به کمک هیدن بلید با یک ضربه دشمنان خود را در Assassin’s Creed Valhalla نابود کنید

دقیقا مشابه عناوین قدیمی مجموعه!

به کمک هیدن بلید با یک ضربه دشمنان خود را در Assassin’s Creed Valhalla نابود کنید حمید توحیدلو ۰ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
هیدن بلید بازی Assassin's Creed Valhalla

بر اساس گفته‌های اخیر شرکت سرشناس یوبی‌سافت، بازیکنان در بازی Assassin’s Creed Valhalla به کمک سلاح قدیمی هیدن بلید با یک ضربه سریع می‌توانند دشمنان خود را به قتل برسانند.

پس از شایعه‌ها و گمانه‌زنی‌های متعدد، هفته‌ی گذشته بود که شرکت فرانسوی یوبی‌سافت با انتشار یک تیزر جذاب، رسما از نسخه‌ی بعدی مجموعه‌ی پرطرفدار اساسینز کرید به نام Assassin’s Creed Valhalla پرده برداشت. عنوانی که این بار در دوران وایکینگ‌ها جریان دارد و تقابل ساکسون‌ها و وایکینگ‌ها را به تصویر خواهد کشید. اگر این تیزر نفس‌گیر را تماشا کرده باشید، حتما اطلاع دارید که شخصیت اصلی بازی به نام ایور در نبرد تن به تن به کمک سلاح قدیمی اساسین‌ها یعنی هیدن بلید (Hidden Blade) یا همان خنجر پنهان، یکی از بزرگ‌ترین دشمنان خود را نابود می‌کند.

در همین راستا، حدس و گمان‌های زیادی در خصوص این سلاح قدیمی و امکان استفاده آن در طول گیم‌پلی بازی به گوش می‌رسد که با قوت گرفتن این‌ها، سرانجام آقای اشرف اسماعیل (Ashraf Ismail)، کارگردان بازی، به این موضوع واکنش نشان داد و طی گفت‌وگوی اخیر خود با وب‌سایت معروف کوتاکو (Kutaku)، رسما به بازگشت سلاح هیدن بلید در بازی Assassin’s Creed Valhalla اشاره کرد. به گفته‌ی او، تیم توسعه‌دهنده بازی با بررسی نقاط قوت و مثبت عناوین پیشین مجموعه، از یک سری ویژگی‌های کلیدی این عناوین در ساخت بازی مورد انتظار اساسینز کرید والهالا استفاده کرده که سلاح هیدن بلید یکی از این قابلیت‌ها به شمار می‌رود.

به بیان دقیق‌تر، دقیقا مشابه عناوین قدیمی سری اساسینز کرید، بازیکنان در بازی Assassin’s Creed Valhalla به کمک هیدن بلید به راحتی می‌توانند دشمنان خود را به آرامی و با یک ضربه از بین ببرند. این قابلیت نه تنها کشتار سریع را برای شما فراهم می‌کند، بلکه به نوعی به اهمیت مخفی کاری در بازی نیز اشاره کرده و آن‌طور که به نظر می‌رسد، ظاهرا در برخی از مراحل باید به طور مخفیانه دشمنان خود را در لابه‌لای شلوغی‌ها به قتل برسانید!

آقای اشرف اسماعیل در این‌باره توضیح می‌دهد:

ما قصد داشتیم تا نگاهی به بازی‌های قدیمی داشته باشیم، تمام نقاط قوت و مثبت آن‌‌ها را با دقت بررسی کنیم و سپس متوجه شویم که چه مواردی در خصوص بهبود فرمول به‌روزتر آن‌ها وجود دارد. در واقع، [در آثار قدیمی فرنچایز] یک هویت منحصر به فردی وجود داشت که ما قصد داشتیم آن‌ها را به کمک بازی Valhalla به این مجموعه بازگردانیم.

در ادامه این صحبت‌ها، کارگردان بازی اعلام کرد که وجه تشابه اساسینز کرید والهالا با نسخه‌های قبلی این مجموعه صرفا به سلاح هیدن بلید محدود نشده و ارتباطات زیادی بین این عنوان جدید و عناوین قدیمی مجموعه به چشم خواهد خورد. برای مثال، مخفی شدن یک وایکینگ‌ در میان مردم سایر قوم‌ها ایده‌ی بسیار جالبی است که نقش مخفی کاری در بازی را مشابه آثار پیشین سری افزایش می‌دهد.

لازم به ذکر است که بازی Assassin’s Creed Valhalla در تاریخ نامشخصی از پاییز سال جاری میلادی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، گوگل استادیا و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. البته، چند روز پیش شعبه‌ی آلمان فروشگاه آمازون سهوا تاریخ عرضه‌ی دقیق بازی را فاش کرد که بر اساس آن، این عنوان احتمالا در روز ۲۷ آبان ماه امسال (۱۶ نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی) روانه بازار می‌شود. هرچند این موضوع هنوز از سوی منابع رسمی تایید نشده است. بد نیست اشاره کنم که این عنوان از قابلیت اسمارت دلیوری (Smart Delivery) کنسول ایکس‌باکس سری ایکس پشتیبانی می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا