نمایشگاه CES امسال میزبان اپل است

اپل در نمایشگاه CES شرکت می‌کند

نمایشگاه CES 2020

اپل بعد از سه دهه غیبت بالاخره اعلام کرده که در نمایشگاه CES 2020 شرکت خواهد کرد.

نمایشگاه CES هر سال اوایل ژانویه (دی‌ماه) برگزار می‌شود و همه تولیدکنندگان بزرگ از سراسر دنیا در این نمایشگاه جمع می‌شوند و محصولاتشان را به نمایش می‌گذارند. اما از تقریبا سه دهه‌ی پیش اپل در این نمایشگاه حضور نیافته است.

اما امسال این کمپانی قصد دارد در نمایشگاه محصولات الکترونیکی شرکت کند اگرچه محصولی رونمایی و معرفی نخواهد کرد، اما پیش بینی می‌شود که توضیحاتی درباره آیفون آینده‌اش ارایه کند.

امسال نمایشگاه CES در تاریخ ۱۷ تا ۲۰ دی‌ماه برگزار می‌شود و طبق معمول هر سال شرکت‌های بزرگ فناوری در دنیا به ارایه و معرفی محصولات‌شان می‌پردازند.

اپل در حالی قصد دارد در نمایشگاه CES امسال شرکت کند که میزان فروش گوشی‌های هوشمندش با کاهش روبه‌رو شده است.

البته امسال احتمالا شرکت‌ها بیشتر روی فناوری‌های 5G مانور می‌دهند، بنابراین چالش بزرگی برای اپل خواهد بود زیرا این کمپانی آمریکایی هنوز محصولی مبتنی بر این فناوری ارایه نکرده است.

اما معمولا در نمایشگاه CES کمپانی‌های تولیدکننده گوشی‌ شرکت نمی‌کنند یا اگر شرکت کنند اقدام به معرفی گوشی‌هایشان نمی‌کنند، بیشتر این رویداد جایگاهی برای معرفی ربات‌ها و تلویزیون‌هاست که انتظار می‌رود امسال ربات‌های مستخدم که در کارهایی مثل تمیز و مرتب کردن خانه و محل کار مشارکت می‌کنند معرفی خواهند شد و از سوی دیگر تلویزيون‌های رول‌شونده احتمالا یکی از محصولات خاص امسال خواهد بود. در این میان انتظار می‌رود سامسونگ و ال‌جی حضوری فعال داشته باشند. همچنین شایعاتی مبنی بر اینکه هواوی قصد دارد نخستین تلویزیون‌های هوشمندش را با سیستم عامل هارمونی معرف کند، منتشر شده است.

اپل از سال ۱۹۹۲ تاکنون به شکل رسمی در نمایشگاه CES حضور نیافته است و به عنوان یک شرکت کننده رسمی نبوده است اما امسال بعد از حدود سه دهه دوباره اعلام کرده که در این مراسم شرکت می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا