1%
  • 0/10

اپل قصد داشت یک اپل واچ مخصوص اندروید تولید کند

اپل در دقایق پایانی منصرف شد

اپل قصد داشت یک اپل واچ مخصوص اندروید تولید کند ۰ ۱۰ آبان ۱۴۰۲ علم و فناوری کپی لینک
اپل واچ اندروید

 اینطور که پیداست، ظاهرا اپل قصد داشت در ابتدا یک اپل واچ مخصوص سیستم‌عامل اندروید تولید کند اما در دقایق آخر نظر خود را تغییر داد.

اگرچه اپل بیشتر در بازار آمریکا توانسته حضور فعالی داشته باشد اما اپل در سراسر جهان حضور قدرتمندی دارد. همین موضوع سبب شده تا اپل در یک دوره تصمیم بگیرد اپل واچ و اپلیکیشن مخصوص آن را برای اندروید طراحی کند اما در لحظات آخر از این تصمیم منصرف شد.

به گفته‌ی مارک گورمن از وب‌سایت بلومبرگ، یکی از دلایلی که اپل تصمیم گرفته فرایند ساخت اپل واچ مخصوص سیستم‌عامل رقیب را متوقف کند این است که این ساعت‌های هوشمند از عوامل اصلی فروش بالای آیفون‌ها هستند و بسیاری از افراد به خاطر اپل واچ، به سراغ آیفون‌ها می‌روند.

اپل این پروژه را با نام فِنِل آغاز کرد و هدف اصلی آن هم این بود که میلیاردها کاربر اندروید را مجاب به خرید اپل واچ کند. در واقع این برنامه‌ای بود که قرار بود نام این شرکت را حتی در بازار محصولات اندرویدی هم سر زبان‌ها بیاندازد اما در نهایت می‌بینیم که چنین اتفاقی رخ نداده است. 

اپل در حالی این پروژه را کنسل کرده که در حال نهایی‌سازی آن بود. اینطور که گفته می‌شود، اگر اپل صنعت ساعت‌های هوشمند خود را اینگونه به اندروید واگذار می‌کرد، در واقع با دست‌های خودش ارزش آن‌ها را برای کاربران آیفون پایین می‌آورد. بنابراین آن دسته از افرادی که ذره‌ای امیدوار به عرضه‌ی اپل واچ مخصوص اندروید بودند، فعلا باید در ناامیدی به سر ببرند چون بعید است اپل حالا حالاها به این نقشه فکر کند.

البته در حال حاضر ساعت‌های هوشمند زیادی مجهز به Wear OS 4 در دنیای اندرویدی هستند که ارزش آن‌ها بالاتر از اپل واچ نباشد، پایین‌تر هم نیست. از جمله این محصولات هم می‌توان به سری گلکسی واچ ۶ اشاره کرد که ساعت‌های کم‌نظیری در دنیای اندروید به حساب می‌آیند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments