1%
  • 0/10

اپل برای هفدهمین سال پیاپی، تحسین‌برانگیزترین برند جهان شد

افتخاری که از شروع فعالیت اپل تاکنون متعلق به این شرکت بوده است!

اپل برای هفدهمین سال پیاپی، تحسین‌برانگیزترین برند جهان شد ۰ ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
اپل تحسین‌برانگیزترین برند جهان

به گزارش وب‌سایت GSMArena، اپل موفق شد برای هفدهمین سال پیاپی عنوان تحسین‌برانگیزترین برند جهان را به خود اختصاص دهد.

اپل اولین بار در سال ۲۰۰۷ از گوشی هوشمند خود رونمایی کرد. از آن زمان تاکنون ۱۷ سال می‌گذرد و در تمام این سال‌ها، این شرکت موفق شده عنوان تحسین‌برانگیزترین برند جهان را مال خود کند.

هر سال، Fortune لیستی از تحسین‌برانگیزترین برندهای جهان را منشر می‌کند. سال ۲۰۲۴ هم از قاعده مستثنی نبوده و لیست آن را هم Fortune به تازگی منتشر کرده است.

اپل از بین ۱۵۰۰ شرکت، تحسین‌برانگیزترین برند جهان شد

طبق این لیست، اپل موفق شده از بین ۱۵۰۰ شرکت که ۱۰۰۰ تای آن‌ها آمریکایی هستند، عنوان تحسین‌برانگیزترین برند جهان را به خود اختصاص دهد.

Fortune شرکت‌های این لیست را با در نظر گرفتن میزان درآمد آن‌ها انتخاب کرده است. به این صورت که تمام ۱۵۰۰ شرکت مورد نظر، حداقل ۱۰ میلیارد دلار در سال درآمد دارند.

از بین ۱۵۰۰ شرکت، Fortune فقط ۶۸۰ تای آن‌ها را سوا کرد. حدودا ۳۷۰۰ مدیرعامل، مدیر اجرایی و تحلیل‌گر هم بر اساس مواردی نظیر ارزش سرمایه‌گذاری، کیفیت مدیریت، مسئولیت اجتماعی و… به این ۶۸۰ شرکت رأی دادند.

اپل به ترتیب در بخش‌های مسئولیت اجتماعی، وضعیت اقتصادی، نوآوری و رقابت جهانی، توانست بیشترین امتیاز را کسب کند.

پشت سر اپل هم شرکت‌هایی مثل مایکروسافت و آمازون را شاهد هستیم. مایکروسافت در حالی رتبه‌ی دوم را مال خود کرده که امسال از لحاظ ارزش برند توانست اپل را پشت سر بگذارد. آمازون هم از رتبه‌ی دوم به سوم سقوط کرده اما وضعیتش همچنان عالی است.

جالب است بدانید اپل سال گذشته موفق شد امتیاز ۸٫۶۵ را کسب کند. امسال اما امتیاز این شرکت با افت نامحسوسی همراه بود و به ۸٫۱۹ کاهش پیدا کرد. با این حال اپل همچنان با اختلاف امنی در مقایسه با مایکروسافت در صدر قرار دارد.

به جز اپل، مایکروسافت و آمازون در لیست تحسین‌برانگیزترین برندها،‌ نام‌های بزرگ دیگری هم به چشم می‌خورند. از جمله برک‌شایر، جی‌پی مورگان، کست‌کو، آلفابت، امریکن اکسپرس، والمارت و انویدیا.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments