1%
  • 0/10

کارمندان اپل بعد از چند ماه دورکاری به دفاتر کار برمی‌گردند

شرط بازگشت به دفاتر شرکت سنجش دمای بدن و استفاده از ماسک

کارمندان اپل بعد از چند ماه دورکاری به دفاتر کار برمی‌گردند ۰ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
کارمندان اپل

کارمندان اپل در دفاتر مختلف این شرکت قرار است به زودی به محل کار خود برگردند و به شکل حضوری به فعالیت‌شان ادامه دهند.

تصمیم اپل مبنی بر بازگرداندن کارمندان به دفاتر خود از جمله دفتر مرکزی اپل پارک در کوپرتینو کالیفرنیا در حالی صورت می‌گیرد که به دلیل همه گیر شدن ویروس کرونا، این کمپانی اکثر کارمندانش را در سراسر دنیا دورکار کرد. اما این شرکت آمریکایی قصد دارد تا چند ماه دیگر کارمندانش را به دفاتر کار برگرداند.

به گزارش بلومبرگ، مرحله اول بازگشت کارکنان به دفاتر اپل، مشمول کارمندانی می‌شود که قادر به انجام کارهای خود از خانه نیستند. احتمالا این مرحله شامل کارکنانی خواهد شد که روی محصولات سخت افزاری شرکت کار می‌کنند. در مرحله‌ی بعدی که احتمالا از ماه ژوئیه (اواسط تیر ماه) خواهد بود، کارمندان بیشتری به دفاتر اپل باز می‌گردند.

به این ترتیب کارمندان اپل در دو مرحله به کار باز می‌گردند، اما هنوز مشخص نیست که اپل برای جلوگیری از انتشار ویروس در دفاتر خود چه تدابیری خواهد اندیشید.

بر اساس گزارش بلومبرگ، از کارمندان اپل که تاکنون خواسته شده به محل کار برگردند، فقط باید در مقطع زمانی خاصی در دفتر حضور داشته باشند و طبق گفته‌های تیم کوک طی ماه گذشته به کارمندان اعلام شده هنگام بازگشت باید دمای بدنشان بررسی شود و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

برخلاف اپل، گوگل و فیسبوک این امکان را برای کارمندان‌شان فراهم کرده‌اند که تا پایان سال دور کار باشند و همه‌ی فعالیت‌های شرکت را از داخل خانه پیش ببرند. آمازون نیز به کارمندان خود اعلام کرده که از ماه اکتبر (اواسط مهر ماه) به دفاتر محل کار برگردند.

اپل همچنین قصد دارد فروشگاه‌های خرده فروشی‌اش را که در خارج از چین تعطیل شده‌ بودند، دوباره بازگشایی کند و در اولین مرحله چهار فروشگاه واقع در آیداهو، کارولینای جنوبی، آلاباما و آلاسکا طی هفته‌ی جاری باز خواهند شد، اما کارمندان مجبور هستند مدام دمای بد‌شان را کنترل و حتما از ماسک استفاده کنند. همچنین تعداد مراجعان به داخل فروشگاه محدود خواهد شد و با حفظ فاصله‌ی اجتماعی می‌توانند به داخل فروشگاه‌ها تردد کنند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments