1%
  • 0/10

نقدهای فیلم Aquaman 2 منتشر شدند؛ پایانی ضعیف بر یک فرنچایز ضعیف

اکران سراسری آغاز شده است

نقدهای فیلم Aquaman 2 منتشر شدند؛ پایانی ضعیف بر یک فرنچایز ضعیف ۰ ۰۲ دی ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
نقدهای فیلم Aquaman 2

همزمان با آغاز اکران سراسری در ایالات متحده آمریکا، رسانه‌ها اجازه یافته‌اند نقدهای فیلم Aquaman 2 را روی خروجی خود قرار دهند.

وارنر از روز گذشته فیلم Aquaman and the Lost Kingdom را به سینماهای سراسر ایالات متحده آمریکا آورده تا فرنچایز DC Extended Universe رسماً به اتمام برسد؛ فرنچایزی که جای خود را به DC Universe خواهد داد. داستان درباره آکوامن بوده که سعی دارد با کمک برادر خود بلک مانتا را متوقف کند. این شخصیت شرور بواسطه دستیابی به یک نیزه جادویی قدرتمندتر از همیشه شده است.

همزمان با آغاز اکران سراسری، رسانه‌ها اجازه یافته‌اند نقدهای فیلم Aquaman 2 را منتشر کنند. با توجه به بازخوردهای کارشناسان، می‌توان گفت قسمت دوم در مقایسه با قسمت اول که سال ۲۰۱۸ میلادی به سینماها آمده بود، دچار افت کیفیت شده است. در ادامه می‌توانید بخش‌هایی از برخی نقدها را مطالعه کنید.

رسانه Collider:

به آن بدی‌ای که انتظار می‌رفت نیست اما نشان می‌دهد DCEU با گذشت یک دهه هنوز درس‌هایی که باید یاد می‌گرفته را یاد نگرفته است.

رسانه Deadline:

این فیلم در نمایش شخصیت‌ها متزلزل عمل کرده، جلوه‌های ویژه‌ای پایینتر از حد متوسط دارد و داستانسرایی‌اش هدف خاصی را دنبال نمی‌کند. اگرچه این فیلم لحظه‌های جالبی را در خود جای داده، در نهایت قادر نیست جایگاهش را در اقیانوس ژانر ابرقهرمانی بیابد.

رسانه IGN:

وقتی فیلم Aquaman and the Lost Kingdom روی آکوامن تمرکز داشته و به سمت طنز احمقانه و مفاهیم مرتبط با خانواده سوق پیدا می‌کند، سرگرم کننده است. این بخش‌های لذت بخش میان جلوه‌های ویژه زشت و پرده اولی که انگار به فیلم دیگری تعلق دارد، مانند ساندویچ له شده است.

رسانه Screen Rant:

مشکل این است که فیلم می‌خواهد خیلی چیزها باشد: می‌خواهد یک اکشن ماجراجویی باشد که شخصیت‌هایش را به لوکیشن‌هایش هیجان انگیز می‌برد؛ می‌خواهد داستانی دلگرم کننده با محوریت خانواده باشد؛ می‌خواهد گزارشی دقیق درباره افزایش گرمایش جهانی باشد؛ همچنین می‌خواهد داستانی هشداردهنده درباره انتقام باشد که چطور یک انسان را از پا در می‌آورد.

فیلم Aquaman 2 نمره ۴۴ را در وب سایت Metacritic بدست آورده، در حالی که نمره قسمت اول ۵۵ بود؛ تفاوتی که خبر از کاهش کیفیتی غیرقابل انکار می‌دهد. در ضمن، فعلاً مشخص نیست عملکرد تجاری آن در باکس آفیس جهانی چطور خواهد بود. از همین رو، نمی‌توان پیش بینی کرد کیفیت بلوری چه زمانی در دسترس قرار می‌گیرد.

 
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments