اپل با ادغام هوش مصنوعی در آیفون ۱۶ به جنگ سامسونگ می‌رود

اپل سامسونگ آیفون ۱۶

اپل برنامه دارد در سال ۲۰۲۴، قابلیت‌های هوش مصنوعی مختلفی را به سری آیفون ۱۶ اضافه کند تا بتواند با سامسونگ و گلکسی اس ۲۴ به رقابت بپردازد.

همانطور که می‌دانید، سری گلکسی اس ۲۴ در حالی قرار است حدودا دو ماه دیگر رسما رونمایی و راهی بازار شوند که سامسونگ تصمیم گرفته آن‌ها را به قابلیت‌های زیادی مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز کند. در واقع حالا سری گلکسی اس ۲۴ فقط گوشی‌های پرچم‌دار معمولی نیستند بلکه بستری هستند که کاربرانشان می‌توانند از آن برای بهره‌مندی از انواع و اقسام قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی آن هم به صورت محلی (و آنلاین) استفاده کنند.

اپل چنین اقدام مشابهی را در سری آیفون ۱۵ انجام نداد ولی با توجه به اینکه خبرهای مربوط به سری اس ۲۴ و قابلیت‌های جذاب‌شان حسابی کاربران را به وجد آورده، گفته می‌شود شرکت آمریکایی می‌خواهد در سال ۲۰۲۴ سری آیفون ۱۶ را هم مثل پرچم‌داران رقیب دیرینه‌اش به قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز کند.

طبق گفته‌ی وب‌سایت Android Authority، برنامه‌ی اپل برای انجام این کار این است که دستیار صوتی‌اش یعنی سیری را به صورت کامل متحول و با استفاده از مدل زبانی وسیع خود، آن را مجهزتر کند. گفته می‌شود اپل کار خود را در این زمینه آغاز کرده و انتظار می‌رود آیفون ۱۶ اولین محصولی باشد که قرار است از این دستیار صوتی هوشمند بهره‌مند شود. البته گفته می‌شود این قابلیت در حالت اولیه‌ی خود، در دستگاهی که اپل در رویداد توسعه‌دهندگان خود (WWDC) رونمایی می‌کند دیده خواهد شد.

اگر این ادعا درست باشد، در رویداد WWDC 2024 پیش رو باید شاهد یک سیری فوق هوشمند و جذاب باشیم اما متأسفانه دقیقا نمی‌دانیم اپل چگونه می‌خواهد در آیفون ۱۶ این دستیار صوتی را برای نبرد در مقابل سامسونگ و پرچم‌داران جذابش مجهز کند. اگر برنامه‌های اپل دستخوش تغییرات زیادی نشود، باید تا ماه ژوئن منتظر بمانیم تا ببینیم در رویداد WWDC چه پیش می‌آید.

آنچه که مسلما باید اتفاق بیفتد این است که اپل برای رقابت با سامسونگ و سری گلکسی اس ۲۴ نمی‌تواند به سری آیفون ۱۵ امیدوار باشد و حتما باید روی سری آیفون ۱۶ سرمایه‌گذاری کند. سامسونگ خوب می‌دانست سری اس ۲۴ در حالت عادی نمی‌تواند دلیل خوبی برای کاربران باشد تا خط قرمزی روی نمایندگان جدید اپل بکشند، در نتیجه سعی کرد با هوش مصنوعی، در آن‌ها رغبت ایجاد کند که به نظر می‌رسد تا حدودی هم موفق شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا