Aphelios قهرمان جدید League of Legends معرفی شد

پیچیده‌ترین قهرمان بازی در راه است

Aphelios قهرمان جدید League of Legends

Aphelios پیچیده‌ترین قهرمان‌ League of Legends معرفی شد. این کاراکتر جدید قابلیت حمل پنچ سلاح را دارد، ولی محدودیت کنترل برای این قهرمان طراحی شده است.

بیشتر قهرمانان بازی League of Legends سریع هستند، ولی Aphelios مانند هیچ کدام از آنها نیست. او با نوشیدن زهری توانست راه ارتباطی با خواهرش یعنی Alune پیدا کند. Alune هم به برادرش پنچ سنگ ماه هدیه داد. این پنچ سنگ در واقع پنچ سلاح مختلف است که Aphelios برای شکست دادن باقی قهرمانان از آن‌ها استفاده می‌کند. همان‌طور که گفته شد Aphelios با خود پنچ سلاح دارد، ولی به این معنی نیست که تمام پنچ سلاح شامل میانبرهای کیبورد شود. Aphelios در یک زمان می‌تواند تنها دو سلاح داشته باشد که یکی از آن‌ها را در دستان اصلی (Main Hand) و دیگری را به صورت آماده (Off Hand) حمل می‌کند. بازیکنان می‌توانند با زدن دکمه‌ی مخصوص (به صورت پیش‌فرض W) جای این دو سلاح را عوض کنند. هر کدام از این سلاح‌ها میزان مشخصی مهمات دارند و با تمام شدن سلاح دستان اصلی، سلاح دیگری به طور خودکار جایگزینش می‌شود. قابل توجه است که سلاح جایگزین، هیچ‌گاه به جای سلاح آماده نمی‌آید.

Aphelios قهرمان جدید League of Legends
تصویر مفهومی برای درک بهتر طریقه‌ی تغییر سلاح

توانایی ویژه‌ی این قهرمان وابسته به سلاحی است که در دستان اصلی خود دارد. تمامی آنها با یک انفجار به نام بمب ماه (Moon Bomb) شروع می‌شوند؛ دشمنانی که این اثرات را دریافت کنند، علاوه بر اینکه آسیبی می‌بینند، باید در انتظار عواقب بعد از آن نیز باشند که در ادامه به تمامی آن‌ها می‌پردازیم.

Calibrum, the Rifle

این سلاح برای انجام کار‌هایی مانند Harss یا فشار آوردن روی دشمن مناسب است. همچنین این سلاح برد زیادی دارد. توانایی این سلاح (Q) شلیک بزرگ یک گلوله است که با برخورد آن هم آسیب می‌زند و هم نشانه‌گذاری ‌‎می‌کند. توانایی ویژه‌ی این سلاح باعث می‌شود هر دشمنی که آسیب دریافت می‌کند نشانه‌گذاری شود و آسیب بیشتری دریافت کند.

Severum, the Scythe Pistol

Severum یک سلاح پایدار است که سلامتی Aphelios را بهبود می‌دهد. همچنین زمانی که نوار سلامتی آن کامل باشد مقداری زره به کاراکتر می‌دهد. توانایی این سلاح (Q) سرعت حرکت کاراکتر را افزایش می‌دهد و به نزدیک‌ترین دشمن با سلاح‌های Main Hand و Off Hand به سرعت آسیب وارد می‌کند. هر ضربه‌ی این قابلیت مانند حمله‌ی معمولی‌ست با این تفاوت که آسیب کمتری وارد می‌کند. توانایی ویژه‌ی این سلاح، بهبود سلامتی قهرمان به مقدار زیاد است.

Gravitum, the Cannon

Gravitum سلاحی است که باعث آهسته شدن دشمنان می‌شود. قابلیت این سلاح (Q)به تمام دشمنانی که تحت تاثیر سلاح آهسته شده‌اند آسیب می‌زند و آن‌ها را در جای خود خشک می‌کند. توانایی ویژه‌ی سلاح باعث می‌شود تا ضربات بعدی‌ای که وارد می‌کنید، دشمن را تا حد زیادی آهسته کند.

Infernum, the Flamethrower

این سلاح از نوع AoE/waveclear است. این سلاح آسیب بیشتری نسبت به سایرین دارد و در صورت برخورد با دشمن، ضربه باعث ایجاد یک موج می‌شود. توانایی این سلاح (Q) موجی از آتش ایجاد می‌کند و سپس با سلاح Off Hand به تمام دشمنان آسیب دیده ضربه می‌زند. توانایی ویژ‌ه باعث می‌شود تا موج آسیب پس از هر ضربه، به جای حالت مخروطی حالتی دوار داشته باشد.

Crescendum, the Chakram

این سلاح با برد کم است که به بومرنگ شباهت دارد و تا وقتی به دست Aphelios بازنگردد نمی‌توان حمله‌ی دیگری انجام داد. افزایش سرعت ضربات، سرعت برگشتن این سلاح را بیشتر می‌کند. توانایی این سلاح (Q) به اینگونه است که روی زمین یک Turret کار خواهد گذاشت که به نزدیک‌ترین دشمن با سلاح Off Hand آسیب می‌زند. توانایی ویژه‌ی سلاح در صورتی که به کمتر از سه دشمن برخورد کند، میزان آسیب حملات بعدی افزایش خواهد یافت به شرطی که حداقل سه دشمن در حال آسیب دیدن باشند.

با توجه به وجود قابلیت‌های متفاوت در خصوص این قهرمان، رابط کاربری او نیز با دیگر کاراکتر‌های رایج این بازی تفاوت دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

  1. توانایی Passive این کاراکتر که چند سلاحی و طریقه‌ی افزایش سطح را بازگو می‌کند.
  2. سلاح در دستان اصلی (Main Hand) و عدد پایین تعداد مهمات این سلاح را نشان می‌دهد.
  3. توانایی این سلاح (Q)
  4. سلاح دوم (Off Hand) به همراه میزان مهمات آن
  5. سلاح سوم که در داخل صف است و بعد پایان یافتن سلاح اصلی جایگزین آن می‌شود.
  6. توانایی ویژه

نظر شما در خصوص Aphelios قهرمان جدید League of Legends چیست؟ آیا برای بازی کردن با آن لحظه شماری می‌کنید؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا