وقفه‌ی یک هفته‌ای اپل برای برطرف کردن باگ‌های iOS 18

اپل iOS 18

اپل تصمیم گرفته کار روی اضافه کردن قابلیت‌های جدید به iOS 18 را به مدت حدودا یک هفته متوقف کند تا بلکه بتواند باگ‌های آن را برطرف کند.

اپل از مدت‌ها قبل فرایند کار روی سیستم‌عامل iOS 18 را آغاز کرده که البته تعجبی هم ندارد. بهار هر سال این شرکت از نسخه‌ی اولیه‌ی سیستم‌عامل خود رونمایی می‌کند و آن را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد تا آن‌ها بتوانند قابلیت‌ها و اپ‌های خود را برایش توسعه دهند.

حالا شرکت آمریکایی ظاهرا مجبور شده فرایند اضافه کردن قابلیت‌های جذاب به این سیستم‌عامل را متوقف کند چون یک سری باگ‌های ریز و درشت در آن وجود داشت که در ابتدا باید برطرف می‌شدند تا اپل بتواند به کار خود ادامه دهد. همچنین همزمان توقف کار روی iOS 18، فرایند توسعه‌ی سایر سیستم‌عامل‌های این شرکت از جمله macOS 15 و watchOS 11 و tvOS 18 هم متوقف شده تا اپل بتواند مشکلات همه‌ی آن‌ها را برطرف کند.

اپل امسال با عرضه‌ی iOS 17 نشان داد که خیلی روی برطرف کردن باگ تمرکز نمی‌کند یا حداقل آنقدری که تمرکزش روی اضافه کردن قابلیت‌های جدید است، روی برطرف کردن مشکلات نرم‌افزاری نیست. اینطور شد که سری آیفون ۱۵ پرو به شدت با مشکل داغ کردن مواجه شد و از همان ابتدا تأثیر بدی روی ذهنیت بسیاری از کاربران گذاشت.

اینطور که به نظر می‌رسد، تیم مهندسینی که زیر نظر کریگ فدریقی، مسئول ارشد بخش نرم‌افزار اپل کار می‌کنند توانسته‌اند مشکلات و باگ‌های بسیار زیادی را در iOS 18 پیدا کنند که در تست‌های داخلی اصلا خبری از آن‌ها نبود. در نتیجه این وقفه‌ی یک هفته‌ای توفیق اجباری شد برای اپل تا بتواند وضعیت را اندکی بهتر کند.

اپل همچنین فرایند توسعه‌ی iOS 17.4 که قرار است ماه مارس سال آینده عرضه شود را هم به تعویق انداخته و تمام تمرکزش را روی برطرف کردن باگ‌ها منعطف کرده است. اگر این یک هفته بیشتر نشود، می‌توان انتظار داشت سیستم‌عامل‌های جدید اپل بدون هیچ تأخیری در زمان عرضه در دسترس قرار بگیرند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا