تصویر جدیدی از پشت صحنه آواتار 2 منتشر شد

این اثر سال آینده به سینماها خواهد آمد

پشت صحنه آواتار 2

اکانت اینستاگرامی Avatar ساعاتی قبل تصویر تازه‌ای را از پشت صحنه آواتار 2 منتشر و به واسطه آن از دست‌اندرکاران تمجید کرد.

جیمز کامرون (James Cameron) چند سال پس از اکران Terminator 2: Judgment Day روی نسخه اولیه فیلمنامه‌ای کار کرد که ۸۰ صفحه داشت. او می‌خواست فیلمنامه مزبور را پس از Titanic جلوی دوربین ببرد اما پس از بررسی تکنولوژی‌های موجود به این نتیجه رسید که زمانش نرسیده است. به همین دلیل، تصمیم گرفت چند سالی را منتظر بماند. آواتار سرانجام جلوی دوربین رفت و با بودجه‌ای ۳۱۰ میلیون دلاری ساخته شد. همچنین تبلیغش نزدیک به ۱۵۰ میلیون دلار روی دست سازندگان خرج گذاشت. البته اثر جدید کامرون عملکرد فوق‌العاده‌ای را در زمینه تجاری به ثبت رساند و با فروش ۲ میلیارد و ۸۴۷ میلیون دلاری، پرفروش‌ترین اثر سینمایی تاریخ لقب گرفت.

فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی در سال ۲۰۱۰ میلادی رسما ساخت قسمت دوم آواتار را تایید و اعلام کرد این اثر در سال ۲۰۱۴ اکران خواهد شد اما عدم وجود تکنولوژی مورد نیاز برای انجام موشن کپچر زیر آب باعث شد برنامه‌ها برای چندین سال عقب بیافتد. جیمز کامرون سرانجام در سال ۲۰۱۷ به خواسته خود رسید و قسمت‌های دوم و سوم را جلوی دوربین برد. از آنجایی که ضبط صحنه‌ها زمانبر بود و به صورت پشت سر هم صورت نمی‌گرفت، با همه‌گیری ویروس کرونا همزمان و برای مدتی تعطیل شد. فیلمبرداری نهایتا در ژوئن ۲۰۲۰ به انتها رسید. البته کامرون تاکید داشت ۵ درصد از فیلمبرداری قسمت سوم باقی مانده که خارج از نیوزیلند انجام خواهد شد.

اکانت اینستاگرام Avatar ساعاتی قبل تصویری جدیدی را از پشت صحنه آواتار 2 منتشر کرد که در واقع ترکیبی از ده‌ها عکس با محوریت دست‌اندرکاران است. در ادامه می‌توانید کپشن پست و همچنین تصویر مزبور را مشاهده کنید:

پیامی به دست‌اندرکاران پروژه در نیوزیلند و تمامی فعالان صنعت فیلم در این کشور: به خاطر استعداد هنری، اشتیاق و دانش فنی‌تان است که با افتخار نیوزیلند را محل اصلی فیلمبرداری تمامی آثار مجموعه آواتار می‌نامیم. در هیچ کجای جهان جایی بهتر از نیوزیلند برای فیلمبرداری وجود ندارد.

داستان آواتار 2 چند سال پس از قسمت اول جریان دارد. جیک سالی و نایتیری به خواسته خود رسیده و خانواده تشکیل داده‌اند. زندگی آرامشان ادامه دارد تا اینکه انسان‌ها تصمیم می‌گیرند تجدید قوا کرده و بار دیگر برای تصاحب سیاره پاندورا دست به کار شوند. در چنین شرایطی، شخصیت‌های اصلی مجبور می‌شوند خانه خود را ترک کرده و یک ماجراجویی را به نقاط مختلف سیاره آغاز کنند. هدف از این کار، ملاقات با قبایل ناوی‌‌ها و متقاعد کردنشان به اتحاد برای مقابله با انسان‌ها است.

سم ورثینگتون (Sam Worthington)، زوئی سالدانا (Zoe Saldana) و استیون لنگ (Stephen Lang) بازگشته و بار دیگر به عنوان جیک، نایتیری و سرهنگ مایلز کواریچ جلوی دوربین رفته‌اند. از میان چهره‌های جدید هم می‌توان کیت وینسلت (Kate Winslet)، میشل یئو (Michelle Yeoh) و وین دیزل (Vin Diesel) را نام برد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا