1%
  • 0/10

اپل به دنبال ساخت یک آیفون یا آیپد تاشو بدون چین‌خوردگی است

این فناوری باید به دست اپل به تکامل برسد

اپل به دنبال ساخت یک آیفون یا آیپد تاشو بدون چین‌خوردگی است ۰ ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
اپل تاشو چین‌خوردگی

اینطور که به نظر می‌رسد، اپل قصد دارد آیفون یا آیپدی را با نمایشگر تاشو طراحی کند که هیچ چین‌خوردگی در وسط پنل آن‌ها دیده نمی‌شود.

اپل هنوز رسما فعالیت خود را در بازار گوشی‌های تاشو آغاز نکرده. اما اینطور که پیداست، شرکت آمریکایی در تکاپوی ساخت یک آیفون یا آیپد تاشو است. محصولی که گفته می‌شود هیچ چین‌خوردگی در مرکز پنل نخواهد داشت.

در حال حاضر گوشی‌های تاشوی تمام شرکت‌ها در مرکز پنل خود چین‌خوردگی دارند. همین مورد سبب می‌شود پس از مدتی استفاده، این چین‌خوردگی بیشتر هم بشود. اما اپل ظاهرا به دنبال ساخت محصولی تاشو بدون چین‌خوردگی است و به تازگی پتنت آن را هم ثبت کرده است.

منابع خبری کره‌ای اعلام کرده‌اند که اپل به احتمال زیاد می‌خواهد از این محصول تاشو در سال ۲۰۲۶ رونمایی کند. این در حالی است که مینگ‌چی کو، یکی از تحلیل‌گران معروف اپل ادعا کرده اولین محصول تاشو اپل 20.3 اینچی و از سری مک بوک خواهد بود. مهم‌تر اینکه در سال 2027 شاهد رونمایی از آن خواهیم بود.

اولین گوشی تاشو تاریخ بدون چین‌خوردگی را اپل می‌سازد؟

بر اساس ادعای پتنت اپل، شیارهای موجود در ناحیه نمایشگر را می‌توان با یک لایه پوشش شفاف که روی پنل نمایش قرار می‌گیرد، پوشش داد. قسمتی که درون خود گوشی باریک شده، توسط یک پلیمر که به صورت مایع در شیار قرار دارد، تقویت خواهد شد. این پلیمر سپس با استفاده از نور فرابنفش، گرما، کاتالیزور و تکنیک‌های دیگر، خشک و تثبیت می‌شود.

پتنت محصول تاشو اپل بدون چین‌خوردگی نشان می‌دهد که ترکیب کلی شیشه ممکن است تغییر کند. به عنوان مثال، سدیم موجود در سطح شیشه ممکن است با پتاسیم جایگزین شود. این اقدام باعث ایجاد تنش فشاری در لایه‌های سطحی می‌شود. بدین ترتیب به شیشه امکان مقاومت در برابر خشکی و خراشیدگی و آسیب‌های دیگر را می‌دهد.

در حال حاضر نمی‌دانیم اپل چه زمانی از گوشی یا آیپد یا حتی مک بوک تاشوی خود رونمایی می‌کند. اما هر زمانی که این اتفاق رخ دهد، ظاهرا محصولی را شاهد خواهیم بود که نقص خاصی نخواهد داشت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments