تماشا کنید: اولین کلیپ فیلم Avatar 2 منتشر شد

تنها چند روز تا اکران فیلم باقی مانده ست

اولین کلیپ فیلم Avatar 2، پیش از شروع اولین نمایش آن در سالن‌های سینما به صورت آنلاین منتشر شده است. فیلم Avatar: The Way of Water در تاریخ ۱۶ دسامبر (۲۵ آذر) به صورت سراسری در جهان اکران خواهد شد.

فیلم تحسین‌شده Avatar، ساخته جیمز کامرون (James Cameron) تجربه‌ای سینمایی را به مخاطبان ارائه کرد که شبیه به هیچ کدام از فیلم‌های دیگر نبو و توانست به پرفروش‌ترین فیلم تمام دوران‌ها تبدیل شود و این رکورد، هنوز هم پابرجاست. اما اکنون، ۱۳ سال پس اکران این اثر در سال ۲۰۰۹، سرانجام فصل بعدی آواتار با فیلم مورد انتظار Avatar: The Way of Water روایت خواهد شد.

با وجود یک دهه اختلاف و تغییری که این دو فیلم را از هم جدا کرده است، فیلم Avatar 2 بیشتری بازیگران اصلی خود را از فیلم اول مثل زوئی سالدانیا (Zoe Saldana) و سم ورثینگتون (Sam Worthington) را بازگردانده است. اما چیزی که واقعا باعث می‌شود طرفداران و منتقدان سر از پا نشناسند، بازگشت سیگورنی ویور (Sigourney Weaver) و استیون لانگ (Stephen Lang) در فیلم Avatar: The Way of Water است که هر دو شخصیت‌هایشان در فیلم قبلی مرده بودند.

اکنون تنها چند روز از اولین نمایش فیلم Avatar: The Way of Water در سالن‌های سینما فاصله داریم، بنابراین اولین کلیپ فیلم Avatar 2 در اینترنت منتشر شده است. در حقیقت دو کلیپ از این فیلم به اشتراک گذاشته شده است که شامل اطلاعات و سرنخ‌هایی از شخصیت‌های این دنباله در خود دارند.

اولین کلیپ فیلم Avatar 2

دو صحنه از فیلم Avatar: The Way of Water به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شده است که سرنخ‌هایی در مورد شخصیت‌های فیلم و چالش‌های شخصی آن‌ها ارائه می‌دهد. اولین کلیپ شخصیت جدید سیگورنی ویور با نام کیری (Kiri) را نشان می‌دهد که با آواتار ویور از سال ۲۰۰۹ روبرو می‌شود.

بعد از این که کیری از دکتر گریس آگوستین (Dr. Grace Augustine) به عنوان مامان یاد می‌کند، دورین روی آواتار ناوی (Na’vi)، شخصیت معلق در یک مخزن شیشه‌ای تمرکز می‌کند.

پس از آن، کیری در حال تماشای یک گزارش ویدئویی نشان داده می‌شود که گریس را به شکل انسانی خود نشان می‌دهد.

کلیپ فیلم Avatar 2

شما در زیر می‌توانید این کلیپ فیلم Avatar 2 را که به تازگی منتشر شده، تماشا کنید:

کلیپ بعدی یک کات طولانی از لحظه‌ای است که به شدت در تبلیغات فیلم Avatar: The Way of Water از آن استفاده شده است.

قبل از این که جیک با بازی سم ورثیتگتون از خانواده او و نیتیری (Neytiri) به عنوان یک قلعه یاد کند، او دلیل نیاز آن‌ها را به ترک خانه خود مطرح می‌کند و می‌گوید او خانواده ما را هدف قرار می‌دهد.

صدای او به نظر می‌رسد که گیی سرهنگ مایلز کوارتیچ (Colonel Miles Quaritch) با بازی استیون لانگ، شرور فیلم قبلی است.

در حالی که نیتیری در ابتدا مقاومت می‌کند و به جیک یادآوری می‌کند که پدرش برای حفاظت از مردم اعتماد کرده است، او در نهایت به نظر می‌رسد که پیشنهاد را می‌پذیرد.

شما در زیر می‌توانید کلیپ دومی که از این فیلم منتشر شده است را تماشا کنید:

فیلم Avatar 2 راه آثار قبلی جیمز کامرون را ادامه می‌دهد

بازگرداندن شخصیت‌ها از مرگ یک موضوع رایج در مجموعه‌های سینمایی است، اگر چه مخاطبان ترجیح می‌دهند تا فیلم‌ها کم از آن استفاده کنند. با این حال، در حالی که چگونگی و چرایی بزگشت مایلز کوارتیچ نامشخص است، بازی سیگورنی ویور در نقش دختر نوجوان ناوی شخصیت او یکی از اتفاقات جذاب فیلم است. این که چگونه جیمز کامرون قصد دارد آن داستان را تعریف و چگونه این موضوع در خدمت داستان است، جالب خواهد بود که آن را ببینیم. اما در چارچوب کارنامه جیمز کامرون، انتخاب خلاقانه منطقی‌تر است.

جیمز کامرون در طول زندگی حرفه‌ای خود از گروه کوچکی از بازیگران در پروژه‌های مختلف استفاده می‌کند و در عین حال، داستان‌هایی پیرامون شخصیت‌های زن قوی می‌سازد. ریپلی (Ripley) با بازی سیگورنی ویور در فیلم Aliens یکی از مشهورترین قهرمانان این کارگردان است و همچنین شخصیت (Rose) با بازی کیت وینسلت (Kate Winslet) در فیلم ماندگار Titanic. جالب اینجاست که هر دوی این بازیگرها نقش‌هایی برای بازی در فیلم Avatar: The Way of Water دارند و به زوئی سالدانیا، بازیگر زن این فیلم و اثری قبلی او که پردرآمدترین ساخته جیمز کامرون تا به امروز است، پیوسته‌اند.

در حالی که این دو کلیپ شامل کیت وینسلت نمی‌شوند، آن‌ها شامل دو ستاره زن دیگر فیلم می‌شوند و کمی اطلاعات را در مورد شخصیت‌های آن‌ها ارائه می‌دهد. این که آیا سه قهرمان به فیلم Avatar 2 کمک می‌کنند تا استانداردهای فیلم اصلی را برآورده کنند یا خیر، باید منتظر ماند دید. اما پس از ۱۳ سل انتظار برای این دنباله، خوشبختانه طرفداران باید تنها چند روز دیگر بیشتر منتظر بمانند.

فیلم مورد انتظار Avatar: The Way of Water در ابتدا قرار بود تا در ماه دسامبر ۲۰۱۴ (آذر یا دی ۱۳۹۳) اکران شود، اما در اواسط سال ۲۰۱۳، جیمز کامرون اعلام کرد که اکران این فیلم تا دسامبر ۲۰۱۵ (آذر یا دی ۱۳۹۳) عقب افتاده است. سپس اکران این فیلم به سال ۲۰۱۶ و بعد از آن به سال ۲۰۱۷ موکول شد. در سال ۲۰۱۶، جیمز کامرون باری دیگر خبر از تغییر تاریخ اکران فیلم داد و گفت که در دسامبر ۲۰۱۸ (آذر یا دی ۱۳۹۶) شاهد اکران فیلم Avatar 2 و در سال‌های ۲۰۲۰، ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ شاهد اکران سه دنباله آن خواهیم بود. با این حال به دلیل گستردگی پروژه و روند ساخت جلوه‌های ویژه فیلم، در سال ۲۰۱۷ اعلام شد که این اثر در سال ۲۰۱۹ هم اکران نخواهد شد.

پس از مدتی تاریخ اکران جدید فیلم Avatar 2 مشخص شد، ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰ (۲۸ آذر ۱۳۹۹) و همچنین اعلام شد که سه دنباله آن به ترتیب در تاریخ‌های ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ (۲۶ آذر ۱۴۰۰)، ۲۰ دسامبر ۲۰۲۴ (۳۰ آذر ۱۴۰۳) و ۱۹ دسامبر ۲۰۲۵ (۲۸ آذر ۱۴۰۴) اکران خواهند شد. در سال ۲۰۱۹ اما باز هم اکران این فیلم برای دو سال تاخیر خورد تا نهایتا تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ (۲۶ آذر ۱۴۰۰) برای اکران Avatar 2 تعیین شود. اما سازندگان به دلیل همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ باز هم مجبور به زدن یک تاخیر دیگر برای اکران این اثر مورد انتظار شدند تا نهایتا تاریخ ۱۶ دسامبر ۲۰۲۲ (۲۵ آذر ۱۴۰۱)، تاریخ نهایی اکران این فیلم باشد. با تمام این تاخیرها، جیمز کامرون هنوز هم به موفقیت ساخته جدید خود بسیار امیدوار است، زیرا قبلا هم فیلم‌های Aliens در سال ۱۹۸۶ و Terminator 2: Judgment Day در سال ۱۹۹۱ را هفت سال پس از اکران فیلم اولشان، ساخته و اکران کرده بود.

فیلم Avatar: The Way of Water، قرار است تا ۱۹۲ دقیقه ( ۳ ساعت و ۱۲ دقیقه زمان داشته باشد. همچنین این فیلم با بودجه ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون دلاری ساخته شده است و طبق گفته جیمز کامرون، برای جبران هزینه ساخت خود باید بتواند تا سومین یا چهارمین فیلم پرفروش تاریخ سینما شود. جیمز کامرون به جز کارگردانی، در نگارش داستان این اثر با ریک جافا (Rick Jaffa)، آماندا سیلور (Amanda Silver)، جاش فریدمن (Josh Friedman) و شین سالرنو (Shane Salerno) همکاری داشته است و نهایتا با همکاری ریک جافا و آماندا سیلور فیلمنامه نهایی این اثر را به نگارش درآورده است. ریک جافا و آماندا سیلور، پیش از این فیلمنامه آثاری چون Rise of the Planet of Apes، Dawn of the Planet of Apes و Jurassic World را نوشته‌اند و همچنین در نگارش داستان فیلم Avatar 3 نیز مشارکت دارند. جاش فریدمن نیز در ساخت فیلم‌هایی مثل War of the Worlds، Terminator: Dark Fate و سریال‌های Terminator: The Sarah Connor Chronicles و Locke & Key مشارکت داشته و همچنین جزو نویسندگان قسمت‌های سوم، چهارم و پنجم مجموعه فیلم‌های Avatar نیز هست. شین سالرنو نیز که او هم مثل جاش فریدمن، جزو نویسندگان سه دنباله بعدی Avatar نیز هست، قبلا در ساخت فیلم Alien vs. Predator، Ghost Rider، Shaft و سریال Hawaii Five-0 همکاری داشته است.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا