فالکو در انیمه حمله به تایتان چگونه می تواند پرواز کند؟
1%
  • 0/10

فالکو در انیمه حمله به تایتان چگونه می تواند پرواز کند؟

وارث پرنده تایتان آرواره!

فالکو در انیمه حمله به تایتان چگونه می تواند پرواز کند؟ ۲ ۱۰ آبان ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

برخلاف وارثان قبلی، تایتان آرواره فالکو در انیمه حمله به تایتان، دارای پوشش منحصر به فردی از پر و بال بوده که به او اجازه پرواز می‌دهد.

اگرچه پیش‌نمایش انیمه حمله به تایتان ممکن است آن را به روشن‌ترین روش بیان نکرده باشد، این واقعیت که تایتان آرواره فالکو دارای توانایی پرواز است ممکن است مسئله بزرگی نباشد. نام فالکو به خودی خود می‌تواند به کلمه لاتین «شاهین» برگردد، که اشاره‌ای به توانایی تایتان او دارد. همانطور که گفته شد، روشی که او واقعاً این توانایی را به دست آورد بسیار پیچیده‌تر است و پیامدهای سنگینی بر روندی داشت که از طریق آن افراد می‌توانند قدرت هر یک از نه تایتان را به دست آورند.

برخلاف وارث‌های قبلی، مارسل گالیارد، یمیر و پورکو گالیارد، تایتان فالکو دارای فرمی است که از بسیاری جهات بسیار شبیه به پرنده است، به خصوص ماسک و صورتش که شبیه منقار یک پرنده شکاری است. در مانگای Attack on Titan، این مسئله به شرایط منحصر به فردی نسبت داده می‌شود که تحت آن فالکو به تایتان شد. علاوه بر این، این ناهنجاری در طراحی تایتان آرواره ابزار مناسبی را برای برخی از بازیگران اصلی برای شرکت در نبرد نهایی فراهم کرد، به همین دلیل است که گاهی اوقات ممکن است نادیده گرفته شود.

توانایی‌های تایتان آرواره 

نسخه‌های قبلی تایتان آرواره در مقایسه با نه تایتان‌ دیگر که معمولاً از ۱۲ متر ارتفاع داشتند، نسبتاً کوچک بودند. می‌توان جثه کوچک تایتان آرواره در ابعاد پنج متری را با تایتان ارابه که کوچکترین آنها در ارتفاع چهار متری بود، مقایسه کرد. خوشبختانه، این کمبود در اندازه که معمولاً مزیت اصلی جنگی یک تایتان شیفتر بوده از جنبه‌های دیگر آن جبران شده است.

تایتان آرواره بدون شک سریع‌ترین و چابک‌ترین در بین نه تایتان است که می‌تواند به سرعت از مسافت‌های طولانی در چند لحظه عبور کند، بین ساختمان‌ها بپرد و حملاتی را با شتاب زیادی پشت سرش انجام دهد. به این ترتیب، برای حملات دقیق به اهداف تعیین‌شده برای از بین بردن آنها ایده‌آل است، زیرا می‌تواند با توانایی‌های فیزیکی آکروباتیک خود به حملات دشمن جای خالی بدهد. این تحرک به‌ویژه در زمین‌های ناهموار و مناطق شهری با سازه‌های ساخته شده زیاد، یا مناطقی مانند جنگل‌های تایتان، جایی که تایتان به راحتی می‌تواند بین شاخه‌های درختان تاب بخورد، سودمند است.

مهمتر از همه، بزرگترین قدرت تایتان آرواره،‌ قدرت گاز گرفتن و خرد کردن با آرواره خود است که در چنگال‌ها و دندان‌هایش نمود پیدا کرده است. نحوه نشان دادن این توانایی‌ها همیشه ثابت نبوده،‌ برای مثال تایتان یمیر فقط دندان‌های سفت داشت در حالی که فالکو، مارسل و پورکو همگی ماسک‌ها و پنجه‌های زرهی داشتند که به دلیل سختی کافی برای مقاومت در برابر گلوله ها به محافظت در برابر حملات دشمن کمک می‌کرد. قدرت خرد کردن آرواره‌ها و چنگال‌های این تایتان هم جایی برای شوخی نمی‌گذارد، چون به راحتی توانست پوسته کریستالی سخت شده تایتان چکش جنگ را گاز بگیرد و از بین ببرد، کاری که حتی تایتان حمله قادر به انجام آن نبود.

انتقال قدرت‌های تایتان

در حالی که دلیل آن به طور رسمی تایید نشده است، چندین تایتان شیفتر در این سری توانستند توانایی‌هایی را نشان دهند که با قدرت خاص تایتان آنها مرتبط نبود. به عنوان مثال، توانایی ارن در استفاده از قابلیت سخت کردن بدنش تنها زمانی آشکار شد که او سرم «زره» را در تالار رایس هنگام آرک Uprising مصرف کرد. از این رو، کاملاً مسلم است که این توانایی ذاتی اتک تایتان نبوده است، که سوالاتی را در مورد آنچه که سرم واقعاً حاوی آن است، ایجاد می‌کند.

از یک منظر، به راحتی می‌توان فرض کرد که سرم حاوی مایع نخاعی نگهدارنده ویژگی‌های تایتان زرهی یا چکش جنگ است چون در بین نه تایتان، فقط به نظر می‌رسد این دو تایتان توانایی سخت شدن ذاتی را دارند. این بدان معناست که مصرف مایع نخاعی می‌تواند توانایی‌های یک تایتان را تغییر دهد. در واقع، این نظریه تا حدودی توسط تایتان عظیم و البته ضعیف راد ریس تایید شد. او پس از مصرف نادرست سرم، «قوی‌ترین تایتان» را در تالار رایس ایجاد کرد و به طور مشابه، تایتان مونث آنی لئونهارت و تایتان جانور زیک یگر هم دارای توانایی‌های سخت‌کننده‌ای شبیه به تایتان چکش جنگ بودند، که نشان می‌دهد آنها ممکن است برای به دست آوردن این توانایی‌ها، نوع دیگری از سرم «زره» مصرف کرده باشند. در نهایت، تایتان جانور زیک توانایی ایجاد تایتان‌های خالص را داشت که به دلیل داشتن مایع نخاعی‌اش که از تبار سلطنتی او سرچشمه می‌گرفت و باعث اطاعت تایتان‌ها از او می‌شد.

پرواز به آسمان

آخرین واقعیت در مورد فالکو در انیمه حمله به تایتان بسیار مهم بود، جایی که او پس از خوردن تصادفی مایع نخاعی زیک از طریق شراب آلوده مارلیان به یک تایتان خالص تبدیل شد. با شنیدن فریاد زیک در شیگانشینا – در حالی که دسته دیدبانی و سپاه نقشه برداری در حال مبارزه برای جلوگیری از دستیابی ارن و زیک به قدرت تایتان موسس بودند – فالکو به یک تایتان خالص تبدیل شد. پورکو که به شدت آسیب دیده بود به فالکو اجازه داد تا او را خورده و تایتان آرواره را به ارث ببرد.

در انتهای خط داستانی مانگا، زمانی که نبرد بین دسته دیدبانی، جنگجویان و تایتان بنیان‌گذار ارن در حال شدت گرفتن بود، اشاره شد که فالکو خاطره‌ای از وارث قبلی هیولا تایتان دیده که قادر به پرواز بوده است. از آنجایی که طراحی تایتان زیک ارجاعات زیادی به بدن پستانداران داشت، تصور اینکه دارندگان دیگر ممکن است تایتان‌هایی را به دست آورده باشند که توانایی‌هایشان با حیوانات مختلف همخوانی داشته باشد، حدس اشتباهی نیست. تایتان آرواره فالکو همچنین دارای یک پوشش متمایز از پرها بر خلاف هر نسخه دیگری از تایتان آرواره بوده که این نظریه را تقویت می‌کند، زیرا چنین ویژگی‌هایی معمولاً با تایتان جانور مرتبط است.

در این زمینه، فالکو یک موقعیت منحصر به فرد داشته که در آن توانست توانایی‌های یک تایتان جانور خاص را به دست آورد تا تایتان آٰواره خود را تقویت کند، دقیقاً مانند روشی که ارن، آنی و زیک به توانایی‌های سخت شدن دست یافتند. این مسئله همچنین باعث ایجاد حدس و گمان‌هایی در مورد اینکه آیا خون سلطنتی زیک انتقال توانایی‌های ویژه تایتان را تقویت می‌کند یا نه، می‌شود. زیرا چنین وضعیتی تا قبل از اولین دگرگونی بال‌دار فالکو عملاً شنیده نشده بود. علاوه بر این، این واقعیت که تایتان او در ابتدا بدون بال به تصویر کشیده شده بود هم مشکوک است، زیرا چنین توانایی‌هایی معمولاً در وهله اول خود را نشان می‌دهند. صرف نظر از اینکه حقیقت چه می‌تواند باشد، طرح داستان در اینجا به خوبی به نبرد نهایی Attack on Titan کمک کرد و به اعضای مهم اصلی اجازه داد تا نقش خود را در از بین بردن ارن ایفا کنند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments