#مهسا_امینی

تماشا کنید: ویدیویی پر از باگ‌های بازی Battlefield 2042

وقتی تانک غیب می‌شود!

ویدیو فوق به تازگی توسط یکی از کاربران در فضای مجازی منتشر شده که نشان دهنده فضای پر باگ بازی Battlefield 2042 و کم‌کاری سازندگان برای اتمام کار طراحی آن پیش از عرضه است!

از وقتی که پاندمی ویروس کرونا شروع شد، بهانه بسیار خوبی به دست سازندگان افتاد تا پشت سر هم پروژه‌ها را به تاخیر انداخته و از طرفی مشکلات مختلف بازی‌ها را هم گردن دورکاری بیندازند. با این وجود در میان بازی‌های بزرگی که طی این دو سال منتشر شده‌اند، مواردی وجود دارند که حتی تاریخ شروع ساخت آن‌ها به پیش از این پاندمی بازمی‌گردد. مانند Cyberpunk 2077 که سازندگان آن بعد از نزدیک به ۸ سال در انتظار نگه داشتن کاربران، چیزی را تحویل دادند که کیفیتی پایین‌تر از اولین تریلر اصلی بازی داشت!

با این حال انتظار می‌رفت که با کنار رفتن تدریجی این ویروس در سال جاری و واکسینه شدن افراد، دیگر با ادامه روند کار حضوری، چنین مشکلاتی وجود نداشته باشد. همچنین وقتی که تاخیری در عرضه یک بازی صورت می‌گیرد، قاعدتا سازندگان بیشتر روی آن کار می‌کنند تا مشکلات برطرف شود، در حالی که این مورد برای برخی عناوین مانند Battlefield 2042 اصلا صدق نمی‌کند!

داستان باگ و مشکلات بازی Battlefield 2042

این بازی در تابستان سال جاری بود که بالاخره معرفی شد و سپس بعد از استقبال کاربران از تریلرهای آن، سازندگان تاریخ انتشار را برای اواسط پاییز اعلام کردند که این هیجان را دوچندان می‌کرد. با این وجود چند هفته پیش یک تست بتا از این عنوان در دسترس کاربران قرار گرفت که تعداد باگ‌های آن از خود عوامل سازنده بازی هم بیشتر بود! سپس به نسخه Early Access رسیدیم که مشکلات فراوانی نظیر اجرا نشدن بازی و همچنین ارورهای مختلف را همراه با همان باگ‌های قبلی داشت. با این وجود، سازندگان اعلام کرده بودند که پیش از عرضه نسخه کامل، بخش بسیاری از این مشکلات همگی رفع خواهند شد، در حالی که حال بعد از انتشار Battlefield 2042، ظاهرا تعداد باگ‌ها شاید حتی بیشتر هم شده باشد!

این موارد باعث می‌شوند تا Battlefield جدید به تقدیر Cyberpunk 2077 دچار شده و در نتیجه، کاربران کلیپ فوق که Battlefield 2077 نام دارد دست به دست کنند! لازم به ذکر است که در حال حاضر این بازی در فروشگاه استیم هم گل کاشته و ظاهرا نمره بسیار پایینی را از کاربران دریافت کرده است. همچنین دارندگان نسخه رایانه شخصی این عنوان اظهار کرده‌اند که بازی مشکل افت فریم داشته و حتی در بهترین حالت نرخ فریم بالایی را ارائه نمی‌کند! به همین دلیل نیز بعد از آزمایشی که با قوی‌ترین رایانه‌ها روی این عنوان انجام شد، خبر آمد که ظاهرا مشکل از خود بازی است، نه رایانه‌های قوی یا ضعیفی که کاربران دارند!

همه این مشکلات در حالی است که تریلرهای بازی Battlefield 2042 طوری منتشر شده بودند که در آن‌ها می‌توانستیم یک تجربه فوق‌العاده بی‌نظیر و جذاب را ببینیم که هیچ باگی نداشت و سربازان را قلب یک درگیری بزرگ نشان می‌داد. اما حال این ویدیو صحنه‌های تریلر را با گیم پلی نسخه نهایی بازی مقایسه می‌کند؛ جایی که هواپیما و تانک‌ها بی‌دلیل از جهان بازی خارج می‌شوند، درها روی هوا هستند و آسانسورها شما را بالاتر از حد تعیین شده می‌برند!

حال با همه این گفته‌ها و ویدیو منتشر شده بالا، باز هم نمی‌توان گفت که عرضه Battlefield 2042 یک اشتباه کامل مثل Cyberpunk 2077 است. به هر حال مشابه برخی از همین باگ‌ها در عناوین قبلی سری هم وجود داشته و از طرفی دارندگان کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 هم خیلی کمتر شاهد چنین مواردی بوده‌اند. همچنین هنوز کار به جایی نرسیده که مثل بازی سی دی پراجکت رد (CD Projekt Red)، بازی از فروشگاه پلی استیشن به کلی حذف شود!

بازی Battlefield 2042 هم‌اکنون برای کاربران کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس – اس، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و همچنین پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا