1%
  • 0/10

فروشگاه‌های اپل در همه کشورها غیر از چین تا هشتم فروردین تعطیل شدند

اپل ۱۵ میلیون دلار برای مقابله با ویروس کرونا اهدا کرد

فروشگاه‌های اپل در همه کشورها غیر از چین تا هشتم فروردین تعطیل شدند ۰ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
فروشگاه‌های اپل

فروشگاه‌های اپل در همه کشورها غیر از چین به دلیل شیوع ویروس کرونا تا هشتم فروردین (۲۷ مارس) تعطیل شدند.

تیم کوک بیانیه‌ای در وب سایت شرکت اپل منتشر و اعلام کرد که موقتا تمام فروشگاه‌های خرده فروشی این شرکت در همه کشورها غیر از چین تعطیل است.

کوک نوشت: مؤثرترین راه برای به حداقل رساندن خطر انتقال ویروس، کاهش تراکم و به حداکثر رساندن فاصله است.

در ادامه این نامه آمده است: گسترش جهانی ویروس کرونا بر همه ما تأثیر می‌گذارد. در شرکت اپل، ما ابتدا مردم هستیم و با این باور كه ​​فناوری می‌تواند زندگی را تغییر دهد، امیدواریم وسیله‌ای ارزشمند باشد و بتواند کاری در جهت کمک به بشریت انجام دهد.

تیم کوک همچنین اعلام کرد که کارمندان حتی در صورت بسته شدن فروشگاه‌ها، دستمزد دریافت می‌کنند. مرخصی کارمندان به منظور شرایط بهداشتی شخصی و خانوادگی برای مقابله با ویروس کرونا در نظر گرفته شده چرا که برخی مجبور به مراقبت از یک فرد بیمار، قرنطینه یا مشکلات مراقبت از کودک به دلیل تعطیلی مدارس بپردازند.

البته برخی از مراکز تعمیرگاهی اپل به کار خود ادامه می‌دهند و مشتریان می‌تواند با ارسال ایمیل به آدرس support.apple.com تعمیرگاه‌های مجازی را که در این ایام کار می‌کنند، پیدا کرده و مشکلات دستگاه‌های‌شان را برطرف کنند.

براساس گفته‌ی کوک، اپل مبلغ ۱۵ میلیون دلار برای مقابله با ویروس COVID-19 اهدا کرده است و مانند سایر شرکت‌های بزرگ، در صورت امکان، کارمندانش را ترغیب به کار در خانه می‌کند.

پس از انتشار اولیه ویروس کرونا، فروشگاه‌های اپل در چین بسته شد، اما بعد از مهار این ویروس در چین، فروشگاه‌های اپل بازگشایی شدند و حالا به کار خود ادامه می‌دهند. بر این اساس تیم‌کوک اعلام کرده است اگرچه میزان عفونت به طرز چشمگیری کاهش یافته، اما می‌دانیم که اثرات این ویروس هنوز به شدت احساس می‌شود، بنابراین از تیم اپل در چین بخاطر عزم و روحیه آنها قدردانی می‌کنیم.

اپل همچنین به منظور احترام به کارمندانش و نیز اهمیت به سلامت آنها و نیز کاربران و طرفداران این کمپانی، کنفرانس سالانه توسعه دهندگانش را لغو و اعلام کرد که این مراسم به شکل آنلاین برگزار خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments