#مهسا_امینی

تبلیغ تلویزیونی Assassin’s Creed Valhalla نحوه‌ی تصرف انگلستان را شرح می‌دهد

ایور: آن‌ها فکر می‌کنند تو یک بربر هستی. پس در میدان نبرد ناامیدشان نکن!

در حالی که کمتر از دو هفته تا انتشار بازی فاصله داریم، تبلیغ تلویزیونی Assassin’s Creed Valhalla در کانال یوتیوب یوبیسافت قرار گرفته است.

اساسینز کرید در سال‌های دور نوآوری‌های قابل‌توجهی را به صنعت ویدیو گیم آورد اما تمرکز بیش از حد یوبیسافت روی این فرنچایز و انتشار نسخه‌های مختلف طی سال‌های متوالی، باعث به وجود آمدن اعتراضات فراوانی از سوی طرفداران قدیمی شد. آن‌ها معتقد بودند نسخه‌های جدید تنها جلوه‌های بصری و داستان تازه‌ای داشته و گیم‌پلی نسبت به گذشته هیچ تفاوتی ندارد. مدیران یوبیسافت تصمیم گرفتند در راستای ارائه‌ی گیم‌پلی‌ای جدید، المان‌های آثار نقش‌آفرینی را به اساسینز کرید بیاورند. نتیجه‌ی اتخاذ چنین تصمیمی، Assassin’s Creed Origins و Assassin’s Creed Odyssey بوده که عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشتند. از همین رو، نسخه‌ی جدید فرنچایز، یعنی Assassin’s Creed Valhalla از فرمول مشابهی پیروی می‌کند.

یوبیسافت دقایقی قبل تبلیغ تلویزیونی Assassin’s Creed Valhalla را در کانال یوتیوب خود قرار داد. این ویدیو ۹۰ ثانیه زمان داشته و دو نکته‌ی قابل‌توجه را در خود جای داده است: نکته‌ی اول اینکه المان‌های طنز در آن خودنمایی می‌کنند، در حالی که تریلرهای قدیمی همگی از فضایی تاریک و جدی برخوردار بودند؛ نکته‌ی دوم و پایانی هم اینکه نسخه‌ی مذکر ایور دیوار چهارم را شکسته و به طور مستقیم با بینندگان صحبت می‌کند. او در نقش یک راهنما و مربی ظاهر شده و توضیحاتی را درباره‌ی چگونگی فتح انگلستان با وجود مقاومت دشمنان ارائه می‌دهد. طبق گفته‌های او، کسب شهرت مهم‌ترین کاری است که باید انجام دهید. در همین راستا، باید به گونه‌ای لباس بپوشید که روی فرد یا افراد مقابلتان تاثیر مثبت بگذارد.

طبق گفته‌ی ایور، ساکنان انگلستان تفاوتی میان وایکینگ‌ها و بربرها قائل نشده و آن‌ها را انسان‌هایی وحشی می‌بینند. او سپس توصیه می‌کند ساکنان انگلستان را ناامید نکرده و در میدان نبرد مانند یک بربر بجنگید تا قلعه یا مکان مورد نظر به تسخیرتان در بیاید. بعد از پایان نبرد، مهم‌ترین کاری که باید صورت بگیرد لوت کردن است. ایور در این بخش از تبلیغ تلویزیونی Assassin’s Creed Valhalla تاکید دارد هر آیتمی را برنداشته و به ارزشمندی‌شان دقت کنید. با اتمام روند لوت کردن، باید درباره‌ی سرنوشت اسیران تصمیم بگیرید. شخصیت اصلی توصیه می‌کند یکی از آن‌ها آزاد شود تا به بقیه درباره‌ی اتفاقات اخیر بگوید. در صحنه‌ی پایانی، ایور مستقیما بیننده را خطاب کرده و می‌گوید با انجام این کارها می‌توان تاریخ‌سازی کرد و جایگاهی مهم را در والهالا به دست آورد.

چندی پیش یوبیسافت پستی را در وب سایت رسمی خود منتشر کرد و توضیحاتی را درباره‌ی نسخه‌های نسل نهمی محصولات آینده‌اش ارائه داد. انتخاب کلمه و همچنین جمله‌بندی‌ها به گونه‌ای بود که بسیاری از کاربران گمان ‌کردند پلی‌استیشن 5 قادر به اجرای Assassin’s Creed Valhalla با وضوح تصویر 4K و نرخ فریم ۶۰ نیست و خریداران باید بین وضوح تصویر یا نرخ فریم بالا یکی را انتخاب کنند. با شدت گرفتن گمانه‌زنی‌ها در این باره، ناشر فرانسوی مجبور به انتشار یک اصلاحیه شد. این شرکت تایید کرده است جدیدترین نسخه‌ی اساسینز کرید با مشخصات اعلام شده روی کنسول جدید سونی اجرا می‌شود.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا