بازی Baldur’s Gate 3 چه زمانی برای ایکس باکس عرضه می‌شود؟

دردسر تازه ایکس باکس سری اس!

بازی Baldur’s Gate 3 برای ایکس باکس

آن‌طور که به نظر می‌رسد، ممکن است بازی Baldur’s Gate 3 در سال ۲۰۲۴ میلادی برای کنسول‌های ایکس باکس عرضه شود.

بعد از گذشت حدود سه سال از عرضه نسخه دسترسی زودهنگام بازی بالدورز گیت ۳، سرانجام انتظارها به پایان رسید و طی ساعات آینده شاهد عرضه نسخه نهایی بازی خواهیم بود که به گفته تیم سازنده، یک شروع کاملا جدید برای بازی بوده و این عنوان ارزش تکرار دوباره را دارد.

با این وجود، کاربران کنسول‌های نسل نهم ایکس باکس لااقل به مدت یک سال از تجربه بازی هستند؛ چرا که پورت این عنوان برای این پلتفرم حسابی سازندگان را به دردسر انداخته و علت اصلی این اتفاق‌ها، عملکرد ضعیف کنسول ایکس باکس سری اس است!

مایکل دوز، مدیر بخش انتشارهای استودیوی لرین، به تازگی در شبکه توییتر اعلام کرده که مشکلات مربوط به نسخه ایکس باکس ممکن است تا سال آینده نیز حل نشوند. بدین ترتیب، ظاهرا بازی تا سال ۲۰۲۴ میلادی برای ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس عرضه نخواهد شد.

در ادامه این صحبت‌ها، مایکل دوز ادعا کرد که اعضای استودیو تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا کاری انجام دهند که تا به امروز هیچ کدام یک از بازی‌های نقش آفرینی با چنین مقیاسی به آن دست نیافته‌اند. ظاهرا مشکل اصلی سازندگان، عملکرد ضعیف بازی در کنسول ایکس باکس سری اس و سیاست‌های مایکروسافت است و به همین خاطر، رفع ایرادها و چالش‌ها کمی زمان‌بر خواهد بود.

در واقع، اگرچه ردموندی‌ها اجرای ضعیف و نرخ پایین فریم بازی بالدورز گیت ۳ روی ایکس باکس سری اس را قابل قبول می‌دانند، اما تیم سازنده برای ارائه بازی در کیفیت مطلوب، باید یک سری حالت‌ها و ویژگی‌ها را از روی نسخه ایکس باکس سری اس حذف کند که این مایکروسافت با این موضوع مخالف است. بر این اساس، آن‌ها باید راه‌های مختلفی را بررسی کرده تا از پس این چالش برآیند.

لازم به ذکر است که نسخه نهایی بازی Baldur’s Gate 3 امروز برای پلتفرم رایانه شخصی منتشر می‌شود. به علاوه، این عنوان در روز ششم سپتامبر پیش‌رو (۱۵ شهریور ماه) برای کنسول پلی استیشن 5 نیز عرضه خواهد شد.

1 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا