برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

ایرپاد اپل امسال ۱۰۰ میلیون دستگاه فروش می‌رود

اپل امسال هم جایگاه شماره یک را در بازار هدفون‌های بی‌سیم از آن خود می‌کند

ایرپاد اپل امسال ۱۰۰ میلیون دستگاه فروش می‌رود ۰ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
ایرپاد اپل

ایرپاد اپل از زمان عرضه به بازار توانسته محبوبیت زیادی کسب کند و حالا پیش‌بینی می‌شود امسال میزان فروش این دستگاه به ۱۰۰ میلیون برسد.

بر اساس گزارش کانترپوینت، اپل انتظار دارد بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه ایرپاد در سال 2020 بفروشد. این موضوع باعث می‌شود موقعیت اپل در بازار هدفون‌های بی‌سیم که بیش از ۵۰ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد، تثبیت شود.

طبق تحقیقات کانترپوینت، بازار هدفون‌های ‌بی‌سیم در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۹ بیش از ۵۰ درصد رشد کرد و میانگین فروش را به بالای ۵۰ میلیون واحد در هر سهم رساند. سهم بازار اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ حدود ۴۴ درصد رشد کرد و همچنان جایگاه شماره یک را در اختیار گرفت، بعد از اپل شیائومی در رتبه دوم جدول قرار گرفت و سامسونگ سوم شد.

البته اپل در بازار هدفون‌های بیشتر از ۱۰۰ دلار بیش از ۷۰ درصد سهم دارد. اما باید به این نکته توجه کرد که در بازار زیر ۱۰۰ دلار رقابت شدید است و هیچ رهبر مشخصی از نظر سهم بازار وجود ندارد.

موسسه تحقیقاتی کانترپوینت پیش‌بینی کرده که اپل در سال ۲۰۲۰ با رقابت زیادی روبه‌رو نخواهد بود و بیشتر رقابت‌ها برای مقام دوم بین سامسونگ و سایر برندها خواهد بود.

تحلیلگر ارشد کانترپونت می‌گوید: ما انتظار داریم اپل در سال‌جاری میلادی بیش از ۱۰۰ میلیون ایرپاد به فروش برساند، تا رهبری راحت خود را در بازار حفظ کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که از ایرپاد اپل در سال ۲۰۱۹ تقریبا ۶۰ میلیون دستگاه فروخته است. ایرپاد پرو اوایل پاییز امسال معرفی شد و ظاهرا تأثیر بزرگی در فروش نداشته است. با این حال پیش بینی می‌شود که نسل دوم AirPods و AirPods Pro به اپل کمک کنند تا ۱۰۰ میلیون دستگاه به فروش برساند. البته این امر به شدت بستگی دارد که آیا اپل می‌تواند ایرپادهای کافی در سال ۲۰۲۰ تولید کند تا نیاز بازار را تامین کند یا خیر.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments