اثر Baldur’s Gate 3 به بهترین بازی تاریخ اوپن کریتیک تبدیل شد

افتخارآفرینی‌ها ادامه دارد

بهترین بازی تاریخ اوپن کریتیک

ساخته جدید استودیوی لرین به نام Baldur’s Gate 3 در حال حاضر به عنوان بهترین بازی تاریخ اوپن کریتیک به شمار می‌رود.

احتمالا اطلاع دارید که این روزها بازی بالدورز گیت ۳ حسابی سر و صدا به پا کرده و به واسطه گیم پلی جذاب و غنی خود، توجه میلیون‌ها بازیکن را جلب کرده است. این عنوان در روزهای نخست عرضه به جمع ده بازی برتر تاریخ فروشگاه استیم پیوست و مدتی قبل نیز با دریافت نمره متای ۹۷ از ۱۰۰، به بهترین بازی سال ۲۰۲۳ میلادی تبدیل شد.

این افتخارآفرینی‌ها کماکان ادامه داشته و ساعاتی پیش بازی در وبسایت OpenCritic نیز یک رکورد تاریخی به ثبت رسانده است. در واقع، نمره متای بازی به ۹۷ از ۱۰۰ رسیده که در کنار بازی پرطرفدار سوپر ماریو ادیسه، لقب بهترین بازی تاریخ اوپن کریتیک را به خود اختصاص داده است. گفتنی است که جدا از این دو بازی، هیچ اثر بزرگ دیگری تا به امروز قادر به دریافت چنین امتیازی نبوده است.

البته، دقت داشته باشید که این امتیاز بر اساس ۴۲ نقد و بررسی از سوی منتقدهای معتبر خارجی است و چه بسا هنوز بسیاری از منتقدهای سرسخت از جمله گیم اسپات، ای‌جی‌ان، دیجیتال ترندز، گیمز رادار، کوتاکو و پی سی گیمر نمره‌های خود را اعلام نکردند. این در حالی است که سوپر ماریو ادیسه از مجموع ۱۵۷ نقد و بررسی، متای ۹۷ را دریافت کرده است. بدین ترتیب، ممکن است که با افزایش تعداد بررسی‌ها و ارائه نمرات دیگر منتقدها، امتیاز متای بازی تا حدی کاهش یا حتی افزایش یابد.

لازم به ذکر است که بازی Baldur’s Gate 3 در حال حاضر برای پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار دارد. این بازی قرار است در روز ششم سپتامبر پیش‌رو (۱۵ شهریور ماه) برای کنسول پلی استیشن 5 نیز عرضه شود. همچنین، به خاطر مشکلات فنی و چالش‌های متعدد این اثر روی ایکس باکس، احتمالا بازی در سال ۲۰۲۴ میلادی برای ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا