1%
  • 0/10

آیفون‌های سرقتی پس از روشن شدن قفل و ردیابی می‌شوند

هشدار اپل به سارقان در پی اعتراضات اخیر در آمریکا

آیفون‌های سرقتی پس از روشن شدن قفل و ردیابی می‌شوند ۰ ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ موبایل کپی لینک
آیفون‌های سرقتی

اپل در پی سرقت تعدادی از گوشی‌های آیفون پس از هجوم غارتگران به فروشگاه‌هایش، هشدار داده که آیفون‌های سرقتی قفل و ردیابی می‌شوند.

در پی اعتراضات اخیر در آمریکا، تعدادی از مردم به فروشگاه‌های اپل حمله کرده و اقدام به سرقت گوشی‌ کرده‌اند. اما این گوشی‌ها پس از روشن شدن به سارق هشدار می‌دهند که گوشی قفل و در حال ردیابی است.

تیم کوک، مدیرعامل اپل با تشدید اعتراضات در آمریکا پیامی با این مضمون به کارمندانش ارسال کرده است:

دردی عمیق در روح ملت ما و در قلب میلیون‌ها نفر وجود دارد. باید در کنار یکدیگر بایستیم و اعتراض‌مان از فاجعه‌ی قتل جورج فلوید و نژاد پرستی را فریاد بزنیم.

کوک در ادامه اظهار داشته است:

در شرکت اپل ماموریت ما همیشه خلق فناوری‌هایی است که به مردم این امکان را می‌دهد تا جهان را به سمت بهتری تغییر دهند. ما همیشه از تنوع محصولات‌مان نیرو گرفته‌ایم و از همه‌ی مشتریان در فروشگاه‌های‌مان در سراسر جهان استقبال می‌کنیم.

این جملات در حالی از سوی مدیرعامل اپل بیان شده‌اند که این غول فناوری تصمیم گرفته اکثر فروشگاه‌هایش در ایالات متحده را برای امنیت کارمندان و مشتریانش ببندد؛ فروشگاه‌هایی که بعد از تعطیلی طولانی مدت در پی شیوع ویروس کرونا، تازه بازگشایی شده بودند.

اپل با توجه به اینکه محصولات گران‌قیمتی دارد، به طور غیرمنتظره‌ای به هدف مورد علاقه‌ی غارتگران تبدیل شده و فروشگاه‌های اپل در واشنگتن دی‌سی، لس آنجلس، سان فرانسیسکو، نیویورک و فیلادلفیا مورد حمله معترضان قرار گرفته است.

اما آیفون‌های اپل از سیستمی برخوردارند که به سرعت قابل شناسایی و ردیابی هستند. این گوشی‌ها نوعی نرم افزار مجاورت را اجرا می‌کنند که در صورت خارج شدن غیرقانونی از یک فروشگاه، دستگاه را غیرفعال می‌کند و به سارق پیامی با این مضمون که «این دستگاه غیرفعال شده و در حال ردیابی است» ارسال، و به مقامات محلی هشدار داده می‌شود.

البته بعید به نظر می‌رسد که این افراد آیفون‌های سرقتی را به فروشگاه‌های اپل بازگردانند؛ بیشتر احتمال می‌رود که این دستگاه‌ها را یا نابود کنند یا قطعات آنها را در بازار به‌فروش برسانند.

سرقت گوشی‌های رده بالا به‌خصوص آیفون‌های اپل همیشه در صدر سرقت‌ها قرار داشته و اپل همیشه در تلاش بوده تا درصورت دزدیده شدن این محصولات آنها را غیرفعال کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments