#مهسا_امینی

لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس داخلی در سال ۲۰۲۰ منتشر شد

پسران بد، در رتبه‌ی نخست!

پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس داخلی در سال ۲۰۲۰

لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس داخلی در سال ۲۰۲۰ منتشر شده و فیلم Bad Boys For Life در رتبه‌ی نخست قرار دارد.

در پی موفقیت‌های تجاری Bad Boys II محصول سال ۲۰۰۳ میلادی، استودیوهای سونی پیکچرز رلیسینگ و کلمبیا پیکچرز تصمیم گرفتند ساخت قسمت سوم پسران بد را در دستور کار قرار دهند. برخلاف انتظار تهیه‌کنندگان، شرایط مطابق انتظار پیش نرفت و فیلمبرداری چند بار با تاخیر مواجه شد تا قسمت سوم نهایتا اوایل سال گذشته‌ی میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای برود. Bad Boys For Life حول محور قاتلی می‌چرخد که مقامات شناخته‌شده‌ی میامی را هدف گرفته است. در ادامه می‌شود این قتل‌ها با گذشته‌ی مایک لاوری ارتباط دارد. مطابق انتظار، ویل اسمیت (Will Smith) و مارتین لاورنس (Martin Lawrence) نقش‌های اصلی را ایفا کرده‌اند. از دیگر بازیگران حاضر در فیلم هم می‌توان پاولا نونز (Paola Núñez)، ونسا هاجنز (Vanessa Hudgens) و جو پانتولیانو (Joe Pantoliano) را نام برد.

Bad Boys for Life تقریبا همزمان با Dolittle روی پرده‌ی نقره‌ای رفت. از آن‌‎جایی که جدیدترین اقتباس دولیتل نام‌های مشهوری را در تیم بازیگری و صداپیشگی خود داشت، انتظار می‌رفت رقیب سرسختی برای قسمت سوم پسران بد باشد اما این اتفاق رخ نداد. For Life در نخستین هفته‌ی اکران بهتر از پیش‌بینی‌ها عمل کرد و موفق شد ۷۳ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار را به ثبت برساند. با وجود این، رقابت را به 1917 باخت و رتبه‌ی دوم را به دست آورد. محصول مشترک سونی و کلمبیا پیکچرز در هفته‌های بعدی رتبه‌ی نخست باکس آفیس را از آن خود کرد تا به یکی از غافل‌گیری‌های سال ۲۰۲۰ تبدیل شود. در حالی که پیش‌بینی می‌شد این فیلم بتواند فروش بالایی را به دست بیاورد، ویروس کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شد و سینماها  را به تعطیلی کشاند. این فیلم مدت کوتاهی بعد به صورت دیجیتالی منتشر شد.

وب سایت Box Office Mojo اخیرا لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس داخلی در سال ۲۰۲۰ را منتشر کرده است. بر این اساس، Bad Boys for Life با فروشی ۲۰۴ میلیون دلاری در ایالات متحده‌ی آمریکا و کانادا توانسته رتبه‌ی نخست را به دست بیاورد. 1917 ساخته‌ی سم مندس (Sam Mendes) در رتبه‌ی دوم دیده می‌شود. البته این فیلم نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ روی پرده‌ی نقره‌ای رفت اما از آن‌جایی که اکرانش در ۲۰۲۰ ادامه داشت، در لیست قرار دارد. رتبه‌ی سوم به Sonic the Hedgehog تعلق گرفته که فروشی معادل ۱۴۶ میلیون دلار را ثبت کرد. Jumanji: The Next Level و Star Wars: Episode IX – The Rise of Skywalker هم در رتبه‌های چهارم و پنجم دیده می‌شوند. این دو فیلم شرایط مشابهی با 1917 دارند. در ادامه می‌توانید لیست را مشاهده کنید:

  • Bad Boys for Life – میزان فروش: ۲۰۴ میلیون دلار
  • 1917 – میزان فروش: ۱۵۷ میلیون دلار
  • Sonic the Hedgehog – میزان فروش: ۱۴۶ میلیون دلار
  • Jumanji: The Next Level – میزان فروش: ۱۲۴ میلیون و ۷۳۶ هزار دلار
  • Star Wars: Episode IX – The Rise of Skywalker – میزان فروش: ۱۲۴ میلیون و ۴۹۶ هزار دلار
  • Birds of Prey – میزان فروش: ۸۴ میلیون دلار
  • Dolittle – میزان فروش: ۷۷ میلیون دلار
  • Little Women – میزان فروش: ۷۰ میلیون دلار
  • The Invisible Man – میزان فروش: ۶۴ میلیون دلار
  • The Call of the Wild 0 – میزان فروش: ۶۲ میلیون دلار

فصل تابستان و تعطیلات سال نوی میلادی، بهترین بازه‌های زمانی برای باکس آفیس به شمار می‌روند. از همین رو، استودیوها سعی می‌کنند بلاک‌باسترهایشان را در این دو بازه اکران کنند تا به فروش بالایی دست یابند. اگرچه امسال Tenet را در فصل تابستان و Wonder Woman 1984 را در فصل تعطیلات داشتیم اما همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد این دو فروش بالایی را به ثبت برسانند.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا