در Assassin’s Creed Valhalla امکان پیش‌برد بازی با دیپلماسی وجود دارد

این‌بار داستان تنها کشتار محض نیست

در Assassin’s Creed Valhalla امکان پیش‌برد بازی با دیپلماسی وجود دارد امیر سلیمی ۰ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
بازی Assassin's Creed Valhalla

با استناد به صحبت‌های اشرف اسماعیل، امکان گفت‌وگو و دیپلماسی به عنوان قابلیتی تازه در بازی Assassin’s Creed Valhalla وجود دارد.

چندی پیش بود که یوبی‌سافت طی رویداد دیجیتالی اینساید ایکس‌باکس، ویدیویی چندثانیه‌ای از گیم‌پلی بازی Assassin’s Creed Valhalla منتشر کرد که نتوانست انتظارات طرفداران از نمایش گیم‌پلی را برطرف کند و باعث برافروختن خشم آنان شد. در پی همین موضوع، اشرف اسماعیل قول انتشار اطلاعات بیش‌تر از گیم‌پلی بازی را داد. حال، کارگردان خلاق بازی در مصاحبه آخر خود با رسانه Kotaku، جزئیات جدیدی درباره‌ی نحوه‌ی ‌پیش‌برد مراحل بازی را ارائه کرده است؛ به گفته‌ او، کوئست‌های بازی همیشه به خشونت منجر نمی‌شوند.

Assassin’s Creed Valhalla در تلاش است تا با نوآوری‌های تازه، سری را از جهات مختلف توسعه دهد. از همین رو، ساختار بازی با چیزی که در نسخه‌های پیشین سری اساسینز کرید شاهدش بودیم، بسیار متفاوت خواهد بود. این موضوع تا حدودی زیادی به ابداعات تازه بازی در مقرات اصلی بازی بستگی دارد که هدف اصلیشان ایجاد صلح و شکل‌گیری اتحادها است. اشرف اسماعیل در این باره توضیح می‌دهد:

وقتی وارد جهان بازی می‌شوید و به دنبال آنچه می‌خواهید می‌روید، وارد سیاست‌های مختلف شده‌اید. زمانی که راهی ماجراجویی می‌شوید، گزینه هایی فراوانی در اختیار شما قرار می‌گیرد، بنابراین گاهی اوقات می توانید برای حل و پیشبرد بازی، از مذاکره و دیپلماسی استفاده کنید.

 موضوع سیاست و دیپلماسی، ظاهرا بخشی از تاریخ وایکینگ‌ها بوده است. درحالی که اکثرا وایکنیگ‌ها را به دلیل خشونت و جنگ‌های خونینشان می‌شناسند، اسماعیل می‌گوید تیم مورخان آنها نیز تمایل وایکینگ‌ها به سازگاری با فرهنگ‌های دیگر را تایید کرده‌اند.

تاریخچه‌ی جنگ وایکینگ‌ها و انگلستان در این دوره‌ی زمانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این موضوع چه معنی‌ای برای وایکینگ های نورس در انگلستان دارد و زندگی آنها در کنار انگلیسی‌ها چگونه بوده؟ رویکرد وایکینگ‌ها در این جنگ، زندگی مسالمت‌آمیز بوده است. بله، جنگ مورد بحث، بسیار خشن و خونین بوده اما آنها خود را با زندگی با خارجی‌ها تطبیق دادند و این نگرشی است که ما به آن خواهیم پرداخت. بعضی از مورخان حتی می‌گویند که همین سازگاری با دیگران، دلیل اصلی تغییر نوع زندگی و فرهنگ وایکینگ‌ها با گذشت زمان است؛ بنابراین، این موضوعی است که ما در بازی به آن خواهیم پرداخت.

با همه آنچه که گفته شد، هنوز جنگ‌ها و خونریزی‌ها بخشی اصلی از بازی Assassin’s Creed Valhalla است. از همین رو، پیش‌تر تایید شد که خنجر محبوب و قدیمی سری، هیدن بلید، در بازی حضور دارد و از طریق آن می‌توان تنها یا یک ضربه‌ی سریع حریفان را از پا در آورد. اسماعیل اضافه می‌کند:

بله، این یک بازی از سری اساسینز کرید با تم وایکنگ است. والهالا جنگ‌های فراوانی را شامل می‌شود و دشمنان بسیاری وجود دارند که مذاکره با آن‌ها امکان پذیر نیست.

در آخر، بازی Assassin’s Creed Valhalla برای انتشار در تاریخ نامشخصی از پاییز سال جاری میلادی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، رایانه‌های شخصی و پلتفرم ابری برنامه‌ریزی شده است. البته باید اشاره کنیم که نسخه رایانه‌های شخصی بازی در انحصار فروشگاه اپیک گیمز خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا