1%
  • 0/10

اپل مشغول ساخت حداقل دو آیفون تاشو به سبک فلیپ است

اپل بالاخره پا به بازار گوشی‌های تاشو می‌گذارد؟

اپل مشغول ساخت حداقل دو آیفون تاشو به سبک فلیپ است ۰ ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
آیفون تاشو

طبق توضیحاتی که به تازگی GSMArena منتشر کرده، ظاهرا اپل قصد دارد در آینده از حداق دو آیفون تاشو با طراحی فلیپ رونمایی کند.

اپل در حال حاضر در بازار گوشی‌های تاشوی فعالیتی ندارد. چرا که گوشی‌های تاشو فعلا پتانسیل بالای خود را آشکار نکرده‌اند. اما اینطور که پیداست، این شرکت قصد دارد به زودی در بازار فعالیتش را آغاز کند.

آیفون تاشو که اپل قصد رونمایی از آن را دارد، طراحی شبیه به فلیپ خواهد داشت. در واقع به جای آیفون باید بگوییم آیفون‌ها چون شرکت آمریکایی ظاهرا قصد دارد از دو آیفون تاشو رونمایی کند.

البته این بدان معنا نیست که اپل در حال ساخت این گوشی‌ها برای عرضه است. این شرکت فعلا دارد این طراحی را آزمایش می‌کند تا احتمالا آن‌ها را در سال ۲۰۲۶ رونمایی و راهی بازار کند. بنابراین نزدیک‌ترین زمان برای رونمایی از آیفون‌های تاشو، اواخر ۲۰۲۶ خواهد بود.

همکاری اپل با سامسونگ و LG برای ساخت آیفون تاشو

اپل برای ساخت گوشی‌های تاشوی جدید خود دست کم از دو شرکت آسیایی کمک خواهد گرفت. این دو شرکت هم یا سامسونگ و یا LG هستند که البته شانس سامسونگ به مراتب بیشتر است.

اپل در سال ۲۰۱۸ می‌خواست یک گوشی تاشو تولید کند که هنگام بسته شدن، خیلی باریک بود. اما فناوری باتری و نمایشگر این اجازه را به آن نداد. قصد اپل عرضه‌ی یک گوشی فلید شبیه به میت ایکس بود؛ یعنی وجود نمایشگر در قسمت بیرونی دستگاه هنگام تا شدن.

در سال ۲۰۲۰، اپل فرایند ساخت آیفون تاشو را متوقف کرد چون با این طراحی نمی‌شد راه به جایی برد. سپس روی آیپد تاشو تمرکز کرد که بعید است تا سال ۲۰۲۶ هم آماده‌ی عرضه به بازار باشد.

در حال حاضر مهندسین اپل در تلاش هستند تا از چین‌خوردگی وسط نمایشگر خلاص شوند. موردی که ظاهر گوشی‌های تاشویی امروزی را با مشکل مواجه کرده است. همچنین شرکت در پی ساخت لولایی است که هنگام باز کردن گوشی، اجازه می‌دهد کاملا تخت باشد تا تجربه‌ی استفاده از قلم را مختل نکند.

سامسونگ و LG وظیفه‌ی تأمین پنل نمایشگر آیپد تاشو را بر عهده دارد اما مشخص نیست نمایشگر آیفون تاشو را در نهایت کدام یک از آن‌ها تأمین خواهد کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments