بازی Assassin's Creed Valhalla

بازی Assassin’s Creed Valhalla | هر آنچه از اساسینز کرید جدید می‌دانیم

مهاجرت خونین

دیگر چیزی تا لنگر انداختن در سواحل انگلستان نمانده و تا چند روز دیگر بازی Assassin’s Creed Valhalla منتشر خواهد شد؛ جدیدترین نسخه از سری بازی‌های Assassin’s Creed که ما را به قلب نبرد پادشاهان آنگلو-ساکسون انگلستان قدیم و وایکینگ‌های اسکاندیناوی خواهد برد. به همین مناسبت، در این مقاله سفری به اسکاندیناوی خواهیم داشت و به بررسی هر آنچه از بازی Assassin’s Creed Valhalla می‌دانیم، خواهیم پرداخت. با سرگرمی همراه باشید.

بازی Assassin’s Creed Valhalla دوازدهمین نسخه‌ی رسمی از سری بازی‌های Assassin’s Creed است. این بازی یک بازی جهان‌باز اکشن-ماجراجویی است که توسط استودیوی یوبی‌سافت مونتریال (Ubisoft Montreal) توسعه یافته است؛ استودیویی که آثار موفقی چون Prince of Persia: The Sands of Time در کارنامه‌اش به چشم می‌خورد. این استودیو کارنامه‌ی قابل قبولی نیز در توسعه‌ی سری بازی‌های Assassin’s Creed دارد و از اولین ماجراجویی‌هایمان در قالب یک اساسین توانسته تجربه‌های خوبی برایمان رقم بزند. بازی Assassin’s Creed Valhalla ما را با وایکینگی به نام ایوور (Eivor) در زمان پادشاهان آنگلو-ساکسون انگلستان همراه خواهد کرد و به حمله‌ی ارتش وایکینگ به سرزمین انگلستان خواهد پرداخت. دوازدهمین بازی Assassin’s Creed، گسترده‌ترین بازی این سری نیز خواهد بود، چرا که قرار است تقریبا برای تمامی پلتفرم‌های ممکن منتشر شود و از پشتیبانی بسیار خوبی برخوردار خواهد بود.

سازندگان بازی Assassin’s Creed Valhalla

بازی Assassin’s Creed Valhalla به مدت سه سال است که در دست توسعه قرار دارد. همانطور که پیش‌تر نیز گفته شد، وظیفه‌ی توسعه‌ی این بازی بر عهده‌ی استودیوی یوبی‌سافت مونتریال است که سابقه‌ی خوبی در توسعه‌ی بازی‌های بزرگ دارد و حداقل می‌توانیم از این حیث خیالمان از بابت Assassin’s Creed Valhalla راحت باشد. این بازی توسط توسعه‌دهندگان Assassin’s Creed Origins ساخته شده و ۱۴ استودیوی یوبی‌سافت نیز در این پروژه با آنان همکاری داشتند. تیم سازندگی Assassin’s Creed Valhalla به دلیل شیوع ویروس کرونا، در آخرین ماه‌های توسعه‌ی این بازی با مشکلی جدی روبرو شد، اما با کمک تیم IT یوبی‌سافت توانستند این بازی را از راه دور و با کار در خانه برای انتشار در سال ۲۰۲۰ آماده کنند.

بازی Assassin’s Creed Valhalla بیشتر بر روایت یک داستان تاریخی از هجوم وایکینگ‌ها به انگلستان تمرکز خواهد کرد و از نظر داستانی شباهتی به بازی God of War نخواهد داشت

مرد شماره‌ی یک تیم سازندگی Assassin’s Creed Valhalla اشرف اسماعیل (Ashraf Ismail) است؛ کسی که چندین ماه پیش در طوفان افشاسازی‌های جنسی از سمت کارگردانی جدیدترین نسخه‌ی سری بازی‌های Assassin’s Creed کنار گذاشته شد و از یوبی‌سافت اخراج شد. هرچند اخراج اشرف اسماعیلی که سابقه‌ی کارگردانی بازی‌های بزرگی چون Assassin’s Creed Origins و Assassin’s Creed IV: Black Flag در کارنامه دارد، حواشی زیادی پیرامون توسعه‌ی این بازی ایجاد کرد، یوبی‌سافت به خوبی توانست این موضوع مهم را مدیریت کند و تمرکز توسعه‌دهندگان Assassin’s Creed Valhalla را روی این پروژه باقی نگه دارد. داربی مک‌دویت (Darby McDevitt) دیگر نام بزرگی است که در تیم سازندگان Assassin’s Creed Valhalla به چشم می‌خورد. داربی مک‌دویت کارگردان روایی بازی است و سابقه‌ی نویسندگی بازی‌هایی چون Assassin’s Creed: Revelations و Assassin’s Creed IV: Black Flag در کارنامه دارد که ما را به داستان بازی Assassin’s Creed Valhalla امیدوار خواهد کرد. داربی مک‌دویت در مصاحبه‌ی اخیرش درباره‌ی داستان بازی اذعان کرده که هرچند این بازی آخرین نسخه‌ی سری بازی‌های Assassin’s Creed نیست، داستان Assassin’s Creed Valhalla به نوعی یک جمع‌بندی از بازی‌های قبلی این سری است و تجربه‌ی منحصربفردی برای طرفداران خواهد بود. همچنین این کارگردان درباره‌ی شباهت‌های Assassin’s Creed Valhalla و God of War باور دارد که تیم سازندگی به خوبی از شباهت‌های المان‌های افسانه‌های نورس در دو بازی آگاه است، اما با این وجود، بازی Assassin’s Creed Valhalla بیشتر بر روایت داستانی تاریخی از وایکینگ‌ها تمرکز می‌کند و تجربه‌ی متفاوتی نسبت به God of War خواهد بود.

تیم کارگردانی بازی Assassin’s Creed Valhalla تنها بخشی نیست که از نام‌های معروفی برخوردار است و تیم آهنگسازان بازی نیز کارنامه‌ی بسیار درخشانی در دنیای سرگرمی دارند. آهنگسازان Assassin’s Creed Valhalla جسپر کید (Jesper Kyd) و سارا شانر (Sarah Schachner) هستند که هر دو از معروف‌ترین نام‌های سری بازی‌های Assassin’s Creed محسوب می‌شوند و طرفداران زیادی در بین بازیکنان دارند. در کنار این دو نفر، اینار سلویک (Einar Selvik) که پیش‌تر در سریال Vikings شبکه‌ی History Channel آهنگسازی کرده بود نیز وظیفه‌ی ساخت چند ترک برای آلبوم موسیقی متن این بازی دارد تا تیم آهنگسازی Assassin’s Creed Valhalla به یکی از قوی‌ترین تیم‌های آهنگسازی در بین سری بازی‌های Assassin’s Creed تبدیل شود.

داستان بازی Assassin’s Creed Valhalla

سری Assassin’s Creed تا کنون به مناطق مختلفی از جهان سفر کرده است؛ از مصر گرفته تا فرانسه، هر کشوری که از تاریخی غنی برخوردار است، میزبان این سری محبوب بوده است. در اساسین کرید والهالا نوبت به اسکاندیناوی و انگلستان آنگلو-ساکسون رسیده تا محلی برای روایت داستانی از سری بازی‌های اساسین کرید باشد. این بازی به داستان هجوم وایکینگ‌ها به سواحل انگلستان در اواخر قرن نهم خواهد پرداخت؛ زمانی که انگلستان از فرمانروایی‌های کوچک‌تری نظیر وسکس (Wessex) و مرسیا (Mercia) تشکیل می‌شد و از درگیری‌هایی درونی رنج می‌دید. در جدیدترین نسخه‌ی سری بازی‌های Assassin’s Creed، ما در نقش ایوور به ماجراجویی خواهیم پرداخت؛ وایکینگی که به سواحل بریتانیا هجوم می‌برد تا مناطق تحت سلطه‌ی وایکینگ‌ها را گسترش دهد و فتح کند و فتح کند و فتح کند!

در Assassin’s Creed Valhalla در نقش ایوور، وایکینگی جنگجو، به ماجراجویی خواهیم پرداخت

هدف اصلی Assassin’s Creed Valhalla نجات قوم و قبیله‌ی وایکینگ‌ها است. شما در این بازی فقط باید بجنگید و آذوغه به غنیمت ببرید و فتح کنید تا خانواده‌ی وایکینگیتان آسایش بیشتری داشته باشند. داستان بازی از این قرار است که زمانی که وایکینگ‌های داستان، پس از نبردهای خونین و کمبود منابع غذایی از نروژ مهاجرت می‌کنند، به سواحل بریتانیا می‌روند تا خانه‌ی جدیدی برای خود بیابند و در آنجا مستقر شوند. اما وایکینگ بودن و آرامش داشتن دو روی متضاد یک سکه هستند و هرچه داستان به پیش می‌رود، وایکینگ‌ها با مقاومت پادشاهان انگلستان روبرو می‌شوند و باید برای زنده ماندن، از خود و سرزمین جدیدشان دفاع کنند. در سوی مقابل وایکینگ‌های داستان، شاه آلفرد کبیر (Alfred the Great)، پادشاه وسکس، قرار دارد. اگر با تاریخ انگلستان به خوبی آشنایی داشته باشید، تا کنون باید نام آلفرد کبیر را شنیده باشید؛ پادشاهی که نقش مهمی در زمان حمله‌ی وایکینگ‌ها به انگلستان و اروپا ایفا کرد و یکی از معدود رهبران انگلیسی است که موفق به عقب راندن ارتش وایکینگ شده است.

بازی Assassin's Creed Valhalla
در Assassin's Creed Valhalla، هیدن بلید (Hidden Blade) به دنیای Assassin's Creed بازخواهد گشت

یوبی‌سافت همیشه به دقت تاریخی داستان‌هایی که در سری بازی‌های Assassin’s Creed روایت می‌کند، افتخار می‌کند. این قضیه خیلی هم اغراق‌آمیز نیست و با نگاهی به آثار قبلی این سری بازی‌های محبوب، می‌توانیم به جزییات تاریخی بازی‌های Assassin’s Creed پی ببریم. دلیل این موضوع هم اتکای زیاد یوبی‌سافت به تاریخدانان و کمک گرفتن از آنان است. یوبی‌سافت همیشه برای ساخت بازی‌هایی که ریشه‌ی تاریخی دارند، به سراغ تاریخدانان معروف می‌رود تا بازی‌های خود را با دقت تاریخی بیشتری توسعه دهد. بازی اساسین کرید والهالا نیز از این قضیه مستثنا نیست و استودیوی یوبی‌سافت مونتریال برای توسعه‌ی جدیدترین بازی سری محبوب اساسین کرید، به سراغ تاریخدان، ثیری نوئل (Thierry Noel) رفته تا به خوبی جزییات زندگی فرهنگی و اجتماعی وایکینگ‌ها را مورد بررسی قرار دهد و در بازی استفاده کند.

شما در Assassin’s Creed Valhalla فقط باید بجنگید و آذوغه به غنیمت ببرید و فتح کنید تا خانواده‌ی وایکینگیتان آسایش بیشتری داشته باشند

یک نکته‌ی تاریخی حائز اهمیت که درباره‌ی وایکینگ‌ها وجود دارد، این است که بر خلاف آنچه در کتب تاریخی از آنان اشاره شده، وایکینگ‌ها مردمانی فرهیخته و متمدن بودند. این در حالی است که چون بسیاری از منابع مربوط به آن دوران توسط انگلستانی‌ها نوشته شده، از وایکینگ‌ها به عنوان مردمی وحشی و بدوی یاد شده که خلاف واقعیت است. در واقع، وایکینگ‌ها مردمی پیشرفته در آن زمان بودند که به خاطر کمبود منابع غذایی و سخت شدن شرایط زندگی در اسکاندیناوی، مجبور به ترک آنجا شدند تا مکانی جدید برای سکونت پیدا کنند. وایکینگ‌ها مردمی بودند که بسیار به محل سکونت خود اهمیت می‌دادند و محل سکونت برای آنان تا حدی اهمیت داشته که حتی جان خود را نیز برای حفظ آن می‌دادند. دلیل مهاجرت وایکینگ‌ها به انگلستان نیز از همین موضوع به راحتی قابل برداشت است؛ مهاجرتی که در قرون وسطی که از آن به عنوان عصر تاریک (Dark Age) یاد می‌شود، صورت گرفت. دلیل آنکه به این برهه‌ی تاریخی عصر تاریک گفته می‌شود، این است که نسبت به دیگر بازه‌های تاریخ، منابع خیلی کم‌تری از آن بازه در دسترس است، چرا که وایکینگ‌ها نوشته‌های بسیار کمی از خود به جای گذاشتند و این نکته باعث شده تا همانطور که به آن اشاره شد، منابع تاریخی مربوط به وایکینگ‌ها بیشتر توسط کسانی نوشته شود که قربانی هجوم وایکینگ‌ها بودند و تصویری از این مردم باقی بماند که کمی با واقعیت متفاوت است.

گیم‌پلی بازی Assassin’s Creed Valhalla

در سال‌های اخیر شاهد تغییرات زیادی در گیم‌پلی بازی‌های Assassin’s Creed بودیم که دلیل آن تغییر ژانر دادن این سری بازی‌های محبوب است. پس از عرضه‌ی بازی Assassin’s Creed Syndicate که انتقادات زیادی از سوی طرفداران به همراه داشت، یوبی‌سافت پس از یک وقفه‌ی دو ساله، با بازی Assassin’s Creed Origins به صنعت ویدیو گیم بازگشت. بازی Assassin’s Creed Origins که اولین نسخه از بازی‌های نقش‌آفرینی (RPG) سری Assassin’s Creed بود، تغییرات زیادی در گیم‌پلی خود به همراه داشت تا بسیاری از طرفداران، این بازی را انقلابی‌ترین نسخه‌ی Assassin’s Creed بنامند. پس از انتشار Assassin’s Creed Origins، نتیجه‌ی این تغییرات به خوبی به ثمر نشست و یوبی‌سافت باری دیگر اساسین کرید را به دوران اوج خود بازگرداند. یوبی‌سافت با توسعه‌ی دو بازی دیگر در این سبک، جای پای خود را در این سیستم محکم کرده و با توجه به شناختی که از یوبی‌سافت داریم، بنظر می‌رسد قرار نیست تا سال‌های سال شاهد تغییر این فرمول موفقیت از سوی آنان باشیم.

در Assassin’s Creed Valhalla می‌توانید هر زمان که بخواهید جنسیت کاراکتر خود را تغییر دهید

بازی Assassin’s Creed Valhalla نیز همچون دو بازی آخر این سری، Assassin’s Creed Origins و Assassin’s Creed Odyssey، از خصوصیات بارز بازی‌های نقش‌آفرینی بهره می‌برد. یکی از این ویژگی‌های محبوب که در Assassin’s Creed Odyssey به این سری اضافه شد، قابلیت انتخاب جنسیت کاراکتر است و در اساسین کرید والهالا نیز می‌توانید هر زمان که بخواهید جنسیت کاراکتر خود را تغییر دهید. ثیری نوئل تاریخدان که همانطور که اشاره شد، در توسعه‌ی این بازی به یوبی‌سافت کمک کرده، درباره‌ی ویژگی انتخاب جنسیت اذعان دارد که سیاست بسیار خوبی است که از سوی یوبی‌سافت در بازی‌های جدید این سری پیاده می‌شود، چرا که در تاریخ وایکینگ‌ها در عصر تاریک، زنان نیز مانند مردان، روحیه‌ی جنگجویی داشتند و پا به پای آنان در سواحل بریتانیا مبارزه می‌کردند. در کنار انتخاب جنسیت کاراکترتان، لباس و دیگر جزییات آن را نیز می‌توانید شخصی‌سازی کنید تا تجربه‌ی منحصربفردتری از Assassin’s Creed Valhalla داشته باشید. یکی دیگر از ویژگی‌های بازی‌های نقش‌آفرینی، تاثیرگذاری انتخاب‌های شما در مسیر بازی است که این مسئله در اساسین کرید والهالا نیز اعمال شده است. در این بازی هر انتخابی که داشته باشید، بر داستان بازی تاثیرگذار خواهد بود و شما را به مسیری متفاوت می‌برد. هرچند، بر خلاف Assassin’s Creed Odyssey که انتخاب جنسیت کاراکترتان، شما را از تجربه‌ی برخی از خطوط داستانی محروم می‌کرد، در Assassin’s Creed Valhalla چنین چیزی تجربه‌ی شما را تحت تاثیر قرار نخواهد دارد و چه در نقش مذکر، و چه در نقش مونث به تجربه‌ی بازی بپردازید، تمام خطوط داستانی را تجربه خواهید کرد.

بازی Assassin's Creed Valhalla
ایوور مذکر
بازی Assassin's Creed Valhalla
ایوور مونث

سیستم مبارزه‌ی سری بازی‌های Assassin’s Creed همیشه شامل بخش زیادی مخفی‌کاری بوده که به نوعی تبدیل به امضای بازی‌های این سری محبوب شده است. هرجا سخنی از سیستم مخفی‌کاری به زبان می‌آید، رد پایی از بازی‌های اساسین کرید به چشم می‌خورد. در بازی Assassin’s Creed Valhalla قضیه تا حد زیادی متفاوت شده و باید بگویم که اگر انتظار یک بازی اساسینی با مراحل مخفی‌کاری زیاد دارید، این نسخه قرار نیست شما به صورت کامل راضی کند. در اساسین کرید والهالا عمده تمرکز سیستم مبارزه‌ی بازی به نبردهای رو در رو و خونین اختصاص یافته و مرحله به مرحله، بازی شما را به خون و خون‌ریزی تشویق می‌کند که این ممکن است برای آن دسته از طرفدارانی که بازی‌های Assassin’s Creed را برای سیستم مخفی‌کاری آن بازی می‌کنند، خبر خوبی نباشد. اما با وجود کم شدن مراحل مخفی‌کاری، سیستم مبارزه‌ی بازی با اضافه کردن قابلیت شخصی‌سازی اسلحه و وسایل خود، تنوع بسیار زیادی پیش روی شما خواهد گذاشت که به گفته‌ی توسعه‌دهندگان، قرار است از تکراری شدن بازی به خوبی جلوگیری کند. همچنین در کنار شخصی‌سازی‌های متنوع، درخت مهارت نیز به Assassin’s Creed Valhalla اضافه شده تا به کمک آن بتوانید گیم‌پلی خاص خودتان را در بازی پیاده کنید تا ماجراجویی جذاب‌تری با ایوور تجربه کنید.

در Assassin’s Creed Valhalla از اساسین‌ها و تمپلارها تحت عنوان Hidden Ones و Order of the Ancients یاد می‌شود

با نگاهی به تاریخ زندگی وایکینگ‌ها، به اهمیت زندگی قوم و قبیله‌ای در بین آنان پی می‌بریم. همانطور که پیش‌تر در مقاله ذکر شد، اهمیت خانه و قوم و قبیله تا حدی برای وایکینگ‌ها زیاد است که حتی حاضرند جان خود را برای دفاع از آن بدهند. این خصوصیت وایکینگ‌ها در Assassin’s Creed Valhalla به خوبی پیاده شده تا تجربه‌ی طبیعی‌تری از زندگی آنان داشته باشید. در Assassin’s Creed Valhalla، بر خلاف Red Dead Redemption 2 که تمامی کارهای گروه به عهده‌ی آرثور مورگان (Arthur Morgan) بود و دیگر اعضای گروه تا حد زیادی بی‌تاثیر بودند، شما می‌توانید با گسترش مناطق تحت سلطه‌ی خود و یافتن متحدان، آسایش بیشتری برای مردمان خود به ارمغان بیاورید که نکته‌ی بسیار امیدوارکننده‌ای در این نسخه از سری بازی‌های اساسین کرید محسوب می‌شود، چرا که تا کنون چنین میزان تعاملی در بازی‌های این سری شاهد نبودیم. در اساسین کرید والهالا دیگر خبری از پیش‌روی‌های تک‌نفره نیست و پس از سپری کردن هر مرحله، باید به قرارگاه وایکینگی خود بازگردید تا نقشه‌های جدیدی با دوستان جنگجوی خود بکشید. گسترش و پیشرفت محل سکونت مردمتان، یکی از اهداف اصلی گیم‌پلی Assassin’s Creed Valhalla است که در کنار رسیدگی به مسائل مربوط به اساسین‌ها و تمپلارها که در این بازی تحت عنوان Hidden Ones و Order of the Ancients از آنان یاد می‌شود، باید توجه خاصی به آن داشته باشید.

بازی Assassin's Creed Valhalla
شاه آلفرد کبیر یکی از شخصیت‌های منفی بازی Assassin's Creed Valhalla است

شخصیت اصلی بازی Assassin’s Creed Valhalla

تا اینجای مقاله تقریبا با پروتاگونیست بازی Assassin’s Creed Valhalla مقداری آشنایی پیدا کردیم و می‌دانیم که نام شخصیت اصلی بازی ایوور است، اما قبل از دست به شمشیر بردن و فتح انگلستان در نقش ایوور، بهتر است به خوبی با این کاراکتر جذاب آشنا شویم. هرچند یوبی‌سافت تایید کرده که در تاریخ رسمی سری بازی‌های Assassin’s Creed، از ایوور به عنوان یک وایکینگ زن یاد می‌شود، در جریان بازی می‌توانیم جنسیت کاراکترمان را به صورت دلخواه تعیین کنیم.

یوبی‌سافت تایید کرده که در تاریخ رسمی سری بازی‌های Assassin’s Creed، از ایوور به عنوان یک وایکینگ زن یاد خواهد شد

ایوور، وایکینگی از نروژ است که از او با لقب گرگ-بوسیده (Wolf-Kissed) نیز یاد می‌شود. نام ایوور که یک نام مونث به معنی شفیع است، همانطور که اشرف اسماعیل برای طرفداران شفاف‌سازی کرد، به صورت اَیوُر تلفظ می‌شود. ایوور در اواسط قرن نهم و در مکانی به نام فورنبرگ (Fornberg) متولد شد. او پس از مدتی خانواده‌ی اصلی خود را از دست داد و توسط شاه استیبیورن (Styrbjorn)، پادشاه فورنبرگ، به سرپرستی گرفته شد و در کنار پسر پادشاه، سیگرد استیبیورنسون (Sigurd Styrbjornson)، پرورش یافت. پس از گذشت سال‌های سال و تعلیم دیدن به فرهنگ وایکینگی، ایوور به همراه مردمانش به جنوب بریتانیای کبیر مهاجرت کرد تا کمبود منابع غذایی و جنگ‌های فراوان، دیگر او و مردمش را دچار مشکل نکند. اما این پایان دردسرهای آنان نبود و همانطور که مردم انگلستان از بیگانگان نروژی بیزار بودند، پادشاهان انگلستان نیز به فکر بیرون راندن مردم وایکینگ از خاک بریتانیا شدند. پس از گذشت مدتی، زمانی که سیگرد از یک سفر دور و دراز بازگشت، ایوور را به محفل Hidden Ones معرفی کرد تا او نیز با اضافه شدن به این محفل وارد تاریکی شود تا به روشنایی خدمت کند. در ادامه یک هیدن بلید به ایوور داده شد و با توجه به فرهنگ مردم وایکینگ که همیشه اسلحه‌ی خود را به صورت آشکار استفاده می‌کنند، آن را به جای پنهان کردن، بر بازوی خود نصب کرد تا هم برای دشمنان آشکار باشد و هم نمادی از اساسین بودن شود. ایوور تنها یک رهبر و جنگجوی خشن نبود و یکی از بارزترین خصوصیات این کاراکتر، عشق به مردم خود و فداکاری زیاد است. او عادت دارد برای اثبات شجاعت خود همیشه تمامی مسئولیت‌های قبیله را بر عهده بگیرد. در Assassin’s Creed Valhalla در نقش ایوور باید قرارگاه امنی برای مردم خود بسازید تا نه کمبود منابع غذایی آنان را اذیت کند، و نه حمله‌ی بومیان سرزمین انگلستان.

بازی Assassin's Creed Valhalla
در تاریخ رسمی سری بازی‌های Assassin's Creed، از ایوور به عنوان یک وایکینگ زن یاد خواهد شد

سیستم مورد نیاز بازی Assassin’s Creed Valhalla

بازی Assassin’s Creed Valhalla قرار است تقریبا برای تمامی پلتفرم‌های ممکن عرضه شود، اما اگر قصد دارید این عنوان مورد انتظار را بر روی PC اجرا کنید، بهتر است نگاهی به شش ترکیب پیشنهادی یوبی‌سافت برای سیستم مورد نیازتان داشته باشید:

حداقل سیستم مورد نیاز

 • پردازنده: Ryzen ۳ ۱۲۰۰ – ۳.۱ Ghz / i۵-۴۴۶۰ – ۳.۲ Ghz
 • رم: ۸ گیگا‌بایت
 • کارت گرافیک: AMD R۹ ۳۸۰ – ۴GB / GeForce GTX ۹۶۰ ۴GB
 • فضای مورد نیاز: ۵۰ گیگابایت
 • سیستم عامل: (Win ۱۰ (۶۴-bit
 • ورژن DirectX ۱۲ :DirectX

سیستم پیشنهادی (کیفیت ۱۰۸۰p | نرخ فریم ۳۰)

 • پردازنده: Ryzen ۵ ۱۶۰۰ – ۳.۲ Ghz / i۷-۴۷۹۰ – ۳.۶ Ghz
 • رم: ۸ گیگا‌بایت
 • کارت گرافیک: AMD RX ۵۷۰ – ۸GB / GeForce GTX ۱۰۶۰ – ۶GB
 • فضای مورد نیاز: ۵۰ گیگابایت
 • سیستم عامل: (Win ۱۰ (۶۴-bit
 • ورژن DirectX ۱۲ :DirectX

سیستم پیشنهادی (کیفیت ۱۰۸۰p | نرخ فریم ۶۰)

 • پردازنده: Ryzen ۷ ۱۷۰۰ – ۳.۰ Ghz / i۷-۶۷۰۰ – ۳.۴ Ghz
 • رم: ۸ گیگا‌بایت
 • کارت گرافیک: AMD Vega ۶۴ – ۸GB / GeForce GTX ۱۰۸۰- ۸GB
 • فضای مورد نیاز: ۵۰ گیگابایت
 • سیستم عامل: (Win ۱۰ (۶۴-bit
 • ورژن DirectX ۱۲ :DirectX

سیستم پیشنهادی (کیفیت ۲K | نرخ فریم ۳۰)

 • پردازنده: Ryzen ۷ ۲۷۰۰X – ۳.۷ Ghz / i۷ – ۷۷۰۰ – ۳.۶ Ghz
 • رم: ۱۶ گیگا‌بایت
 • کارت گرافیک: AMD Vega ۵۶ – ۸GB / GeForce GTX ۱۰۷۰ – ۸GB
 • فضای مورد نیاز: ۵۰ گیگابایت
 • سیستم عامل: (Win ۱۰ (۶۴-bit
 • ورژن DirectX ۱۲ :DirectX

سیستم پیشنهادی (کیفیت ۲K | نرخ فریم ۶۰)

 • پردازنده: Ryzen ۵ ۳۶۰۰X – ۳.۸ Ghz / i۷ – ۸۷۰۰K – ۳.۷ Ghz
 • رم: ۱۶ گیگا‌بایت
 • کارت گرافیک: AMD RX ۵۷۰۰XT – ۸GB / GeForce RTX ۲۰۸۰ S – ۸GB
 • فضای مورد نیاز: ۵۰ گیگابایت
 • سیستم عامل: (Win ۱۰ (۶۴-bit
 • ورژن DirectX ۱۲ :DirectX

سیستم پیشنهادی (کیفیت ۴K | نرخ فریم ۳۰)

 • پردازنده: Ryzen ۷ ۳۷۰۰X – ۳.۶ Ghz / i۹ – ۹۷۰۰K – ۳.۶ Ghz
 • رم: ۱۶ گیگا‌بایت
 • کارت گرافیک: AMD RX ۵۷۰۰XT – ۸GB / GeForce RTX ۲۰۸۰ – ۸GB
 • فضای مورد نیاز: ۵۰ گیگابایت
 • سیستم عامل: (Win ۱۰ (۶۴-bit
 • ورژن DirectX ۱۲ :DirectX

سیزن پس بازی Assassin’s Creed Valhalla

باشگاه‌های فعال در برخی ورزش‌های محبوب از جمله فوتبال، یک نوع بلیت برای طرفداران ویژه‌ی خود تدارک می‌بینند که با نام سیزن تیکت (Season Ticket) شناخته می‌شود. فرد می‌تواند با خرید این نوع بلیت به عنوان تماشاچی در تمامی رقابت‌های خانگی تیم محبوبش در طول یک فصل حضور داشته باشد. استودیوهای بازی‌سازی نیز به تبعیت از چنین اقدامی، طی سال‌های اخیر مفهومی تحت عنوان سیزن پس (Season Pass) معرفی کردند که کاربر با خرید آن به تمامی محتواهایی که در حال حاضر منتشر شده یا در آینده عرضه می‌شوند، دسترسی پیدا خواهد کرد. یوبی‌سافت نیز سابقه‌ی درخشانی در رونمایی و انتشار سیزن پس‌های گوناگون برای بازی‌های بزرگش دارد. چندی پیش، یوبی‌سافت با انتشار تریلری از سیزن پس Assassin’s Creed Valhalla رونمایی کرد.

خریداران سیزن پس Assassin’s Creed Valhalla، در کنار محتواهای رایگانی که برای تمامی کاربران در دسترس است، سه محتوای انحصاری هم دریافت می‌کنند: بسته‌ی الحاقی War of the Druids، بسته‌ی الحاقی The Siege of Paris و ماموریت The Legend of Beowulf که شرح هر یک از این محتواهای انحصاری به صورت زیر است:

 • War of the Druids: این بسته‌ی الحاقی کاربر را به سرزمین‌های ایرلند می‌برد. شخصیت اصلی داستان باید درباره‌ی یک فرقه به نام The Children of Danu اطلاعات کسب کسب کرده و اعضایش را یافته و به مبارزه با آنان بپردازد.
 • The Siege of Paris: این بسته‌ی الحاقی درباره‌ی حمله‌ی وایکینگ‌ها به فرانسه و تصرف پاریس است که یکی از اتفاقات شاخص در تاریخ وایکینگ‌ها به شمار می‌رود. ماموریت‌های این بسته شامل ملاقات با چهره‌های تاریخی، مبارزه با نیروهای ارتش فرانسه، نفوذ به قلعه‌ها و اتحاد با گروه‌های متفاوت می‌شود که در نتیجه منجر به فتح پاریس می‌شود.
 • The Legend of Beowulf: کاربر در جریان این ماموریت باید پیرامون موجودی بسیار خطرناک که به اهالی روستا حمله می‌کند، اطلاعات جمع‌آوری کرده و آن را پیدا کند.
بازی Assassin's Creed Valhalla
بازی Assassin's Creed Valhalla که دوازدهمین نسخه از سری بازی‌های Assassin's Creed است، در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) و ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) سال جاری منتشر خواهد شد

تاریخ عرضه‌ی بازی Assassin’s Creed Valhalla

بازی Assassin’s Creed Valhalla قرار است در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۰ آبان ۱۳۹۹) برای PC، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس، گوگل استادیا و در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۲ آبان ۱۳۹۹) برای پلی‌استیشن ۵ منتشر شود. کاربرانی که نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان این بازی را خریداری کنند، یک آپدیت رایگان برای پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس دریافت خواهند کرد. همچنین، همانطور که ذکر شد، پس از انتشار بازی نیز محتواهای بیشتری در قالب یک سیزن پس در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا