انیمه حمله به تایتان: قدرت تایتان زرهی چیست؟

انیمه حمله به تایتان: قدرت تایتان زرهی چیست؟

سپر مارلی و نجات دنده جهان!

انیمه حمله به تایتان: قدرت تایتان زرهی چیست؟ آیدا امشاسفند ۰ ۲۰ آبان ۱۴۰۲ انیمه

تایتان زرهی یکی از دو تایتانی بود که در سقوط دیوار ماریا نقش داشت، قدرت‌ها و توانایی‌های این تایتان قدرتمند چیست؟

تایتان زرهی با کنترل راینر براون (Reiner Braun) بالقوه بادوام‌ترین عضو نه تایتان است و به دلیل رقابت با تایتان حمله ارن ییگر نقش مهمی در داستان انیمه حمله به تایتان دارد. تایتان زرهی که به ترتیب در فصل دوم و قسمت دوم مانگا و انیمه معرفی شد، تا حدی مسئول سقوط دیوار ماریا بود – رویدادی که به عنوان یک کاتالیزور برای رویدادهای خط داستانی اصلی این مجموعه عمل کرد. بعداً در داستان، مشارکت و نقش این تایتان در درگیری‌های بزرگ در سراسر سری حمله به تایتان، به‌ویژه پس از گذشت زمان، آشکارتر شد.

پررنگ شدن نقش او در درجه اول به این دلیل بود که راینر به عنوان قهرمان از طرف مارلی انتخاب شد، زیرا او با عواقب ماموریت شکست خورده خود برای بازیابی تایتان بنیانگذار از پارادایس رو در رو شد. زمانی که جنگ برای پارادایس به نقطه ای بدون بازگشت نزدیک می‌شد، راینر تلاش کرد تا از راه اندازی رامبلینگ توسط ارن جلوگیری کند، اما تلاش‌های او بی‌فایده بود. در نهایت، تایتان زرهی راینر در تلاش ترکیبی دسته دید‌ه‌بانی و جنگجویان برای سرنگونی تایتان بنیانگذار ارن و پایان دادن به راهپیمایی تایتان‌های دیوار نقش اساسی داشت و جهان را از خرابی بیشتر در این فرآیند نجات داد. با توجه به نقش محوری تایتان زرهی در این فرنچایز، در این مقاله نگاهی دقیق‌تر به این تایتان خواهیم داشت، با رسانه سرگرمی همراه باشید:

طراحی و تأثیرات

ظاهر تایتان زرهی مانند دیگر تایتان‌های این سری، شباهت زیادی به دارنده آن راینر براون داشت، که به ویژه در موهای بلوند کوتاه آن مشهود است. به گفته هاجیمه ایسایاما نویسنده سری، هیکل تایتان زرهی به طور مشخص از کشتی گیر حرفه‌ای آمریکایی براک لزنر الهام گرفته شده است. این تأثیر در قاب هیکل تایتان، شانه‌های پهن و بالاتنه‌ی کشیده به راحتی قابل لمس است.

تایتان زرهی، مطابق با نامش، تقریباً به طور کامل از صفحات زره سخت شده پوشیده شده است، که طراحی آن در پیشرفت داستان متفاوت است. در ابتدا، پوشش او تا حدودی یادآور یک زره جنگی اصلاح شده بود که فیزیک قدرتمند تایتان را برجسته می‌کرد، دارای پوستی اندک یا بدون پوست بود و ماهیچه‌های آن تقریباً کاملاً نمایان بود. تغییرات بعدی زیبایی شناختی کمتری به خود گرفتند، تا جایی که پوشش او بسیار طبیعی‌تر به نظر می‌رسید.

تجسم‌های قبلی تایتان زرهی تفاوت‌های قابل‌توجهی را در الگوی آبکاری‌شان نشان می‌داد – از تایتانی که شبیه The Thing از سری چهار شگفت‌انگیز مارول بود تا زره‌های جنگی واقعی قرون وسطایی. در مورد راینر، تیتان او چهره‌ای داشت که با پوششی سخت پوشیده شده بود، با یک محافظ دهان برجسته که دندان‌های راینر را پنهان می‌کرد.

در مواقعی که دهانش را باز می‌کرد، تیتان زرهی مستعد بازدم حجم زیادی بخار به شیوه‌ای تهدید آمیز بود. این را می‌توان به ناتوانی آن در انتشار بخار از سراسر بدن خود مانند سایر تایتان‌ها به دلیل زره آن نسبت داد. تایتان زرهی راینر همچنین بخش بزرگی از قسمت بالایی بدن خود را پوشانده بود، به استثنای تنها بخش‌های کوچکی از شکم، سینه، پاها و ساعد. یک استثنا در این مورد در حمله به لیبریو مشاهده شد، زمانی که راینر با یک نسخه ناقص از زره خود تغییر شکل داد، که نتیجه کاهش اراده او برای زندگی بود.

محکم‌تر از استیل

خود زره کاملاً در برابر تیغه های فولادی فوق سخت دستگاه ODM که توسط الدیایی‌های پارادایس استفاده می‌شود غیر قابل نفوذ است. علاوه بر این، حتی می‌تواند در برابر گلوله و شلیک توپ مقاومت کند. با این حال، زره را می‌توان با تسلیحات قدرتمندی مانند توپخانه ضد تایتان که توسط نیروهای متفقین شرق میانه استفاده می‌شود سوراخ کرد، همانطور که در طول جنگ مارلی در شرق میانه که در طول زمان پرش رخ داد، نشان داده شد. در فورت اسلاوا، تایتان زرهی راینر آسیب قابل توجهی را متحمل شد، زمانی که مجبور شد برای محافظت از تایتان جانور زیک، رودررو با این پوسته‌ها روبرو شود.

در برنامه‌های تهاجمی، می‌توان از زره برای وارد کردن ضربات ویرانگر استفاده کرد که بدن کاربر را سالم نگه می‌دارد، همانطور که راینر در ابتدای سریال دیوار ماریا را شکست. علاوه بر این، تایتان زرهی راینر همچنین می‌توانست از سخت شدن متبلور استفاده شده توسط سایر تایتان شیفترها برای ایجاد پنجه‌هایی بر روی دست‌ها و پاهای خود استفاده کند که به او اجازه می‌داد تا از دیواره‌های ناحیه شیگانشینا بالا برود. مانند بسیاری از تایتان‌های دیگر، به کاربر این امکان را می‌دهد تا در صورت داشتن اراده برای زنده ماندن، اندام‌های آسیب‌دیده را احیا کند و هر زره شکسته‌ای که در دگرگونی‌های قبلی حفظ شده، در یک تغییر متوالی جوان‌سازی می‌شود.

نکات منفی زره تایتان

در واقع، زره تایتان زرهی نیز با وجود دوام باورنکردنی، یکی از بزرگترین نقاط ضعف آن است. از آنجایی که سخت شدن باعث کاهش تحرک و انعطاف‌پذیری می‌شود و در عین حال وزن اضافی را به بدنه تایتان اضافه می‌کند، تایتان زرهی در مقایسه با بقیه نه تایتان، نسبتا کند می‌دوید. راینر می‌تواند سخت شدن را به میل خود در قسمت‌های خاصی از بدن خود خنثی کند تا بر ضعف اصلی تایتان غلبه کند. با انجام این کار در نقاط خاص – معمولاً پشت زانوها – می‌تواند تا حدودی به سرعت حرکت تایتان کمک کند.

فراتر از این، تایتان زرهی در صورت تمایل صاحب تایتان بنیانگذار در آن زمان، مستعد این است که تمام زره خود را از دست بدهد- این همان اتفاقی بود که ارن در رامبلینگ باعث آن شد. این اتفاق باعث می‌شود که در برابر حملات بسیار آسیب‌پذیر شود اما اگر کاربر از فرم تایتانی خود خارج شده و دوباره تغییر شکل دهد، تمام پوشش خود را به دست خواهد آورد. تایتان زرهی در طول عمر خود، به دلیل استقامت و دوام، اغلب به عنوان «سپر مارلی» نامیده می‌شد. به نوعی، این عنوان به خوبی با شخصیت خود راینر گره خورد، زیرا تمایل او به تحمل بارهای غیرانسانی برای محافظت از اطرافیانش، زیربنای فداکاری راینر را منعکس می‌کرد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا