست نمره ۴.۵ از ۱۰ را در رسانه سرگرمی به خود اختصاص دهد که خلاصه و جمع‌بندی این بررسی به شرح زیر است:

به نظر می‌رسد هر کسی غیر از دایس می‌داند بتلفیلد باید چگونه باشد. هسته اصلی بازی بتلفیلد ۲۰۴۲ همچنان هرج‌و‌مرج محور است، اما با تغییراتی که در تقریبا تمام جنبه‌های بازی ایجاد شده، دیگر خبری از تعادل نیست. جذابیت مودهای پورتال و هازارد زون به تنهایی نمی‌تواند این بازی را نجات دهد و طبق معمول اگر به دنبال تجربه این بتلفیلد هستید، بهتر است حداقل یک سال دیگر صبر کنید.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با انتشار بازی Battlefield 2042 در سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس آلتیمیت و EA Play چیست؟ به نظر شما، این اقدام شرکت الکترونیک آرتز تا چه حد در رشد جامعه بازی تاثیرگذار خواهد بود؟ آیا بازی به‌زودی به سرویس پلی استیشن پلاس نیز راه می‌یابد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا