حضور Baldur’s Gate 3 در جمع ۱۰ بازی محبوب تاریخ استیم

رکورد تازه در زمینه تعداد بازیکنان همزمان


طبق گزارش اخیر پایگاه داده‌های استیم، تعداد بازیکنان همزمان Baldur’s Gate 3 از مرز ۸۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که این روزها بازی بالدورز گیت ۳ حسابی بر سر زبان‌ها افتاده و صدها هزار بازیکن از اقصی نقاط جهان مشغول تجربه آن هستند. این عنوان نزدیک به سه سال در حالت دسترسی زودهنگام قرار داشت که در نهایت استودیوی لرین با توسعه کامل پروژه، نسخه نهایی بازی را روانه بازار کرد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی استیم دیتابیس، به نظر می‌رسد تعداد بازیکنان همزمان بازی Baldur’s Gate 3 طی روز گذشته رکورد جدیدی به ثبت رسانده و این بار به ۸۱۴ هزار و ۶۶۶ نفر در سراسر جهان رسیده است. نکته قابل توجه این است که تعداد گیمرهای همزمان بازی در استیم روز به روز در حال افزایش بوده و با گذشت هر روز، شاهد ثبت رکورد جدیدی هستیم.

به واسطه دستیابی به چنین جامعه بزرگی، بازی بالدورز گیت ۳ رکورد جدیدی دیگری را در کارنامه خود به ثبت رسانده و این بار در رده نهم جدول ده بازی محبوب تاریخ استیم قرار گرفته است. مهم‌تر اینکه در زمان نگارش این خبر، این عنوان از نظر تعداد بازیکنان همزمان در رده سوم جدول، بعد از کانتر استرایک و دوتا ۲، به چشم می‌خورد.

لازم به ذکر است که بازی Baldur’s Gate 3 در روز ششم سپتامبر پیش‌رو (۱۵ شهریور) برای کنسول پلی استیشن 5 نیز عرضه خواهد شد. همچنین، به خاطر مشکلات فنی و چالش‌های متعدد این اثر روی ایکس باکس، احتمالا بازی در سال ۲۰۲۴ میلادی برای ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس عرضه می‌شود.

بهتر است بدانید مدتی پیش آقای سوئن وینکه، مدیرعامل استودیوی لرین، در گفت‌وگویی اعلام کرد که نسخه دسترسی زودهنگام بالدورز گیت ۳ تا به امروز بالغ بر ۲.۵ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته است. متاسفانه هنوز جزئیاتی از فروش نسخه کامل بازی از سوی توسعه‌دهندگان ارائه نشده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا