#مهسا_امینی

چرا پایین آوردن تنظیمات گرافیک بازی Battlefield 2042 چندان هم تاثیری ندارد؟

مشکل از خود بازی است نه سیستم!

گرافیک بازی Battlefield 2042

احتمالا شما هم در نسخه رایانه شخصی سعی کرده‌اید تا با پایین آوردن تنظیمات گرافیک بازی Battlefield 2042 نرخ فریم بیشتری را دریافت کنید، اما متوجه شده‌اید که این کار چندان هم روی کیفیت آن تاثیرگذار نیست! در حالی که دلیل خوبی برای این موضوع وجود دارد و باید به زودی رفع شود.

مدتی بود که بعد از موفقیت‌های چشمگیر Warzone و در مجموع سری Call of Duty، خبری از رقیب همیشگی آن، یا به عبارتی بازی جدید Battlefield نبود. با این حال شایعه‌های مختلفی درباره نسخه جدید آن منتشر شده بود و در نهایت، اوایل سال جاری جزئیات بیشتری از آن را دریافت کردیم تا اینکه خود بازی هم عرضه شد. این عنوان که در حال حاضر رقیب اصلی Call of Duty: Vanguard محسوب می‌شود، در واقع یک بازی با تمرکز بیشتر روی بخش چند نفره است و برخی نوآوری‌ها را به سبک بتل رویال و مولتی‌پلیر اضافه کرده که آن را خاص می‌کنند.

همچنین در زمینه گرافیکی نیز این بازی پیشرفت بسیار زیادی را نسبت به نسخه قبل داشته است. به هر حال این یک عنوان نسل نهمی محسوب می‌شود و باید هم گرافیک بهتری را ارائه کند، در حالی که این موضوع برای کاربران پلتفرم رایانه شخصی دردسرساز شده است!

تنظیمات گرافیک بازی Battlefield 2042 نه به درد دارندگان سیستم قدرتمند می‌خورد و نه ضعیف!

تجربه گیمینگ در پلتفرم رایانه شخصی خیلی با کنسول‌های بازی فرق می‌کند. اول از همه بحث گیم پلی وسط می‌آید که با موس و کیبورد قاعدتا تفاوت‌های بسیاری را ایجاد می‌کند، اما جدای از این موضوع، تنظیمات بازی‌ها در رایانه شخصی فوق‌العاده پیشرفته‌تر هستند؛ بخصوص اگر سری به بخش تنظیمات گرافیک بزنید! به نحوی که شما در کنسول‌های بازی صرفا آن را اجرا می‌کنید و بی‌دردسر ساعت‌ها لذت می‌برید، اما در پلتفرم رایانه شخصی بسته به سخت‌افزاری که دارید، باید برای گرفتن نرخ فریم بهتر یا کیفیت بالاتر گزینه‌های این بخش را تنظیم کنید.

در واقع بسیاری از افرادی که با کامپیوتر یا لپ تاپ قصد تجربه بازی‌های ویدیویی را دارند، برای روان‌تر شدن بازی همیشه بخش‌هایی از تنظیمات گرافیکی آن را روی Low یا Medium گذاشته و سایر گزینه‌ها مانند Real Time Shadows را هم Off می‌کنند تا نرخ فریم بازی بالاتر رفته و به دستگاه فشار کمتری وارد شود. با این حال هنگامی که صحبت از بازی Battlefield 2042 در میان باشد، این تنظیمات چندان هم معنایی ندارد!

تا به امروز افراد بسیاری سعی کرده‌اند تا با تنظیمات گرافیک بازی Battlefield 2042 نرخ فریم را بالاتر ببرند، اما هم با سخت‌افزار قوی و هم ضعیف، شکست خورده‌اند! این موضوع به حدی در میان کاربران به مشکل تبدیل شده که حتی افرادی سعی کرده‌اند تا فایل‌های بازی را دستکاری کرده و در آنجا به دنبال گزینه‌هایی باشند که با خاموش کردن آن‌ها، کمی نرخ فریم بالا برود. با این وجود تقریبا تمام این تست‌ها شکست خورده و هیچکس متوجه نشده بود که درد بازی برای این مشکل چیست! تا اینکه امروز، یک آزمایش انجام شده بالاخره نتیجه داد.

طبق تستی که Hardware Unboxed روی تنظیمات گرافیک بازی Battlefield 2042 انجام داده، ظاهرا این عنوان برای پلتفرم رایانه شخصی چندان هم بهینه‌سازی شده نیست. این یعنی شما اگر جدیدترین پردازنده‌های سری AMD Ryzen 9 یا Intel i9 را هم داشته باشید، باز هم نرخ بالاتر از ۱۰۰ فریم را دریافت نخواهید کرد. در واقع افرادی که این آزمایش را انجام داده‌اند می‌گویند که Battlefield 2042 هرگز از توان کامل پردازنده دستگاه استفاده نمی‌کند، ولی به جای آن تلاش بیهوده‌ای برای بالا بردن نرخ فریم روی دستگاه‌های قوی انجام می‌دهد که خود بیشتر ضرر می‌زند تا منفعت داشته باشد!

این یعنی بهینه‌سازی بازی طوری اعمال شده که وقتی سیستم قدرتمندی داشته باشید، نمی‌توانید از تمام توان آن بهره ببرید و از طرفی در صورتی که سخت‌افزار ضعیفی در اختیار داشته باشید، حتی اگر تنظیمات گرافیک بازی را هم پایین بیاورید باز هم نرخ فریم بهتری را دریافت نخواهید کرد. دلیل آن هم مشخص است، بازی وقتی که کیفیت را پایین بیاروید تمرکز را روی پردازش‌های مختلف مثل بارگذاری محیط و هوش مصنوعی بازیکنان می‌گذارد تا بالا بردن نرخ فریم.

با این حساب، مشکل از خود بازی است و راهی برای بهبود آن در حال حاضر وجود ندارد، تا اینکه سازندگان در به روزرسانی‌هایی بعدی بالاخره تصمیم به رفع آن بگیرند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا